Problem z obrotami

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Problem z obrotami

Post autor: sienki5 »

Witam posiadam peugeot 205 1.1 monowtrysk boscha 91r.Problem jest taki ze jak przekrece srube od krokowca tak troche tylko to zaczynaja falowac obroty i to nawet bardzo co widac na filmie https://www.youtube.com/watch?v=7NExExn ... e=youtu.be To sie dzieje ciagle na zimnym i na cieplym ale za to jak podkrece tak zeby nie falowały to ciezko go odpalic na zimnym i tez na zimnym szarpie i przerywa jak mu wdepne to rozpedza sie pol dnia na cieplym tez szarpie ale lekko i nie przerywa.Bardzo prosze o pomoc wymienione w nim rzeczy:
uszczelki kolektora ssacego i dolotowego oraz od monowtrysku
świece (dodam ze sa czarne i suche czyli za bogata mieszanka )
przwody zaplonowe
czujnik temperatury silnika i cieczy chłodzacej
dodam ze wyskakuje blad od tpsu ustawilem go ale nic to nie dalo ( podejzewam ze to on ale wole wiedziec niz na slepo wszystko wymieniać czy cos jeszcze innego sprawdzic i jak :)
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Problem z obrotami

Post autor: cyborg »

Po pierwsze srubką zderzaka przepustnicy nie kręci się "na pałę" - to nie gaźnik od Komara. Po drugie jeśli wyskakuje błąd TPS-a to możliwe że jest uszkodzony - da się go sprawdzić za pomocą omomierza, były elaboraty już na ten temat. Jak już podmienisz TPS-a i zresetujesz błąd to ustaw zderzak i nastawnik przepustnicy tak jak Robert Bosch przykazał to i obroty powinny wrócić.
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Problem z obrotami

Post autor: sienki5 »

wiem ze nie na pałe ustawia sie go o ile dobrze pamietam przerwa na max cofnietym styczniku krokowca ma miec 0.4 ale jak tak ustawie to auto nie odpali samo tylko jak mu wcisne gaz
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Problem z obrotami

Post autor: sienki5 »

dodam ze stycznik ma małem luzy tak ma miec czy powinien byc nie ruchomo:D
Awatar użytkownika
zloty373
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty śr, 2014 12:50 am
Posiadany PUG: Winner 1.4 Miami Blue
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z obrotami

Post autor: zloty373 »

Temat chyba dość częsty przy tych silnikach. Mam ten sam problem. Samochód sie wkręca, ale schodzi z obrotów powoli i faluje (chociaż nie aż tak mocno jak na filmiku u ciebie). Podobne objawy miał krzyska w swoim RG. U niego rozwiązaniem była wymiana całego monowtrysku razem z oryginalnym tps i krokowym. U mnie niestety nie dało rezultatów. Wymieniłem wtrysk i dzieje sie to samo. Przewody,świece wymienione. Zastanawiam sie nad czujnikiem temp. Wody. Czy ktoś jeszcze miał ten problem i sobie z nim poradził ?
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Problem z obrotami

Post autor: sienki5 »

No to musze podstawic monowtrysk cały i sie zobaczy
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Problem z obrotami

Post autor: cyborg »

Sprawdzcie czy nie ciagnie gdzies lewego powietrza - może na uszczelkach kolektora ssącego, może na ktoryms wężyku podciśnieniowym. Warto popsikać Plakiem we wszystkie podejrzane miejsca podczas pracy silnika - jak obroty spadną to na bank jest nieszczelność
Awatar użytkownika
zloty373
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty śr, 2014 12:50 am
Posiadany PUG: Winner 1.4 Miami Blue
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z obrotami

Post autor: zloty373 »

Wcześniej pisałem,ze problemy miał krzyska. Chodziło mi o KrakerSx. Moze coś podpowiesz ?
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Problem z obrotami

Post autor: sienki5 »

Uszczelki wymianione sa ale sprawdze dzisiaj :)
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Problem z obrotami

Post autor: mlody333 »

zloty373 pisze:Temat chyba dość częsty przy tych silnikach. Mam ten sam problem. Samochód sie wkręca, ale schodzi z obrotów powoli i faluje (chociaż nie aż tak mocno jak na filmiku u ciebie). Podobne objawy miał krzyska w swoim RG. U niego rozwiązaniem była wymiana całego monowtrysku razem z oryginalnym tps i krokowym. U mnie niestety nie dało rezultatów. Wymieniłem wtrysk i dzieje sie to samo. Przewody,świece wymienione. Zastanawiam sie nad czujnikiem temp. Wody. Czy ktoś jeszcze miał ten problem i sobie z nim poradził ?
U mnie występował problem z wysokimi i nierównymi obrotami na zimnym, przy okazji wymiany silnika wymieniłem wtrysk /w zasadzie sam wtryskiwacz, czujnik temp i regulator ciśnienia paliwa/ i problem przy nowym silniku nie występuje. Odnośnie pomysłu z wymianą czujnika temp płynu to nie wiem czy to coś da. Żeby sprawdzić czy coś jest nie tak z czujnikiem najlepiej go odepnij przy braku sygnału ECU w Monojetroniku używa optymalnych danych zapisanych w pamięci. Przynajmniej tak gdzieś czytałem :W
Borys320
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 18 gru śr, 2013 11:21 am
Posiadany PUG: 309 1.4i Topline
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Problem z obrotami

Post autor: Borys320 »

Panowie podstawa to idealnie wyregulowany i sprawny tps. Bez tego nie ma szans na ustawienie obrotów. A co do ustawiania obrotów to najlepiej włożyć sobie szczelinomierz 0.5 mm między śrubę regulacyjną, a zderzak krokowca, następnie miernik w rękę i wkręcamy śrubkę aż zamknie się obwód na dwóch dolnych pinach (w gnieździe od krokowca). Odkręcić z pół obrotu i powinno być GIT :-)
sienki5
Junior
Posty: 182
Rejestracja: 06 paź ndz, 2013 2:15 pm
Posiadany PUG: Color Line
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bolesławiec Dolnyślask

Re: Problem z obrotami

Post autor: sienki5 »

Robiłem tak to mi odpalic nie chciał a jak odpalil to gas mi
ODPOWIEDZ