Założenie LPG i potrzebne części.

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
TheMocarz
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 21 cze czw, 2012 12:34 pm
Numer Gadu-gadu: 8114272
Lokalizacja: Gdańsk

Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: TheMocarz »

Dobra Panowie, zamierzam założyć instalacje LPG, mam do tego człowieka który już to robił, z tego co wiem to tylko butla z papierami jest potrzebna nie ma innych przeciwwskazań żeby nie robić tego samemu.
No więc na początek chciałbym zapytać co potrzebuję i ile dokładnie, a więc jeśli ktoś ma pojęcie to niech szczegółowo wypisze jakie części są potrzebne włącznie z jakimiś malutkimi mało znaczącymi pierdołami, przewodami i tu ile metrów tego ustrojstwa, jaka średnica, ile i jakich złączek, trójników itd. Oczywiście jaka jednostka sterująca. Proszę o znaczące odpowiedzi gdyż zależy mi na czasie, chce zrobić sobie kalkulacje itd. Fajnie by było gdyby przy częściach znalazły się także linki, ale dokładne nazwy też wystarczą. :D :D :D

Co to silnika to oczywiście mój TU1M.
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: BzyQ »

No jeśli ma być legal to nie wystarczy butla z papierami i pan Bogdan co założy instalacje w stodole .
2.9 V6 ot co !
TheMocarz
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 21 cze czw, 2012 12:34 pm
Numer Gadu-gadu: 8114272
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: TheMocarz »

A co potrzeba w takim razie? jaki są konsekwencje że ktoś mi to założy a nie jakiś tam serwis gdzie skasują jak za zboże?
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: BzyQ »

Wygląda to tak że jeśli miałbyś gaz wbity w dowód to róbta co chceta a tak to musisz mieć papierek który wystawia warsztat montujący instalację i w tym świstem pocyndalasz do urzędu i szanowny pan/pani wbija pieczątkę i dopisuje gaz . A co do konsekwencji to panowie niebiescy dowód zabrać mogą . Problemy mogą być też z samym przeglądem itd.
2.9 V6 ot co !
TheMocarz
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 21 cze czw, 2012 12:34 pm
Numer Gadu-gadu: 8114272
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: TheMocarz »

Dobra a da się jakoś ten papierek zdobyć poprzez np. samodzielne założenie ale całe programowanie i regulacja odbywa się w warsztacie i wtedy wystawiają mi taki papierek?
Chciałbym zrobić to po prostu jak najtaniej. Ile kosztuje sam montaż jeśli dostarcze części we własnym zakresie?

W warsztacie krzykneli mi 1600 za instalacje, trochę przegięcie bo auto chyba tyle nie jest warte........
TheMocarz
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 21 cze czw, 2012 12:34 pm
Numer Gadu-gadu: 8114272
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: TheMocarz »

Moze ktos poleci jakis tani dobry warsztat w 3miescie lub okolicach?
Mimo wszystko dla zaspokojenia wiedzy i tak podtrzymuje swoje pytania, co i ile ?

Wysyłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
Piotrek86
Junior
Posty: 169
Rejestracja: 08 sty ndz, 2012 1:27 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 8866480
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: Piotrek86 »

Warsztat musi Ci wystawić "WYCIĄG ZE ŚWIADECTWA HOMOLOGACJI", gdzie zaware są dane Twojego auta, rachunek za założenie lpg oraz homologację ze zbiornika. Z tymi papierami i dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu idziesz do urzędu i wbijają Ci gaz.

Co do części to tak: Mam znajomego gazownika z którym zakładałem LPG to koszt wszystkich części wycenił mi na 900 zł.Nie pamiętam za bardzo ile poszczególne częśći kosztowały.

Może pomoże Ci post w którym miałem podobne pytania
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... BCenie+lpg
TheMocarz
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 21 cze czw, 2012 12:34 pm
Numer Gadu-gadu: 8114272
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: TheMocarz »

To jest troche glupie, bo kupujac ta instalacje powinno sie dostac ta homologacje, mysle ze mozna to jakos obejsc, musze sie dowiedziec dokladnie jak to wyglada ze strony prawnej. Z tego co ja slyszalem to tylko butla z papierami i gaz mozna wbic w dowod. Slyszalem to od 3 ludzi ktorzy maja gaz i z tego 2 zakladalo sobie samemu. Wiec moze niewiedza ludzi sprawia ze gnaja do warsztatu i wydaja kase niepotrzebnie, jak sie dowiem dokladnie z pewnego zrodla to dam znac.

Wysyłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk 2
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: cyborg »

wydaja kase niepotrzebnie

Oj, znam wielu ludzi ktorzy tak twierdzili, nie tylko na temat gazu.. Pewnie sie kiedys nauczysz ale na razie jestes mlody i "masz swiat u stop" ;)
Pomijajac oczywisty fakt zalozenia instalacji prawidlowo i fachowo, chocby z racji praktyki warsztatow profesjonalnych, oraz oczywiscie legalnosc calej imprezy, pomysl sobie ze jesli placisz za montaz i sama instalacje to masz cos takiego jak regulacje gratis oraz roczna gwarancje.. Ja wolalem zalozyc nowa instalacje w wasztacie i miec spokoj z wszystkim (a jeszcze wracalem na dodatkowe regulacje po montazu oraz uszkodzil sie czujnik temperatury po miesiacu ktoru oczywiscie wymieniono gratis), koszt montazu w roku 2007 wynosil 1500 zl wiec prawie tak samo jak dzis. Nie stac mnie bylo na zaplacenie od razu wiec wzialem na raty i mialem spokoj.
Pomysl tez ze wszystko jest dobrze z takim garazowym montazem dopoki nic sie nie stanie.. Moj kolega mial przypadek ze jakis czas po zalozeniu gazu w Golfie oddal auto do mechanika na wymiane tlumika, mechanik wkrecil w podloge bagaznika wkret samowiercacy, przewiercil sie przez butle pelna gazu, pozniej wyszedl z warsztatu na jakis czas a jak wrocil to mial cos przyspawac.. W efekcie mechanik i jego pracownik w szpitalu na 3 tygodnie (poparzenia i potluczenia-wyrzucilo ich na pare petrow), Fiat seicento stojacy obok uszkodzony totalnie, drzwi hali wylecialy razem z metalowa futryna, nie pamietam co tam jeszcze. Samochod zostal zajety przez prokuratora do wyjasnienia przyczyny wybuchu (nikt najpierw nie wiedzial o tym wkrecie, mechanik byl nieprzytomny po wypadku), rzeczoznawca przebadal kazdy element instalacji oraz "przeswietlil" papiery i zaklad ktory montowal instalacje. W koncu znalazl wspomniany wkret w butli i wszystko sie wyjasnilo..
Moze troche przydluga historia ale chcialem ci uswiadomic ze rozne przypadki chodza po ludziach (i po ich autach), a pomysl jakie jaja bylyby gdyby kolega sam sobie montowal instalacje a znajomy "Heniek" wystawilby lewy papier na montaz? Oczywiscie koszty naprawy obydwu aut oraz rzeczoznawcy poniosl sprawca czyli mechanik, ale gdyby cos nie bylo legalne to byloby inaczej..
Zastanow sie dwa razy czy warto oszczedzic pare zlotych i nie spac spokojnie przez nastepne lata?
P.S. Gazownik do ktorego pojedziesz na regulacje skasuje zapewne podwojnie z racji ze nie montowales instalacji u niego..
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: Pluto »

Załóż instalacje u gazownika, przecież zakładasz gaz aby oszczędzić na benzynie trochę. Zależy od tego ile jeździsz to się po jakimś czasie zwróci koszt instalacji.
Nie widziałem jeszcze nikogo, który chce oszczędzić kasę i zakłada instalacje i jeszcze na tej instalacji chce przyoszczędzić 8)7
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: grzesiek309 »

Podpisuję się pod wypowiedzią cyborga _O_
Samodzielny montaż LPG to głupia oszczędność. W praktyce wyjdzie niewiele mniej niż legalny a będziesz miał problemy.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
TheMocarz
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 21 cze czw, 2012 12:34 pm
Numer Gadu-gadu: 8114272
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: TheMocarz »

Dobra przekonaliscie mnie tym, tym bardziej ze jestem przeciwnikiem gazu m.in. ze sie boje wybuchu itd takze wezme na raty sobie prawdopodobnie.

Wysyłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Odp: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: krzyska »

TheMocarz pisze:Dobra przekonaliscie mnie tym, tym bardziej ze jestem przeciwnikiem gazu m.in. ze sie boje wybuchu itd takze wezme na raty sobie prawdopodobnie.

Wysyłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk 2
ta, a o ilu wybuchach instalacji gazowej w autach słyszałeś? Pewnie prędzej wyp...li Twoja kuchenka gazowa.
Jak nie bedziesz oszczędzał na wymianach eksploatacyjnych, kablach, świeczkach, kopułkach i w szczególności regulacji inst. gazowej to będziesz zadowolony a jak pojeździsz trochę na LPG to do Pb szybko nie wrócisz
GTI_Efekt Masy Obrazek
TheMocarz
Junior
Posty: 104
Rejestracja: 21 cze czw, 2012 12:34 pm
Numer Gadu-gadu: 8114272
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: TheMocarz »

Nie slyszalem duzo ale no to troche kojarzy mi sie z siedzeniem na bombie... Przebiegi w ciagu ms to ok. 1200km wiec gaz oplacalny.

Wysyłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
Piotrek86
Junior
Posty: 169
Rejestracja: 08 sty ndz, 2012 1:27 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 8866480
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Założenie LPG i potrzebne części.

Post autor: Piotrek86 »

Jeśli gaz jest dobrze założony to nie jest taki niebezpieczny. Ja też miałem takie obawy, ale spalanie autka i cena benzyny jednak pomogły mi podjąć decyzję żeby założyć LPG. Ja też myślałem że zaoszczędze kasę i taniej założe sam, myśląc jeszcze że mam znajomego gazownika. I tak się dogadałem że on mi pokazał co gdzie zamontować i jak już to zrobiłem to dopiero on podłączał wszystko i sprawdzał. Fakt zaoszczędziłem kasę bo częsci mnie przyszły 900 zł ale niewiem czy bym jeszcze raz poszedł na taki układ.Widziałem jak prowadził przewody pod autem, każde miejsce dwa razy przemyślane czy dobre, czy nie bezie w czymś przeszkadzało.Moim zdaniem jak gazownik dobrze zakłada, bez żadnej fuchy to i tak ta kasa za założenie to wcale nie ma tak dużo. Chyba wolałbym więcej zapłacić i mieć z głowy, zawsze potem ma się gwarancję i Cię nic nie interesuje.
Wyskoczyło parę pogazowych problemów i musiałem sobie sam z tym radzić. Pozatym i tak ktoś musi to wyregulować żeby wszystko dobrze działało.
Nie ma sensu moim zdaniem samemu tego robić. A to co mówi Cyborg to świeta prawda, jak to mawiają: wszystko jest dobre dopóki nic się nie stanie.
ODPOWIEDZ