Gaśniecie podczas jazdy ;((

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: sienki5 »

Witam mam pewien problem z moim Pugiem problem jest taki że gaśnie podczas jazdy przy redukcji na nizszy bieg lub hamowaniu przy wciśniętym sprzęgle problemu nie ma gdy nie wykonuje tych czynności mianowicie przy zmianie biegu na wyższy bieg i hamowaniu na luzie.Jedno mnie zastanawia sonda lambda ponieważ ma ona 2 kostki jedna jest podpięta a druga sobie wisi to ma tak być czy nie za bardzo.I ostatnio zauważyłem że przy gazowaniu lecą chmury dymu i leci czarna woda i to sporo pierwszy raz z ta wodą mi się to przydarzyło.Bardzo proszę o pomoc był bym bardzo wdzięczny :)

Jest to peugeot color line 1.1 benzyna na monowtrysku 91r:)
Załączniki
To ta woda co wyleciała
To ta woda co wyleciała
Awatar użytkownika
Wojtas530
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 28 sie śr, 2013 11:17 pm
Posiadany PUG: 205 1.1i Look
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: Wojtas530 »

Dwie kostki mają być podpięte, musisz poszukać drugiej , i ją podpiąć :)
Po tej czynności zresetuj komputer odłączając akumulator na dłuższy czas (min. 30 min), potem pozostaw go na chodzie aż do załączenia się wentylatora (ustawi sobie mieszankę) i zobacz co się dalej dzieje :)
Przynajmniej ja bym tak zrobił, ale może niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony :)

Możesz też odczytać błędy, ale najprawdopodobniej to ta sonda ;)
Ostatnio zmieniony 13 gru pt, 2013 9:15 pm przez Wojtas530, łącznie zmieniany 1 raz.
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: sienki5 »

Okej jutro to zrobie i dam znać :) dzięki wielkie :)
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: pawel »

Sprawdź ciśnienie paliwa i wtryskiwacz paliwa.
P205
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: sienki5 »

sienki5 pisze:Witam mam pewien problem z moim Pugiem problem jest taki że gaśnie podczas jazdy przy redukcji na nizszy bieg lub hamowaniu przy wciśniętym sprzęgle problemu nie ma gdy nie wykonuje tych czynności mianowicie przy zmianie biegu na wyższy bieg i hamowaniu na luzie.Jedno mnie zastanawia sonda lambda ponieważ ma ona 2 kostki jedna jest podpięta a druga sobie wisi to ma tak być czy nie za bardzo.I ostatnio zauważyłem że przy gazowaniu lecą chmury dymu i leci czarna woda i to sporo pierwszy raz z ta wodą mi się to przydarzyło.Bardzo proszę o pomoc był bym bardzo wdzięczny :)

Jest to peugeot color line 1.1 benzyna na monowtrysku 91r:)
Załączniki
Przapraszam was ponieważ wprowadziłem was w bład bo to nie był kabel od sondy tylko od skrzyni biegów :( wiecie gdzie ma isc i gdzie go podłączyć ??
Przapraszam was ponieważ wprowadziłem was w bład bo to nie był kabel od sondy tylko od skrzyni biegów :( wiecie gdzie ma isc i gdzie go podłączyć ??
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: pawel »

Ten kable jest wolny. Ogólnie przyczyn gaśnięcia może być wiele.
Trzeba się przyjrzeć:
- Silnik krokowy regulacji obrotów biegu jalowego
- Sobda lambda
- czujnik temperatury
- ciśnienie paliwa
- w jakim stanie jest wtryskiwacz
- TPS
P205
Awatar użytkownika
Wojtas530
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 28 sie śr, 2013 11:17 pm
Posiadany PUG: 205 1.1i Look
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: Wojtas530 »

To czujnik położenia przepustnicy, jeśli masz komputer BOSCH'a, jest on nie potrzebny (czyt. nie podpięty), u mnie ma ona swoje miejsce na cewce zapłonowej.
Obrazek


Co do pary, dołączam się do pytania, sam chyba mam z tym problem.
Wideorelacja:
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: sienki5 »

co do tego filmiku to mam tak samo tyle ze mi jeszcze woda wylatuje czarna :(
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: sienki5 »

[quote="Wojtas530"]To czujnik położenia przepustnicy, jeśli masz komputer BOSCH'a, jest on nie potrzebny (czyt. nie podpięty), u mnie ma ona swoje miejsce na cewce zapłonowej.
Obrazek
Awatar użytkownika
HideoOSW
Junior
Posty: 269
Rejestracja: 14 lis sob, 2009 3:23 pm
Posiadany PUG: 205 Winner PTS / 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: HideoOSW »

A jak spalanie? wysokie? gdybys mial walniętą sondę to spalanie było by podwyższone. Brat w poprzednim swoim xsie silnik tu3m wymienił sondę profilaktycznie na nówkę NTK. Nic się niezmieniło u niego bo potem sie okazało że sonda była sprawna, a winny gaśnięcia był TPS.
Sondę można sprawdzić miernikiem, było wiele razy na forum opisane wrazie gdyby sonda była walnięta to brat ma ciągle tę sondę prawie nówka 170zł kosztowała, jezdziła miesiąc w aucie a potem uległo wypadkowi, ma nawet paragon, gdyby co to odsprzeda niedrogo.
W przypadku TPS-potencjometra przepustnicy trzenba go wyjąc i rozebrać żeby sprawdzić czy ściezki są całe/niepoprzerywane. Jesli jest dobry to należy wyczyścić ścieżki i skalibrować. Opis kalibracji jest na forum.
Co do kopcenia na czarno i większego spalania to tak samo jak sonda może to być czyjnik temperatury powietrza w monowtrysku.

Natomiast para z wydechu i skraplająca się w nim woda to normalne o tej porze roku. To czarne wraz z woda to może być sadza ze spalanego oleju lub przez zbyt dużą dawkę paliwa. Ja mam całą rure wydechową okopcona na czarno w środku ale że mam tłumik z prostą koncówką to żadnych śladów na ziemi nie zostawia.

A tak naprawdę zaczoł bym od wymrygania błędów komputera i pokolei wszystko sprawdzał :W
Ostatnio zmieniony 14 gru sob, 2013 5:36 pm przez HideoOSW, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek 1991 GTI [M0TW]
Obrazek 1993 WINNER [M0MY]
Obrazek 1992 XS [P3XY] RIP
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: pawel »

To nie jest kostka czujnika położenia przepustnicy tylko czujnik wału korbowego
P205
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: sienki5 »

A jak spalanie? wysokie? gdybys mial walniętą sondę to spalanie było by podwyższone.
A tak naprawdę zaczoł bym od wymrygania błędów komputera i pokolei wszystko sprawdzał
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: sienki5 »

spalanie jest troche podwyższone a jak sprawdzić te błedy link jak to zrobic mile widziany :)
Awatar użytkownika
HideoOSW
Junior
Posty: 269
Rejestracja: 14 lis sob, 2009 3:23 pm
Posiadany PUG: 205 Winner PTS / 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: HideoOSW »

To zależy jaki w ogóle masz wtrysk. Jak masz Bosha to bardzo prosto. Przekręcasz kluczyk na zapłon i włączenie procedury diagnostyki komputera jest między zapłonem a startem rozrusznika. Czyli przekręcasz kluczyk jakbys odpalal ale trzymasz z 3-5 sekund tak pomiedzy kiedy gasną wszystkie kontrolki i puszczasz kluczyk i zapalaja sie kontrolki opróćz kontrolki check engine, to ta żółta ze symbolem silnika. Ona zaczyna mrygać. Tutaj na stronie masz opis kodów błędów. http://www.freewebs.com/sutores90/kody.html
Jeśli sposób ze stacyjką niedziała to wtedy należy urzyć diody i wymrygać błędy z gniazda diagnostycznego.
Ja mam 1.1 wtrysk Magneti Marelli i sposób ze stacyjką niedziała.

Ważne diagnostyka zawsze zaczyna się kodem 1-2 a konczy 1-1, więc wszystko co wymryga pomiędzy to są jakies błędy. Więc tym kluczykiem trzeba się trochę nakręcić w tej stacyjce. i najlepiej dla pewności powturzyć sprawdzanie i porównać wyniki. Na końcu zresetować ecu, albo kluczykiem 10sek przytrzymać, albo odłąćzyć akumulator na 30 minut. Potem odpalić auto i zostawić do nagrzania aż włączy się wentylator. Pojezdzić trochę i znów sprawdzić błędy, bo może się okazać że któryś z błędów był dłuższy czas w pamięci, w praktyce od ostatniego odłączenia akumulatora.
Obrazek 1991 GTI [M0TW]
Obrazek 1993 WINNER [M0MY]
Obrazek 1992 XS [P3XY] RIP
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Gaśniecie podczas jazdy ;((

Post autor: sienki5 »

Z ta dioda to wiem i chce tak zrobic ale z ta stacyjka i kluczykiem to nie rozumiem :(
ODPOWIEDZ