Nowe fotele do peugeota 205

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowe fotele do peugeota 205

Post autor: mlody333 »

Przednie fotele założone. Kierowcy wszedł na szynach od 205 z przesuniętym mocowaniem w nadwoziu. Operacja polegała na wywierceniu otworu około 1,5 cm obok oryginalnego miejsca mocowania i przesunięciu nakrętki oraz przerobieniu tylnego mocowania od strony drzwi za pomocą szlifierki :). W sumie to jedynie kosmetyczna ingerencja w nadwozie. Fotel pasażera wszedł na oryginalny stelaż do którego dokręciłem odwrócony lekko przerobiony stelaż z 405-tki i do tego fotel. Przeróbka polegała na wywierceniu dodatkowych otworów w prawej części stelaża, a w zasadzie to powiększenie istniejących poprzez wywiercenie dodatkowego otworu i połączenie ich w owal iglakiem. Na to przykręcony został fotel. Wszystko oczywiście oryginalnymi wkrętami. Przez ten zabieg fotel pasażera jest o ok. 3-4 cm wyżej niż pasażera. Myślę, że nie osłabiłem konstrukcji foteli w istotny sposób to tylko kilka dodatkowych otworów w zasadzie 2 w stelażu pasażera oraz 2 w nadwoziu po stronie kierowcy przy czym jeden wykonany w sposób taki jak w oryginale. Nie robiłem niczego na dziko. Chociaż korci mnie montaż fotela kierowcy na stelaż z 405 z uwagi na możliwość regulacji wysokości. Co do tylnej kanapy nie mam jeszcze pomysłu.
Ostatnio zmieniony 17 lut pn, 2014 9:20 pm przez mlody333, łącznie zmieniany 1 raz.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Nowe fotele do peugeota 205

Post autor: grzesiek309 »

Kanapę masz z sedana czy kombi?
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowe fotele do peugeota 205

Post autor: mlody333 »

Kanapę mam od kombiaka. Grzesiek masz jakiś pomysł?
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Nowe fotele do peugeota 205

Post autor: grzesiek309 »

Mam kanapę z kombi w 309.
Stelaże oparć z 309( w Twoim przypadku z 205) Jedno zwężone, drugie poszerzone.
W siedziskach wycięta większość wzmocnienia od spodu, podcięte rogi z tyłu i nieco skrócone.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
ODPOWIEDZ