Zimny wysokie obroty / nie schodzi z obrotów

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
KrakerSx
Uzalezniony
Posty: 624
Rejestracja: 09 kwie śr, 2008 1:39 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros 92'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Zimny wysokie obroty / nie schodzi z obrotów

Post autor: KrakerSx »

jozek pisze:... Teraz miernik w rękę i podłączasz się do pinów 1-2 (pierwsze dwa piny od kabiny pasażerskiej). Wtyczka do TPSu musi być cały czas podpięta (zsuń sobie tylko gumkę z wtyczki), przekręcasz kluczyki żeby kontrolki się zapaliły, napięcie na pinach 1-2 przy zamkniętej przepustnicy musi wynosić 0,20-0,25V. Jesli jest inne to odkręć 4 śrubki torx i wyreguluj. Po regulacji sprawdź czy ścieżki nie maja przerw- stopniowo otwieraj przepustnice i obserwuj wskazania woltomierza. Napięcie musi płynnie rosnąc, aż do otwarcia około 1/4 przepustnicy potem napięcie już nie rośnie i utrzymuje się na stałym poziomie 4,8-4,9V. Teraz trzeba sprawdzić 2 ścieżkę, podłączamy woltomierz do pinów 1-4 , przy całkowicie zamkniętej przepustnicy musi być napięcie 0,0-0,2V i nie zmieniać się aż do 1/5 otwarcia przepustnicy, potem napięcie powinno płynnie wzrastać aż przy całkowitym otwarciu przepustnicy powinno mieć wartość 4,5-4,9V.
Niestety mimo wymiany :

* przepustnica
* sonda lambda (nowa)
* silnik krokowy (nowy)
* TPS (nowy)
* czujnik temp. silnika (nowy)
* komputer

Nie jestem w stanie osiągnąć ww. wartości regulacyjnych:

1. na pinach 1-2 napięcie wynosi 0.22V i ładnie podnosi się podczas otwierania przepustnicy do 4.85V.

2. na pinach 1-4 napięcie jest 0.02V a dokładnie 017mV, i po 1/5 otwarcia przepustnicy dopiero wzrasta ale tylko do 4.17V zamiast do 4,5-4,9V,

3. przy odłączonej wtyczce od TPS napięcia na pinach 1-5 wynosi 5V, po podłączeniu spada do 4.86V

**Przerwa między krokowym a zderzakiem ustawiona.

Objawy silnika to :

1. powolne schodzenie z obrotów po puszczeniu gazu,
2. na zimnym silniku zaraz po odpaleniu obroty rzędu 2000-2500
3. obroty spadają do 1000 dopiero jak termostat się otworzy
4. falowanie obrotów ( w granicach 100-200)

***Jak odpalę silnik zimny to obroty wskakują od razu na 2000 obr/min i potrafią wzrosnąć do 2500 obr/min. Dopiero jak silnik osiąga powyżej 80 stopni obroty powoli spadają do 1000 obr/min., a po przegazowaniu utrzymują się na 1,500 obr/min i po 1-2min spadają na 1000 obr/min przy tym falując w granicach 100-200 obr/min

To że falują obroty jeszcze mogę znieść podejrzewam gdzieś lewe powietrze ale, reszta powoli mnie dobija.

Wiem że za obroty na zimnym silniku odpowiedzialny głównie jest czujnik temperatury w obudowie termostatu, czy termostat może być winny??

Przeczytałem raczej wszystkie tematy o takich objawach w silnikach TU i nic nowego nie mogę znaleźć niż te rzeczy które już wyeliminowałem lub wymieniłem


Jeżeli mi coś "uciekło" Proszę o porady co jeszcze mam sprawdzić _O_ :W
Awatar użytkownika
gti&green
Junior
Posty: 220
Rejestracja: 11 sie śr, 2010 2:17 pm
Posiadany PUG: był RG 1.4 1991r, GTi 1.9 1991r, był green 1.1 zeswapowany na 1.4 1991r i nowy nabytek XS 1.4 1991r
Numer Gadu-gadu: 5809515

Re: Zimny wysokie obroty / nie schodzi z obrotów

Post autor: gti&green »

Masz w nim LPG? Resetowałeś komputer przez odłączenie aku??
205... i wszystko inne zostaje w tyle
Technik konserwacji zabytków, w pracy i w garażu :p
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Zimny wysokie obroty / nie schodzi z obrotów

Post autor: pawel »

Sprawdź czy nie masz zapowietrzonego układu chłodzenia/ niski poziom płynu. Sprawdź czujnik temperatury (wiem że nowy ale zdarzają sie przypadki nie trzymania charakterystyki) Złącze czujnika temp (konektory po stronie czujnika i sterownika). To że powoli schodzi Ci z obrotów tu już sterownik tak rządzi chuj... szczególnie że wymieniłeś krokowca na nowego więc z pewnością się nie zacina a oporów dodatkowych pewnie też nie ma szczególnie przy zchodzeniu z obrotów
P205
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Zimny wysokie obroty / nie schodzi z obrotów

Post autor: MichalKowalski »

Podłączę się pod temat. Wprawdzie u mnie objawy "zewnętrzne" sa inne, ale na tps mam tak samo:
1) zasilanie trochę za niskie 4.85 V
2) pierwsza sciezka OK: 0.25-4.85 V
3) druga ścieżka za nisko: 0.02-4.26 V

Znaczy się, że ECU nigdy nie wie, że mam w pełni otwartą przepustnice.
. Jak wyregulować samą druga ścieżkę?

Bo zakładam, że za niskie napięcie zasilania 4.85V to wynik spadku napięcia na przewodach.

MK
ODPOWIEDZ