Jaka zbieżność kół przednich?

Miejsce na wszystkie rozmowy zwiazane z ukl.hamulcowym, zawieszeniem i ukl. sterowniczym.
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Jaka zbieżność kół przednich?

Post autor: MichalKowalski »

Witam,

ponieważ kierownica u mnie stoi krzywo, a i samochód zaczęło ściągać na prawo muszę chyba ustawić zbieżność. Będzie się to działo w Niemczech, więc samochód będzie w warszatacie na pewno czymś kompletnie egzotycznym (co innego gdyby był to Golf II). Dlatego chciałem sobie sprawdzić jaka powinna być wartość zbieżności i zgłupiałem kompletnie:
Peugeot 205 Cabriolet z silnikiem TU3M, rok produkcji 1994. Generalnie odpowiada RGC.

1) wg. Etzolda Cabrio CT/CTI oraz "Wszystkie benzynowe" 3+/-1mm
2) wg. Haynesa "wszystkie od 1988" 1+/-0,5 mm
3) tutaj: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=31&t=9212 pojawia się dla TU1: 5+/-1mm
4) tutaj z kolei: http://forum.peugeot205.pl/download/fil ... &mode=view dla GTI: 2+/-1mm

Czy ktoś wie co Peugeot ustawiał firmowo?

Poza tym o ile dobrze rozumuję, zbieżność zależy od rozmiaru koła. Jeśli u mnie firmowo były 13" a mam teraz 14" to zbieżność powinna być chyba większa niż oryginalnie...

Co mnie dodatkowo zdziwiło Etzold na stronie 134 podaje różne wartości wyprzedzenia zwrotnicy, pochylenia koła, pochylenia sworznia zwrotnicy dla CT/CTI i innych benzynowców. Z czego może to wynikać? Dotychczas myślałem, że przed zawias jest identyczny...

Za szybką odpowiedź będę niezmiernie wdzięczny, bo do warsztatu muszę się niestety udać dzis.

Pozdrawiam, MK
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Jaka zbieżność kół przednich?

Post autor: cyborg »

Ja ustawiałem wg Etzolda i jest ok, ale wg mnie masz cos do wymiany w zawieszeniu jak cie sciaga-ustawianie zbieznosci na wybitym zawieszeniu mija się z celem
Awatar użytkownika
MichalKowalski
Junior
Posty: 329
Rejestracja: 04 lut czw, 2010 10:58 am
Posiadany PUG: 205 cabriolet '94 (TU3MC/Z), 205 Gentry manual '90 (XU9J1), 205 Roland Garros '90 (TU3M)
Lokalizacja: Hamburg / Warszawa

Re: Jaka zbieżność kół przednich?

Post autor: MichalKowalski »

W marcu dostał nowe wahacze, poza tym nic nie stuka, nic nie puka, a jak poszarpiesz na podnośniku to tez nic nie ma luzów. Za to zauważyłem zdarte po zewnętrznej opony. Więc mimo wszystko myślę, że coś może być na rzeczy ze zbieżnością.
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Jaka zbieżność kół przednich?

Post autor: 2mouse »

Wg. Autodaty zarówno GTI, jak i zwykłe mm2 +/-1
ODPOWIEDZ