luz na łapie sprzęgłą?? problem z wodzikami

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

luz na łapie sprzęgłą?? problem z wodzikami

Post autor: mlody333 »

W ramach swapu silnika do nowego bloku przełóżyłem stare /prawie nowe/ sprzęgło i podpiąłem skrzynię biegów. Moje pytanie brzmi łapa od sprzęgła powinna mieć luz /ma około 4mm na samym jej końcu/ czy powinna od razu stawiać opór? Nie bardzo się orientuję, ale składałem zestaw 2 razy pod rząd, raz luzu nie było, a za drugim jest. Co może być przyczyną??
Ostatnio zmieniony 07 cze sob, 2014 9:40 pm przez mlody333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: luz na łapie sprzęgłą??

Post autor: mlody333 »

Nikt nie wie ??? trudno poczytałem w necie i ma być luz, jak by nie było łożysko pracowałoby cały czas. A teraz z nie zupełnie innej beczki :D . Wrzuciłem silnik do komory i po przykręceniu na poduszkach, podpiąłem wodziki i okazało się, że lewarek w kabinie jest przekrzywiony w lewo. Po oględzinach dźwigni przy wodzikach w skrzyni okazało się, że ta przypięta do krótszego wodzika ma wystający punkt montażowy niżej niż w ory skrzyni. Dokładniej opisując w ory skrzyni na dźwigni są 2 punkty (kulki) a w nowej tylko jeden. Wodzik powinien być przypięty do tego punktu, którego w mojej dźwigni nie ma.
40e66fae.jpg
Pytanie jak wymienić tą dźwignie ze starej skrzyni? Zauważyłem, że w główce jest coś jakby trzpień, czy da się go wybić?
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: luz na łapie sprzęgłą?? problem z wodzikami

Post autor: grzesiek309 »

Łapa sprzęgła "na sucho" może mieć luz, ale podczas pracy łożysko musi być dociśnięte do docisku. Tak jak mówiłem wczoraj, musisz dociągnąć łapę linką, żeby nie miała luzu :wink:
Sam się nad tym tematem zastanawiałem, czy dobrze zrobiłem, że dociągnąłem łapę, bo coś mi wyje po wymianie skrzyni 8)7
Tu piszą, że ma być dociągnięta: http://motofocus.pl/technika/8927/skutk ... hodach-psa
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
ODPOWIEDZ