Brak kierunkowskazów

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
forest80
Junior
Posty: 250
Rejestracja: 26 mar śr, 2008 8:46 pm
Posiadany PUG: 1.4 podobno SX;) forever 1.9D
Lokalizacja: Stalowa Wola/Kielce

Brak kierunkowskazów

Post autor: forest80 »

Witam. Po rozebraniu deski i wyjęciu panelu z zegarami przestały mi działac kierunkowskazy...jaka moze być przyczyna
Awatar użytkownika
zmac
Uzalezniony
Posty: 529
Rejestracja: 11 sty ndz, 2009 9:27 am
Posiadany PUG: 309 gti, 206 gti, 205 cj
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Garwolin

Re: Brak kierunkowskazów

Post autor: zmac »

Niepodłączony włącznik awaryjnych.
emilmc
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis ndz, 2012 12:44 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Jelenia Góra / Warszawa

Re: Brak kierunkowskazów

Post autor: emilmc »

A taki przypadek, tylko że awaryjne działają??
pzdr
gila205
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 27 lut wt, 2007 7:08 pm
Posiadany PUG: RG cabrio,GTI,Green
Numer Gadu-gadu: 437816
Lokalizacja: Biecz/Kraków

Re: Brak kierunkowskazów

Post autor: gila205 »

Ja też mam podobny problem,brak kierunków.Tylko od czasu do czasu sie pojawiaja co kilka dni.Podstawiałem manetke,przekaznik a nawet cała skrzynke bezpiecznikową i jest bez zmian.Przeczysciłem wszystkie mozliwe kostki do których jest dostep wzrokowy.Objawy sa takie:brak kierunków tył,przód i na desce przekażnik nie klika,natomiast awaryjne działają.Brak mi pomysłów.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Brak kierunkowskazów

Post autor: krzyska »

gila205 pisze:Ja też mam podobny problem,brak kierunków.Tylko od czasu do czasu sie pojawiaja co kilka dni.Podstawiałem manetke,przekaznik a nawet cała skrzynke bezpiecznikową i jest bez zmian.Przeczysciłem wszystkie mozliwe kostki do których jest dostep wzrokowy.Objawy sa takie:brak kierunków tył,przód i na desce przekażnik nie klika,natomiast awaryjne działają.Brak mi pomysłów.
włącznik świateł awaryjnych, sprawdz jego kostkę ew. podmień cały włącznik ale bardziej brak kontaktu w kostce
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Artur309GTI
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 wrz pt, 2012 10:43 pm
Posiadany PUG: 309 GTI
Numer Gadu-gadu: 5021106
Lokalizacja: Jelenia Góra / Zielona Góra

Re: Brak kierunkowskazów

Post autor: Artur309GTI »

Nie zaszkodzi też sprawdzić masy przy kierunkowskazach. Mi kiedyś wypieła się kostka od masy przykręconej do podłużnicy i też miałem dziwne rzeczy ze światłami z tym że mi lewy kierunkowskaz nie działał a prawy działał. Wpięcie kostki rozwiązało wszystkie problemy. Z tym że to było w 309 ale podejrzewam że w 205 jest podobnie.
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Brak kierunkowskazów

Post autor: borek_wpr »

Miałem kiedyś coś podobnego. Kierunki działały jak chciały i kiedy chciały. Kierunkowskaz włączony, a po najechaniu na dołek migacze wyłączały się samoczynnie. Stuknięcie w przekaźniki pomagało lub nie, a na następnym wyboju było OK. Zrób taką próbę. Włącz kierunkowskaz i poruszaj/postukaj przekaźnikiem z prawej strony na tablicy bezpieczników, (u mnie to przekaźnik koloru zielonego). Jeżeli sygnalizacja pojawi się na chwilę to wyciągnij go i zdejmij jego obudowę. Jak poruszasz jego konstrukcją to okaże się że styki nie mają kontaktu z nóżkami. Zimne luty na podstawce. W sumie to jest przekaźnik załączający grzałkę tylnej szyby lecz jednocześnie podaje zasilanie do kierunku.
Może to jest to. Później postaram się wstawić schemat.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
Paweł
Junior
Posty: 198
Rejestracja: 15 sie pn, 2005 10:23 pm
Posiadany PUG: 205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9)
Numer Gadu-gadu: 46077
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Brak kierunkowskazów

Post autor: Paweł »

emilmc pisze:A taki przypadek, tylko że awaryjne działają??
pzdr
Miałem dokładnie tak jak Ty i pomogło mi wyczyszczenie włącznika awaryjnych, bo prąd do kierunków przechodzi właśnie tędy. Spróbuj poruszać przyciskiem awaryjnych, kiedy kierunek jest włączony, ale nie działa.
205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9Y)
gila205
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 27 lut wt, 2007 7:08 pm
Posiadany PUG: RG cabrio,GTI,Green
Numer Gadu-gadu: 437816
Lokalizacja: Biecz/Kraków

Re: Brak kierunkowskazów

Post autor: gila205 »

No nareszcie mój problem już rozwiązany mieliście racje z tym włącznikiem awaryjnych,włączyłem kierunek i poruszyłem nim troszkę,wcisnąłem go jakiś milimetr i zaczęły działać kierunki.
A ja go wcześniej włączałem i wyłączałem i nic a to wystarczyło go dygnąć milimetr.Teraz muszę go rozebrać i wyczyścić,myślę że to pomoże.Tak że dzięki serdeczne za wskazówki i pomoc.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ