Ślady oleju na silniku

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Ślady oleju na silniku

Post autor: klekocix »

Pytanie to zadałem w innym dziale, ale bardziej podchodzi pod pytanie techniczne.

Skąd na puszce filtra powietrza oraz czarnym przewodzie idącym od filtra do gaźnika delikatne ślady oleju?

Mam się niepokoić czy cieszyć bez nerwów Juniorkiem? :)
Obrazek
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Ślady oleju na silniku

Post autor: robson »

To jest normalne, to z odmy. :W
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ślady oleju na silniku

Post autor: klekocix »

robson pisze:To jest normalne, to z odmy. :W
Odmy w jakiś sposób się nie czyści, żeby takie coś nie powstawało?

(Mam doświadczenie z teścia Polo 1.4 16v, że jak się odma zatka to silnik jest do wymiany).
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ślady oleju na silniku

Post autor: Manwe »

nawet jeżeli przeczyścisz odmę to olejowe ślady w dolocie nie znikną bo zadaniem odmy jest wyprowadzanie ciśnienia, powstałego podczas podróży tłoka w dół, ze skrzyni korbowej a razem z powietrzem zabierana jest właśnie mgiełka olejowa, jeżeli chcesz się pozbyć oleju z dolotu to trzeba go oddzielić w catch tanku, niektórzy montują po prostu zamiast połączenia z dolotem mały filterk, ale zlikwidowanie podciśnienia w odmie zależnie od silnika może dać rożne skutki łącznie ze zwiększeniem zużycia oleju
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Ślady oleju na silniku

Post autor: cyborg »

klekocix pisze:

(Mam doświadczenie z teścia Polo 1.4 16v, że jak się odma zatka to silnik jest do wymiany).
Klekocix, to nie tak prosto wiec nie strasz ludzi. Ten nieudany silnik Wv to taki stwor, gdzie odma może ZAMARZNAC w zime, i jeśli tak się stanie to silnik po pdpaleniu nie ma smarowania bo odma przechodzi obok kanalu olejowego. Slyszalem o wielu silnikach zatartych zima z tego powodu, ale to nie ma zadnego przelozenia do silnika TU3 czy TU1 z Puga..
ODPOWIEDZ