Ustawienie rozrządu

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Pablo
Junior
Posty: 114
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 12:54 pm
Posiadany PUG: Jest 205 1.1 look był 205 GL 1.0 TU9A
Numer Gadu-gadu: 8279577
Lokalizacja: SZCZECIN

Ustawienie rozrządu

Post autor: Pablo »

Prosze o pomoc a mianowicie czy moze mi ktos powiedziec/wytłumaczyć jak ustawic w silniku TU rozrząd na znaki fabryczne bo ja tam nic nie widze( szukałem na forum i nie znalazłem)
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: cyborg »

Slabo szukales.. Etzolda masz? To sciagnij i studiuj bo nikt nie bedzie 1259 raz powtarzal tego samego.. A rozrzad jest najprostrzy z mozliwych..
luki0166
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 17 cze pt, 2011 12:11 pm
Posiadany PUG: 1.1 89r.
Numer Gadu-gadu: 6051839

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: luki0166 »

Nie ma znaków fabrycznych. na kole rozrządu masz dziurę, w którą wkładasz jakiś bolec o grubości 10mm i on blokuje to koło. Potem ściągasz pasek, i od strony skrzyni po prawej stronie silnika masz otwór, z tym, że 6mm. W to wkładasz coś dłuższego, od lewej strony i blokujesz koło zamachowe. Potem wstawię zdjęcia jak to wygląda. Radzę najpierw ustawić koło rozrządu, a potem zamachowe. Tylko nie kręć tym kołem rozrządu jak jest pasek założony! Kręć wałem rozrządu, tam jakiś klucz wchodzi nie pamiętam jaki :P i zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jak już ustawisz rozrząd to sprawdź czy do silnika w koło zamachowe wejdzie bolec 6mm, jak nie to masz rozrząd przestawiony. Wtedy ściągasz pasek i wkładasz do oporu coś w ten otwór w silniku i bardzo powoli kręcisz kołem. Dlaczego bardzo powoli to chyba nie muszę tłumaczyć. Ja musiałem czasami nawet kręcić kilka razy, żeby znaleźć to miejsce, a jak już natrafiłem to kręciłem do przodu i do tyłu, bo strasznie trudno było na początku w to trafić, ale teraz już jestem przyzwyczajony. :P
Pablo
Junior
Posty: 114
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 12:54 pm
Posiadany PUG: Jest 205 1.1 look był 205 GL 1.0 TU9A
Numer Gadu-gadu: 8279577
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: Pablo »

cyborg pisze:Slabo szukales.. Etzolda masz? To sciagnij i studiuj bo nikt nie bedzie 1259 raz powtarzal tego samego.. A rozrzad jest najprostrzy z mozliwych..
Nie bądź taki mądry i nie cwaniakuj a forum jest zeby pomagać a nie nabijać posty z zbednymi kometarzami wystarczyło jak byś podesłał linka do tematu wsio
p.s Etzolda mam i to książkowego

Wielkie dzięki luki0166 o górze to wiedziałem o dole już nie ale mnie teraz olśniło hehe
luki0166
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 17 cze pt, 2011 12:11 pm
Posiadany PUG: 1.1 89r.
Numer Gadu-gadu: 6051839

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: luki0166 »

Niestety zapomniałem aparatu wziąć ze wsi, tam gdzie stoi 205tka, ale jak nie znajdziesz to jutro wstawię fotkę. Po prostu od lewej strony patrząc na kolektor wydechowy wkładasz bolec, gdzie masz przykręconą skrzynie. Jest tam jedna mała dziurka. Trudno mi było to znaleźć. Jutro wstawię to zdjęcie, albo w piątek, od razu zrobię zdjęcie tego, co tam wkładam, bo musi mieć odpowiednią długość i zagięte, bo całe proste się nie zmieci, bo blok silnika będzie blokować.
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: cyborg »

Pablo pisze: Nie bądź taki mądry i nie cwaniakuj a forum jest zeby pomagać
Koles to ty raczej nie cwaniakuj.. Jak masz Etzolda to go poczytaj a nie masz zeby miec.. Poza tym szukajka forumowa jest od tego zeby jej uzyc a nie co chwile powtarzac to samo
Pablo
Junior
Posty: 114
Rejestracja: 30 lip czw, 2009 12:54 pm
Posiadany PUG: Jest 205 1.1 look był 205 GL 1.0 TU9A
Numer Gadu-gadu: 8279577
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: Pablo »

No właśnie ten mały otworek to sedno sprawy dobra niema sprawy bede sobie radził chodz nie ukrywam ze zdjecie pogladowe było by pomocne

Do cyborga forum nie jesterm miejcem zeby sie kłócić "KOLES" z mojeje strony KONIEC
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: cejot »

Pablo, zanim zaczniesz zakładać tematy, które już były to postudiuj forum, Etzolda. Wykaż trochę zaangażowania.

I nie oburzaj się jak Ci ktoś zwraca uwagę!
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
marcin309
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru sob, 2012 10:25 pm
Posiadany PUG: 309 graffic
Numer Gadu-gadu: 4332090

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: marcin309 »

Witam,
Poszukałem trochę na forum i za wiele się na ten temat nie dowiedziałem. Mianowicie w moim Peugeocie dzieją się jakieś straszne rzeczy z zapłonem. Pali za pierwszym razem, nawet jak zimny. Chodzi o to, że jak już silnik pracuje to chodzi nie równo tak między 0,9 a 1 tyś. albo obroty falują od 1-1,5 tyś. Jak tylko staram się ruszyć to gaśnie. Jak już uda mi się wyjechać to strasznie się dusi i szarpie a jak wrzucam na luz potrafi czasami zgasnąć. W kompie miałem jakieś błędy że niby czujnik położenia przepustnicy i zła mieszanka więc zmieniłem cały wtrysk z przepustnicą i nawet komputer bo na starym dalej błędy wyskakiwały. Przed chwilą zauważyłem, że pasek rozrządu jest jakiś taki luźny. Mógł mi rozrząd przeskoczyć i dla tego takie cyrki ? Sprawdził bym sobie sam czy przeskoczył czy nie bo to przecież nie problem ale na kole od wału korbowego nie mam żadnych znaków. Proszę pomóżcie Panowie.
(silnik TU1M HDZ na monowtrysku bosha)
Ostatnio zmieniony 19 gru śr, 2012 5:25 pm przez marcin309, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: MichalOsw90 »

jak zdejmiesz kolo od paska klinowego na dole to pozniej pod tym z zebami chyba kolo godziny 6-9 powinienes miec jakies wyciecie w sensie w okolicy miski a silnika+ do tego poszukaj na kole od korby przynajmniej ja tak mialem jak zmienialem rozrzad jak mi zjadlo zeby na pasku w tym ze u mnie oberwal 1 zawor i musialem sciagac glowice do tego. Przy uciaganiu popros 2 osobe zeby dopchnela ci napinacz bo sam jak sie uciagnie za malo da.. i na koncu sprawdz czy przy uciaganiu nic sie nie przestawilo na dole bo gore sie blokuje poprostu czyms lub plaskim kluczem zablokuj i ustaw.

ps jak bys nadal nie mogl znalezc to poprostu jedz do jakiegos mechanika co ma ksiazke z rozrzadami i zapytaj sie czy by ci w niej nie pokazal rozrzadu gdzie sa cechy itd.
Ostatnio zmieniony 19 gru śr, 2012 3:06 pm przez MichalOsw90, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
marcin309
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru sob, 2012 10:25 pm
Posiadany PUG: 309 graffic
Numer Gadu-gadu: 4332090

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: marcin309 »

Dzięki za odpowiedź :) zaraz idę poszukać.
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: DJPreZes »

Jak masz na zimnym między 9 a 10 tysięcy obrotów, to uciekaj na forum o ścigaczach albo F1, bo nasze do tylu się nie kręcą 8)7 8)7 8)7 900-1000 to prędzej ;]
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
marcin309
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru sob, 2012 10:25 pm
Posiadany PUG: 309 graffic
Numer Gadu-gadu: 4332090

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: marcin309 »

pomyłka z mojej strony, już poprawiłem ;]

up:
Rozrząd sprawdziłem i jest dobrze. Ma ktoś jakiś pomysł co sprawdzić ? Dodam, że stało mi się to z dnia na dzień.
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: cyborg »

MichalOsw90, ty masz 1,6 a tam jest chyba zupelnie inny rozrzad z tego co opisujesz..Marcin309 poszukaj w Etzoldzie, to jest bardzo prosty rozrzad w silniku 1,1 Tu
marcin309
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru sob, 2012 10:25 pm
Posiadany PUG: 309 graffic
Numer Gadu-gadu: 4332090

Re: Ustawienie rozrządu

Post autor: marcin309 »

Panowie to nie rozrząd. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło zepsuć ?
ODPOWIEDZ