Wymiana licznika

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana licznika

Post autor: klekocix »

Podpowiedzcie proszę, czy mogę zmienić mój obecny licznik z zegarkiem (na górze zdjęcia) na inny licznik z obrotomierzem (na dole zdjęcia)? Ten z obrotomierzem jest ze starszej 205 czy mi się zdaje?
(niestety nie posiadam lepszych zdjęć, ale znawcy tematu na pewno rozpoznają o co chodzi :) )

Obrazek



P.S. mam licznik z zegarkiem, który strasznie od nowości jak mam to auto hałasuje. Dźwięk wydobywający się z niego to jakieś "chrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrzzzzzzzzzzzzzz" :) Czy "ten typ tak ma" czy powinno to działać ciszej?
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Wymiana licznika

Post autor: pawel »

Ten typ tak ma niestety.... :) heheheh
P205
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiana licznika

Post autor: dexen »

Mój też hałasował (model bieda, taki jak ten górny tyle że bez zegara). Do czasu aż urwałem linkę prędkościomierza, niedługo później przestał. O dziwo prędkościomierz nadal działa; urwane końce linki musiały się jakoś `chwycić' @_@

Możesz spróbować przesmarować linkę smarem do linek/cięgieł rowerowych... są płynne i chyba jakieś stałe grafitowe lub teflonowe; te powinny być trwalsze.
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana licznika

Post autor: klekocix »

dexen pisze:Mój też hałasował (model bieda, taki jak ten górny tyle że bez zegara). Do czasu aż urwałem linkę prędkościomierza, niedługo później przestał. O dziwo prędkościomierz nadal działa; urwane końce linki musiały się jakoś `chwycić' @_@

Możesz spróbować przesmarować linkę smarem do linek/cięgieł rowerowych... są płynne i chyba jakieś stałe grafitowe lub teflonowe; te powinny być trwalsze.
U mnie tylko zegarek tak działa. Jak wsiadam do samochodu i w garażu panuje cisza to słyszę to straszne chrobotanie. Podczas jazdy nie robi się głośniej, więc to nie wina prędkościomierza.

A pytanie pierwsze, podane przeze mnie liczniki będą wymiennie pasować?
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wymiana licznika

Post autor: DJPreZes »

Pasują, ale trzeba dołożyć dodatkowe kable do obrotka.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana licznika

Post autor: klekocix »

DJPreZes pisze:Pasują, ale trzeba dołożyć dodatkowe kable do obrotka.
A jakieś dokładniejsze szczegóły gdzie się trzeba wpiąć kablem sygnałowym? Bo + i - to oczywiste. Przypominam, że mam auto na gaźniku :)

I czy rzeczywiście ten licznik z obrotomierzem jest ze starszej wersji 205-tki? Ew. czy można przełożyć tarczę prędkościomierza lub cały prędkościomierz, żeby zachować przebieg?
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Wymiana licznika

Post autor: grzesiek309 »

Kiedyś sobie zmontowałem zegarek na półkę z licznika z 309 :) Wytrwał do północy 8)7 Ten dźwięk jest po prostu wku... ...rzający :evil:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wymiana licznika

Post autor: DJPreZes »

wygląda, że dolny jest Jaegera, czyli raczej w starszych modelach montowany. Da się wymienić same tarcze, mechanizmy, da się też wymienić sam obrotek, wstawiając go w miejsce zegarka z tego co wiem, chociaż głowy nie dam.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana licznika

Post autor: klekocix »

DJPreZes pisze:wygląda, że dolny jest Jaegera, czyli raczej w starszych modelach montowany. Da się wymienić same tarcze, mechanizmy, da się też wymienić sam obrotek, wstawiając go w miejsce zegarka z tego co wiem, chociaż głowy nie dam.
Najbardziej by mi tak pasowało, że zostaną moje zegary + tamten obrotek.
Tylko czy na tym zdjęciu nie wygląda to tak, że obrotomierz jest od nowszego licznika (mniejsze i bardziej "okrągłe" cyfry) a reszta licznika jest starsza (większe i bardziej "kanciaste" cyfry i symbole)?
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wymiana licznika

Post autor: DJPreZes »

Być może - zdjęcie jest tak małe, że nie zauważyłem nawet. Co do kabli do obrotka, to w różnych tematach o tym pisali już. Mimo, że masz gaźnik to raczej masz już w kabinie w kostkach po lewej stronie już kable wyprowadzone.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana licznika

Post autor: klekocix »

DJPreZes pisze:Być może - zdjęcie jest tak małe, że nie zauważyłem nawet. Co do kabli do obrotka, to w różnych tematach o tym pisali już. Mimo, że masz gaźnik to raczej masz już w kabinie w kostkach po lewej stronie już kable wyprowadzone.
Zdjęcie jest prosto z aukcji, na której chciałem kupić ten licznik. Ale powoli się zastanawiam, czy jest sens, skoro ten licznik to jakiś mieszaniec, a sam obrotomierz (jeśli bym te zegary rozebrał i przełożył do siebie) za 80zł przesyłką to trochę drogo chyba?

Właściwy, kompletny licznik powinien wyglądać tak?
Czy obroty czerwonego pola powinny być dalej?

Obrazek
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wymiana licznika

Post autor: dexen »

klekocix pisze:
DJPreZes pisze:Być może - zdjęcie jest tak małe, że nie zauważyłem nawet. Co do kabli do obrotka, to w różnych tematach o tym pisali już. Mimo, że masz gaźnik to raczej masz już w kabinie w kostkach po lewej stronie już kable wyprowadzone.
Zdjęcie jest prosto z aukcji, na której chciałem kupić ten licznik. Ale powoli się zastanawiam, czy jest sens, skoro ten licznik to jakiś mieszaniec, a sam obrotomierz (jeśli bym te zegary rozebrał i przełożył do siebie) za 80zł przesyłką to trochę drogo chyba?

Właściwy, kompletny licznik powinien wyglądać tak?
Czy obroty czerwonego pola powinny być dalej?

Obrazek

Whoa, co to za kierownica, wygląda ciekawie @_@ (sorrki za off-topic...)
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
Awatar użytkownika
ciechom
Junior
Posty: 477
Rejestracja: 10 kwie ndz, 2011 9:14 pm
Posiadany PUG: 205 GTI, 205 Look
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Wymiana licznika

Post autor: ciechom »

klekocix pisze:Czy obroty czerwonego pola powinny być dalej?
Ja jestem za ... czerwone pole powinno pojawiać się koło 9 tyś :D
a tak serio to jest ok - pamiętaj że w gaźniku nie ma odcięcia ... więc można go przekręcić ...
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wymiana licznika

Post autor: Manwe »

wiec tak obrotek to ory peugeot i w liczniku są do niego ścieżki gotowe wystarczy doprowadzić kabel sygnałowy z cewki do licznika albo z kostki do licznika i po problemie, ścieżki można przylutować bezpośrednio do płytki obr i wygląda jak ory
najlepiej jak kupisz sobie obrotek z pokrywka i "szkłem" licznika bo ma jedna mniej dziurkę
wyżej opisany montaż mam u siebie na liczniku Veigla i wszystko chodzi perfekt :), kabel ciągnąłem od cewki bo mam przedliftowa deskę i nie ma kostek w kabinie
a kiera jest to kiera od zwyklaka przedlift deska granatowa :D

jakbyś potrzebował zdjecia jak to zrobić to gdzieś na kompie mam i w moim temacie są tyle, że temat mocno zagrzebany 8)7
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana licznika

Post autor: klekocix »

Manwe pisze:wiec tak obrotek to ory peugeot i w liczniku są do niego ścieżki gotowe wystarczy doprowadzić kabel sygnałowy z cewki do licznika albo z kostki do licznika i po problemie, ścieżki można przylutować bezpośrednio do płytki obr i wygląda jak ory
najlepiej jak kupisz sobie obrotek z pokrywka i "szkłem" licznika bo ma jedna mniej dziurkę
wyżej opisany montaż mam u siebie na liczniku Veigla i wszystko chodzi perfekt :), kabel ciągnąłem od cewki bo mam przedliftowa deskę i nie ma kostek w kabinie
a kiera jest to kiera od zwyklaka przedlift deska granatowa :D

jakbyś potrzebował zdjecia jak to zrobić to gdzieś na kompie mam i w moim temacie są tyle, że temat mocno zagrzebany 8)7
Gdyby Ci się udało znaleźć te fotki to byłbym bardzo wdzięczny _O_
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
ODPOWIEDZ