coś nie tak z silnikiem

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
niedzwiedzmilus
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15 mar sob, 2014 2:03 pm
Posiadany PUG: forever 1.1
Numer Gadu-gadu: 35751337
Login tlen: niedzwiedzmilus

coś nie tak z silnikiem

Post autor: niedzwiedzmilus »

Witam wszystkich, mam problem i proszę o pomoc, dziś po podpięciu akumulatora po ładowaniu podczas jazdy zaświeciła się kontrolka komputera, zaświeca się po dodaniu szybko gazu po czym autko nawet jest w stanie zgasnąć, odpala normalnie ale jest w stanie trzymać wyższe obroty silnika, przy delikatnym dodawaniu gazu jest ok na wolnych obrotach chodzi ok, wyczyściłem czujnik położenia wału tak prowizorycznie i dalej to samo, odpiąłem sonde i żadnych zmian.Wtrysk magneti marelli silnik 1.1 jak ktoś ma to poprosze o kody błędów tego wtrysku i opis jak zrobić diagnostyke silnika co konkretnie z czym zrobić pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 20 lip ndz, 2014 11:33 am przez niedzwiedzmilus, łącznie zmieniany 1 raz.
przemek_81
Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: 04 maja śr, 2011 8:50 pm
Posiadany PUG: peugeot 205 RG (Roland Garros) Cabrio
Numer Gadu-gadu: 757080

Re: coś nie tak z silnikiem

Post autor: przemek_81 »

Zobacz TUTAJ
niedzwiedzmilus
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15 mar sob, 2014 2:03 pm
Posiadany PUG: forever 1.1
Numer Gadu-gadu: 35751337
Login tlen: niedzwiedzmilus

Re: coś nie tak z silnikiem

Post autor: niedzwiedzmilus »

witam, temat do zamknięcia problem rozwiązany po szczytaniu błędów ze sterownika wyszło że padła cewka i moduł, był też błąd czujnika powietrza dodatkowego,cewka wymieniona na nową, czujnik niewymieniany po skasowaniu błedów i z nową cewką chodzi idealnie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: coś nie tak z silnikiem

Post autor: jozek »

niedzwiedzmilus pisze:witam, temat do zamknięcia problem rozwiązany po szczytaniu błędów ze sterownika wyszło że padła cewka i moduł, był też błąd czujnika powietrza dodatkowego,cewka wymieniona na nową, czujnik niewymieniany po skasowaniu błedów i z nową cewką chodzi idealnie pozdrawiam.
Ale chwila słabości była;) Na tablice zdążyłeś wrzucić...
niedzwiedzmilus
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15 mar sob, 2014 2:03 pm
Posiadany PUG: forever 1.1
Numer Gadu-gadu: 35751337
Login tlen: niedzwiedzmilus

Re: coś nie tak z silnikiem

Post autor: niedzwiedzmilus »

racja była ale na szczęście mineła,wkurzył mnie bo sporo zrobiłem przy nim cały czas robię i co chwile coś wyskakuje.
ODPOWIEDZ