Półosie 1.1 kat

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
mulec
Junior
Posty: 241
Rejestracja: 07 sty wt, 2014 8:29 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 XR (91'), 205 1.8D Mito (95')
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Półosie 1.1 kat

Post autor: mulec »

Mam do wymiany obie półosie, próbuje rozeznać się w temacie i zaproponowano mi narazie takie o to półośki:

- nowe firmy GSP za 199zł prawa, 155zł lewa ( to chyba chińszczyzna?)
- nowe firmy GRESA za ok. 180zł (podobno Hiszpańska? firma nie mogę znaleźć na ich temat opinii)
- regenerowane firmy Lauber za 250zł prawa, 230zł lewa
- regenerowane firmy Spidan za 300zł prawa, 410zł lewa
- nowa http://allegro.pl/polos-peugeot-205-cit ... 93255.html czytałem na forum że ktoś się o tej firmie wypowiadał że mogą być?
- + na allegro jakieś noname za ok 150-170zł



Wiecie coś na temat tych firm, polecacie coś innego? Może lepiej regenerować te co mam, ktoś orientuje się w kosztach? Proszę o porady :)
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Półosie 1.1 kat

Post autor: dzikson »

W maju wstawiłem długą GSP, płaciłem podobnie, przyjęła się i jeździ nadal, choć na początku wydawało mi się, że przegub strzela. Możliwe, że efekt nie pochodził od półosi.
W podobnym czasie półosie tego producenta (chyba obydwie) wstawiał TomekZulu, można zapytać o efekty.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Półosie 1.1 kat

Post autor: grzesiek309 »

Mam w RG chyba GSP i okazało się, że przegub miał wadę fabryczną(wyskakiwał przy max podniesionym kole). Rozebrałem, poprawiłem szlifierką i chodzi. 12kkm dostaje baty i jeszcze żyje :P

EDIT:

W RG i Greenie są rozwalone zewnętrzne przeguby prawej półosi. Przez co trzeba kupić dwie nowe półosie.

Do wyboru mam:
-Kamoka 177zł
-GSP za 193zł,
-Expert Line za 240zł

Do Greena nada się każda. Garrosem natomiast jeżdżę ofensywnie, więc musi być wytrzymała.
Jakieś sugestie poparte doświadczeniami?
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Półosie 1.1 kat

Post autor: cyborg »

W moim bylym XS-ie polosie wymieniłem na regenerowane Spidany, przejechałem 100 000 w roznych warunkach i do sprzedaży nic się nie dzialo, oczywiście w tym czasie wymieniłem 3 albo 4 oslony przegubu (pilnowałem tego i zaraz jak pojawil się wypływ smaru to wymieniałem), tak ze mogę polecić. Aha, lozysko podporowe tez padlo mi 2 razy (pierwszy raz chyba już po 5 000 km) i w końcu wlozylem markowe ale z luzem C3 i jezdzilo do sprzedaży.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Półosie 1.1 kat

Post autor: krzyska »

W Foreverze mam obie Expert Line, prawa ma jakieś 70kkm i sprawują sie dobrze. Żadnych problemów z osłonami.
GTI_Efekt Masy Obrazek
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Półosie 1.1 kat

Post autor: grzesiek309 »

O taką rzeczową opinię mi chodziło. Dzięki Krzysiu _O_
Dziś kupiłem nówkę SNRA do RG. Jakiś wiekowy leżak, ale za dobrą cenę, więc wziąłem.
Wygrzebałem wczoraj z dna garażu jeszcze jedną używkę, którą wrzucę do Greena, a jak się okaże trupem, kupię nówkę Experta.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
ODPOWIEDZ