no i zdechł silnik

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
RaveMan
Junior
Posty: 242
Rejestracja: 04 lip ndz, 2004 10:54 pm
Posiadany PUG: Sacre Numero 1.4, 1995
Numer Gadu-gadu: 4047375
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: RaveMan »

hmmm cóż to faktycznie może być rozrusznik ale powiedzcie jak go sprawdzić, no i co najważniejsze jak go wymienić? bo dostęp do niego jest tragiczny

znalazłem taki na allegro: http://allegro.pl/item853257648_rozrusz ... rtner.html
podejdzie? silnik TU3M monowtrysk, 1,4 cewka elektroniczna
Peugeot 205 1,4 kat. Sacre Numero
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: moralez »

wrzuc 1 i przy kreceniu puszczaj sprzeglo jesli samochod zacznie ruszac to wiesz ze rozrusznik jest ok. Jakby co to mam taki sam rozrusznik do sprzedania za 30 ;)
Awatar użytkownika
RaveMan
Junior
Posty: 242
Rejestracja: 04 lip ndz, 2004 10:54 pm
Posiadany PUG: Sacre Numero 1.4, 1995
Numer Gadu-gadu: 4047375
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: RaveMan »

no kurde rusza i co teraz czy to może być wina tych kabli co reperowałem? dodam że iskra jest
zastanawia mnie tylko ten odgłos silnika, taki jakiś nie normalny
Peugeot 205 1,4 kat. Sacre Numero
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: moralez »

a iskra jest na wszystkich 4 swiecach?
Zdejmij puszke od filtra powietrza, popros kogos zeby pokrecil silnikiem, a ty zobacz jak paliwo leci.
najlepiej nagraj filmik z tymi odglosami :D
Awatar użytkownika
RaveMan
Junior
Posty: 242
Rejestracja: 04 lip ndz, 2004 10:54 pm
Posiadany PUG: Sacre Numero 1.4, 1995
Numer Gadu-gadu: 4047375
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: RaveMan »

no chyba tak bo przejechalem jakieś 100km zanim padł no iskra jest na wszystkich 4 świecach a raczej w kablach bo próbowałem ze starą świecą 8)7 ale w bloku są zupełnie nowe świece więc raczej są sprawne

sprawa się bardzo skomplikowała ponieważ: piski o których pisałem w innym wątku powodowała rolka napinająca pasek rozrządu, łożysko w niej się skończyło i pasek się po niej ślizgał. Wykruszyło się parę ząbków i zawory szlag trafił nawet są ślady na tłokach. Już zamówiłem inną głowicę tej co mam remontować nie będę, zbyt wysokie koszty, czekam jeszcze za uszczelką i można składać. Przy okazji przestroga: nie lekceważcie dziwnych odgłosów spod maski bo efekty tych odgłosów mogą drogo kosztować. Pzdr
Peugeot 205 1,4 kat. Sacre Numero
Awatar użytkownika
maciooo
Junior
Posty: 113
Rejestracja: 13 kwie pn, 2009 6:32 pm
Posiadany PUG: 205 indiana
Numer Gadu-gadu: 7075900
Lokalizacja: rybnik/kraków
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: maciooo »

koledzy koledzy!
Dziwnym trafem awaria podobna i u mnie.
Miałem taką sytuację, że jak auto pogoniłem na trasie i gdzieś się zatrzymałem to potem odpalić nie chciał. A ostatnio przy -5 (dodam że przy -15 palil od szlaga) w ogóle nie odpalil. krecil krecil i nic. na pych odpalił jak tylko koła złapały opór. podobnie było po trasie. nie muszę dodawać że auto nie hula w chwili obecnej. prawdopodobnie obie sprawy nie mają związku ale kto wie. zakładam że za stan rzeczy może być odpowiedzialny zapłon/cewka. jak to sprawdzić? jeśli cewka nie żyje to nie powinno byc iskry na świecy??
będę bardzo wdzięczny za każdą informację.
Awatar użytkownika
chaos
Junior
Posty: 351
Rejestracja: 25 maja pt, 2007 6:54 am
Posiadany PUG: sie mota zmota
Numer Gadu-gadu: 3116894
Lokalizacja: Gdańsk

Re: no i zdechł silnik

Post autor: chaos »

jak coś mam 2 silniki 1.4 + 1 silnik 1.1

więc jak patrzebujecie silnik np bez osprzętu, sprawny 100% ( można przyjechać do mnie i jeszcze pojeździć bo 1.4 w aucie jest ) to piszcie PM
sygnatura usunięta ze względu na pokazywanie nagich pośladków i pięknych dorodnych piersi...
Awatar użytkownika
RaveMan
Junior
Posty: 242
Rejestracja: 04 lip ndz, 2004 10:54 pm
Posiadany PUG: Sacre Numero 1.4, 1995
Numer Gadu-gadu: 4047375
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: RaveMan »

panowie jeszcze pytanie do fachowców, co prawda jeszcze nie wiem w jakim stanie są te w głowicy którą kupiłem, ale gdyby były do wymiany to powiedzcie mi jakie uszczelniacze zaworowe kupić? jakiś numer części? średnice?
Silnik mam tu3m na monowtrysku boscha 75KM, tylko jak patrze na intercarsie to dla tej mocy są 2 pojemności co prawda różnice są minimalnie ale może to mieć jakieś znaczenie, jeden jest 1360 a drugi 1361 mam nadzieję, że jednak znaczenia mieć nie będzie, dzięki z góry za pomoc
Peugeot 205 1,4 kat. Sacre Numero
mateon
Uzalezniony
Posty: 996
Rejestracja: 06 lut śr, 2008 12:12 am
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 464582
Lokalizacja: Piaseczno

Re: no i zdechł silnik

Post autor: mateon »

chaos pisze:jak coś mam 2 silniki 1.4 + 1 silnik 1.1

więc jak patrzebujecie silnik np bez osprzętu, sprawny 100% ( można przyjechać do mnie i jeszcze pojeździć bo 1.4 w aucie jest ) to piszcie PM

A skrzynia jakaś by się znalazła po taniości??
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: moralez »

RaveMan pisze:panowie jeszcze pytanie do fachowców, co prawda jeszcze nie wiem w jakim stanie są te w głowicy którą kupiłem, ale gdyby były do wymiany to powiedzcie mi jakie uszczelniacze zaworowe kupić? jakiś numer części? średnice?
Silnik mam tu3m na monowtrysku boscha 75KM, tylko jak patrze na intercarsie to dla tej mocy są 2 pojemności co prawda różnice są minimalnie ale może to mieć jakieś znaczenie, jeden jest 1360 a drugi 1361 mam nadzieję, że jednak znaczenia mieć nie będzie, dzięki z góry za pomoc
na 99 % bedzie to samo, ale zawsze mozesz sobie porownac czy numery czesci dla tych 2 pojemnosci sa takie same.
Awatar użytkownika
RaveMan
Junior
Posty: 242
Rejestracja: 04 lip ndz, 2004 10:54 pm
Posiadany PUG: Sacre Numero 1.4, 1995
Numer Gadu-gadu: 4047375
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: RaveMan »

no chodzi o to ze w tym 1360 nie ma wogole takich elementow w spisie, dla 1361 sa, jest kilka rodzajów ale nie wiem które to maja być
Peugeot 205 1,4 kat. Sacre Numero
Awatar użytkownika
RaveMan
Junior
Posty: 242
Rejestracja: 04 lip ndz, 2004 10:54 pm
Posiadany PUG: Sacre Numero 1.4, 1995
Numer Gadu-gadu: 4047375
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Kontakt:

Re: no i zdechł silnik

Post autor: RaveMan »

dobra silnik złożony, auto działa nie do końca tak jakbym chciał ale wiem w czym problem więc przy odrobinie czasu i chęci sobie wszystko ogarnę, ale chcę się podzielić ciekawym spostrzeżeniem, mianowicie, kupiłem na allegro głowicę do silnika Tu3 (1,4) myślałem, że one wszystkie są identyczne w budowie a tu zonk, kumpel już wszystko ładnie wyczyścił przygotował do montażu patrzy a tu przy dolocie, w okolicy świec 4 otwory mające ujścia przy zaworach. Ogólnie dziwna sprawa bo mnie się zawsze wydawało, że silniki Tu3 były na monowtrysku, a jak żeśmy wydedukowali to te otwory to tylko na wtryskiwacze mogły być, chyba że jest coś o czym nie wiem 8)7
Peugeot 205 1,4 kat. Sacre Numero
pszemeq
Uzalezniony
Posty: 687
Rejestracja: 02 lis ndz, 2008 5:52 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1459401
Lokalizacja: Gdów

Re: no i zdechł silnik

Post autor: pszemeq »

Chyba Dervo ma w swoim Look'u wielopunkt o ile sie nie myle z 106 xsi poprawcie mnie jeśli źle gadam.
Awatar użytkownika
chaos
Junior
Posty: 351
Rejestracja: 25 maja pt, 2007 6:54 am
Posiadany PUG: sie mota zmota
Numer Gadu-gadu: 3116894
Lokalizacja: Gdańsk

Re: no i zdechł silnik

Post autor: chaos »

chcesz głowice od jednopunkta ?? pisz PW
sygnatura usunięta ze względu na pokazywanie nagich pośladków i pięknych dorodnych piersi...
ODPOWIEDZ