Przymulony 1.1 na Boschu

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
marcin309
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru sob, 2012 10:25 pm
Posiadany PUG: 309 graffic
Numer Gadu-gadu: 4332090

Przymulony 1.1 na Boschu

Post autor: marcin309 »

A więc tak, problem tkwi w tym ze mój 1.1 na boschu łapie muła czasami a raczej dość często jak mu wcisnę, chwilę taki jest przymulony i dopiero zaczyna się zbierać(wiem że to tylko 1.1 ale ma te swoje dobre momenty i wiem na co go stać). Wymieniłem już wszystkie filtry, czujnik położenia przepustnicy wyregulowany jak w książce, przewody nowe, moduł zapłonowy nowy, lambda wymieniana na oryginalną boscha, cewka nowa, ogólnie komputer czasami sypnie ubogą mieszanką, testowane na kilku komputerach. Rodzi się pytanie co to może być ? zastanawiam się nad pompą paliwa bo dość często zdarzało mi się jeździć na rezerwie. Przy każdym włączeniu zapłonu słychać pompę tylko tak jakby za każdym razem inna tonacja dźwięku. Czy kończąca żywot pompa może robić takie wariacje???, a i jeszcze dodam, że jak mu wcisnę na postoju do odcięcia to jakoś tak kiepsko odcina tak jakby brakowało paliwa, pamiętam, że kiedyś jak wszedłem w posiadanie Puga to inaczej to wyglądało. Się rozpisałem ...POMOCY
Ostatnio zmieniony 27 sty ndz, 2013 1:47 pm przez marcin309, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przymulony 1.1 na Boschu

Post autor: cejot »

Skoro wymieniłeś tyle rzeczy, nie ma poprawy, a sam sugerujesz, że to pompa paliwa... to pytanie czy ją sprawdzałeś??
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
marcin309
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 15 gru sob, 2012 10:25 pm
Posiadany PUG: 309 graffic
Numer Gadu-gadu: 4332090

Re: Przymulony 1.1 na Boschu

Post autor: marcin309 »

Dzięki za przeniesienie tematu. Z pompą jeszcze nic nie robiłem ale na dniach ją wyciągnę i sprawdze czy sitko nie jest zapchane. Jak sitko bedzie czyste to wtedy sprawdze ciśnienie. Ale pytanie czy pompa może dawać takie objawy ?

Edit:

Sitko było czyste więc zmieniłem pompę. Póki co wszystko działa jak należy :), silnik się wkręca i nie poszarpuje.
ODPOWIEDZ