Remont silnika

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Remont silnika

Post autor: bhejduk »

Panowie, rozwarstwiła mi się uszczelka pod głowicą. Rozebrałem cały silnik, jutro będę go składał i chciałbym zrobić to w sposób poprawny. Moje pytanie jest takie czy momenty dokręcania z tego tematu http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... nia#p99211 dotyczą silnika TU3M w moim 1.4 Cabrio.
Moje drugie pytanie to kwestia techniczna dokręcania głowicy:
-Dokręcam z odpowiednim momentem wszystkie śruby wg odpowiedniej kolejności.
-Kolejny etap, czyli dokręcenie o podaną ilość stopni następuje od razu czy po przejechaniu jakiegoś dystansu, tą wersję z tym dokręcaniem po jakimś czasie o te podane ileś stopni usłyszałem od znajomego, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
Filipczak
Junior
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty sob, 2014 9:32 pm
Posiadany PUG: Był: GT 1992 1.4, Green 1991 1.4, CTI 1990 1.9, Junior 1987 1.1 Jest: XR 1.1 '91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: Remont silnika

Post autor: Filipczak »

Momenty dokrecania powinny byc takie same dla Twojego silnika, kolejnosc powinna byc podana na uszczelce, jesli dobrze pamietam jest to taka "slimak", co do etapow dokrecania, to nawet nie probuj odpalac po pierwszym etapie, bo bedziesz musial na nowo zrzucac glowice
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont silnika

Post autor: bhejduk »

Filipczak pisze:Momenty dokrecania powinny byc takie same dla Twojego silnika, kolejnosc powinna byc podana na uszczelce, jesli dobrze pamietam jest to taka "slimak", co do etapow dokrecania, to nawet nie probuj odpalac po pierwszym etapie, bo bedziesz musial na nowo zrzucac glowice
Tak też myślałem, wydawało mi się to mało prawdopodobne.

Kolejność znam i wszystko inne jest już dla mnie jasne.
Dziękuję!
Bartek jestem.
ODPOWIEDZ