Uszczelka przepustnica-kolektor

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Uszczelka przepustnica-kolektor

Post autor: MichalKowalski »

Czy ktoś wie gdzie kupić uszczelki pomiędzy korpusem przepustnicy a kolektorem dolotowym (element 3 na rysunku)?
W internecie nie ma kompletnie nic o części 1925 42. Czy może wszyscy stosują w tym miejscu jakieś uniwersalne uszczelki?

Ogólnie dla każdej wersji TU1, TU3M, TU3MC w serviceboxie są różne numery tej uszczelki. Czy ktoś wie, czy one się różnią czymś w praktyce?

Zabawa z dezodorantem doprowadziła do tego, że jest to chyba ostatnie miejsce gdzie ciągnie mi lewe powietrze, a trzęsienie się silnika doprowadza mnie do pasji.
Załączniki
tu3mc.JPG
Ostatnio zmieniony 20 cze czw, 2013 7:20 pm przez MichalKowalski, łącznie zmieniany 1 raz.
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Uszczelka przepustnica-kolektor

Post autor: 2mouse »

MichalKowalski pisze:Czy może wszyscy stosują w tym miejscu jakieś uniwersalne uszczelki?
Obawiam się, że raczej "uniwersalny" silikon... Może to nie jest złe rozwiązanie.... Ona papierowa ma być?
Awatar użytkownika
KrakerSx
Uzalezniony
Posty: 624
Rejestracja: 09 kwie śr, 2008 1:39 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros 92'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Uszczelka przepustnica-kolektor

Post autor: KrakerSx »

Kurcze mam problem bo nie widzę tutaj nr 15, chyba chodzi o numer 3 albo złe zdjęcie dałeś. Co do samej uszczelki, można dokupić, ale nazywa się inaczej, i jest to niby do instalacji gazowej. Mam chyba w domu oryginalne 2 szt które znalazł na allegro dla mnie Orfister, dam znać po 18.

Jeżeli to taka to mogę Ci wysłać :
IMG_0231.JPG
To są te zastępcze, oryginalne muszę głębiej poszukać. :D
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Uszczelka przepustnica-kolektor

Post autor: MichalKowalski »

Tak, oczywiście cześć 3, już poprawiłem.

Mam wtrysk z innego TU3MC i są pod przepustnica ślady jakiegoś papieru. Wygląda to podobnie jak na Twoich zdjęciach.

Ale nie szukaj na razie, bo właśnie widzę, że trzeba było szukać bez spacji która jest w numerze części w serviceboxie. Także jest szansa, że obejdzie się bez silikonu.
Ostatnio zmieniony 20 cze czw, 2013 8:20 pm przez MichalKowalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrakerSx
Uzalezniony
Posty: 624
Rejestracja: 09 kwie śr, 2008 1:39 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros 92'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Uszczelka przepustnica-kolektor

Post autor: KrakerSx »

Te zamienniki kupiłem tutaj
http://allegro.pl/uszczelka-pod-mikser- ... 43730.html

Jutro popołudniu będę w garażu z 205 to tam pewnie jest odłożone i sprawdzę czy są te oryginały 8)7
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Uszczelka przepustnica-kolektor

Post autor: cyborg »

Silikon nie da rady tam gdzie jest benzyna, zrob uszczelke z cienkiego Gambitu i po sprawie..
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Uszczelka przepustnica-kolektor

Post autor: MichalKowalski »

Nie strasz mnie - ja mam kolektor dolotowy na silikon zamontowany przez warszawski Active2000. Mam nadzieję, że mi tam nie bierze lewego powietrza, bo jie chce mi się płynu chłodniczego spuszczac.

Za to uszczelki kupione w miejscu które powinno być dla mnie najbardziej oczywiste, a nie wiem czemu nie bylo czyli w ASO.
Wersja do TU3M wyglada tak:
uploadfromtaptalk1372094042813.jpg
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Uszczelka przepustnica-kolektor

Post autor: 2mouse »

MichalKowalski pisze:warszawski Active2000.
Znamy, znamy... i wiemy co potrafią wymyślić... (na przykład wypuścić samochód z nieodpowietrzonymi hamulcami zimą... 8)7 )
MichalKowalski pisze:Za to uszczelki kupione w miejscu które powinno być dla mnie najbardziej oczywiste, a nie wiem czemu nie bylo czyli w ASO.
Wersja do TU3M wyglada tak:
uploadfromtaptalk1372094042813.jpg
How much?
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Uszczelka przepustnica-kolektor

Post autor: MichalKowalski »

Szkoda, ktoś ich polecał. Wyglądało to elegancja-francja: punktualnie, szybko, faktury, karty kredytowe itp.
Ostatnio wymienili mi wahacze i nie ustawili zbieżności. Po dojechaniu do Hamburga mam opony praktycznie do wyrzucenia. A raczej ich zewnętrzną połowę ;-)
Także to już na pewno był ostatni raz.

Uszczelki kosztowały coś koło 5zl za sztukę.
ODPOWIEDZ