tył krzywo stoi

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
KemotZabrze

tył krzywo stoi

Post autor: KemotZabrze »

Witam, jestem nowy na forum. Auto mam od wczoraj i mam problem bo autko krzywo stoi, strona kierowcy jest sporo niżej. Ta strona jest także bardzo twarda, praktycznie bez amortyzacji. Takie już je dostałem, więc nie mam pojęcia kiedy się to stało i tym bardziej w jakich okolicznościach. Czy wymiana belki to jedyne wyjście, czy mogą to być, amortyzatory? Wcześniej miałem tylko auta z VAG, więc belka skrętna to dla nie czarna magia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcpol
Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: 12 sie pt, 2011 1:48 pm
Posiadany PUG: 205 1.1 Look; 205 1.6 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Juchnowiec/Białystok

Re: tył krzywo stoi

Post autor: marcpol »

Auta grupy VAG w większości także mają belkę skrętną.

W Twoim aucie zacznij od sprawdzenia ustawienia drążków skrętny. Poszukaj na forum.
Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych, diesla, alternatorów, rozruszników http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=8&t=25519
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: tył krzywo stoi

Post autor: RafGentry »

Kemot, zacznij od przywitania się z forumowiczami i przedstawienia tutaj: http://forum.peugeot205.pl/viewforum.php?f=34

Pozdrawiam :W
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: tył krzywo stoi

Post autor: cyborg »

marcpol:
Auta grupy VAG w większości także mają belkę skrętną.

?? Chyba czegos nie rozumiesz.. To co jest okreslane jako "belka skretna" taka jak w Vag-ach czy innych Fordach to nie to samo co belka z drążkami skretnymi z aut francuskich..
Kemot, wymiana belki na regenerowana albo regeneracja swojej, amorki na 100% nic nie pomoga. Kupno uzywki ze szrotu to rosyjska ruletka..
KemotZabrze

Re: tył krzywo stoi

Post autor: KemotZabrze »

marcpol pisze:Auta grupy VAG w większości także mają belkę skrętną.

W Twoim aucie zacznij od sprawdzenia ustawienia drążków skrętny. Poszukaj na forum.
Być może, ale żadne z moich nie miało ;) Zaraz się zabieram za lekturę, pojadę jutro na warsztat i posprawdzam i będę dalej pytał. Dzięki za podpowiedź :)

cyborg, jeżeli masz rację to przygodę z 205 zaczynam od najmniej przyjemnej sprawy. Tylko są jakieś różnice między belkami, w aucie mam silnik 1.8 diesel, ale pierwotnie była 1.8 benzyna z tego co mi wiadomo ABSu nie mam. Z jakich silników podejdą belki?
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: tył krzywo stoi

Post autor: cyborg »

1.8 benzyna
-to chyba nie silnik od 205..
Remont belki jest jedna z bardziej przykrych spraw w naszych autach, ale zrobiony raz i porzadnie wystarczy na dluuuuugo.. Jak masz tyl na bebnach to podejdzie belka z kazdego na bebnach, roznica jest w obecnosci albo braku stabilizatora ale to mozna dolozyc
KemotZabrze

Re: tył krzywo stoi

Post autor: KemotZabrze »

cyborg pisze:
1.8 benzyna
-to chyba nie silnik od 205..
możliwe, że coś źle usłyszałem, ale mniejsza z tym bo tego silnika i tak już nie ma. Sprawdzę dzisiaj czy mam bębny, ale patrząc na to jak hamuje to raczej tam są i będę szukał belki. Jeszcze jedna sprawa, gdzie znajdę oznaczenie silnika i jego pojemność? są gdzieś na bloku albo głowicy?
ODPOWIEDZ