Szarpanie samochodem

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Blady
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie wt, 2006 10:18 am

Szarpanie samochodem

Post autor: Blady »

Witam

mam znowu problem z moim Pugiem, otóż:

początkowo przy prędkościach powyżej 60km/h samochód czasami mocno szarpał, później zdarzało się, że gasł, ostatnio doszło do tego, że przy ruszaniu szarpał tak jakby miał za mało gazu, a kiedy już załapał to ruszył z piskiem opon :D.

Nie wiem co może być tego przyczyną, może wy mi możecie jakoś pomóc :?:

Czasami czuć w aucie benzynę. Mam Peugeota 205, silnik 1.1, 1992 rok produkcji, na monowtrysku, wersja green.

Z góry dziękuję za pomoc :!:
Awatar użytkownika
Heler
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:46 am
Posiadany PUG: Inny, Seat Cordoba
Numer Gadu-gadu: 975861
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Heler »

Zacznij od sprawdzenia kabli wysokiego napiecia, swiec i cewki. Jesli to nie to, trzeba szukac przyczyny gdzie indziej.
Przesiadka do wiekszego i rodzinnego...ale juz sobie obiecalem powrot do 205, tym razem tylko w wersji GTI :D
Sajmon
Junior
Posty: 131
Rejestracja: 12 lip śr, 2006 10:41 am

Post autor: Sajmon »

Miałem ten sam problem i szczeze mówiąc to do tej pory niewiem co w nim było wymieniłem świece,kable wysokiego napiecia,czujnik temperatury wody sprawdziłem sonde,niby było zawsze lepiej i tak coć tam szarpało a nawet gasł powiem że narazie od niecałego roku jezdzi dobrze ale w jednym sklepie gość mi doradził że może jakaś płytka w monowtrysku się wyrobiła i żle podaje paliwo
wilkinson
Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: 07 cze śr, 2006 2:50 pm
Posiadany PUG: obecnie żaden (kiedyś Look 1,1 3d)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: wilkinson »

jakaś płytka w monowtrysku się wyrobiła

Może chodziło o wytarcie ścieżki na czujniku uchylenia przepustnicy?
Daje to najczęściej objawy trudności w uruchamianiu silnika i tzw dziury w obrotach.
A zalatujące paliwo u Bladego to jakby przerwy w zapłonie (zalewanie). 8)
taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę.....
Awatar użytkownika
rahueme
Junior
Posty: 121
Rejestracja: 13 wrz śr, 2006 2:41 pm

Post autor: rahueme »

moze filtr paliwa zasyfialy ? ja tak mialem :) a potem jeszce przy okazji modul aparatu zaplonowego :)
ODPOWIEDZ