Szum wewnątrz auta

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
peterp194
Junior
Posty: 251
Rejestracja: 16 maja pn, 2011 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 phII 1.1 TU1M Color Line
Numer Gadu-gadu: 7770682
Lokalizacja: Świerzowa Polska/Krosno

Szum wewnątrz auta

Post autor: peterp194 »

Mam problem z ciszą w samochodzie, a właściwie z jej brakiem. Mając wszystkie szyby zasunięte przy pewnej prędkości dość głośno słychać szumy z zewnątrz. Jedyne co jestem w stanie powiedzieć, to że dźwięki pochodzą z tyłu (więc prawdopodobnie z tylnych drzwi). Teraz tak - co z tym zrobić? Uszczelek nowych pewnie już nie kupię (o ile to faktycznie uszczelki zewnętrzne). Co w takim razie można zrobić?
Awatar użytkownika
yogurt
Uzalezniony
Posty: 527
Rejestracja: 21 lis pn, 2005 7:47 pm
Posiadany PUG: THP
Numer Gadu-gadu: 3691207
Lokalizacja: krosno

Re: Szum wewnątrz auta

Post autor: yogurt »

peterp194 pisze:Mam problem z ciszą w samochodzie, a właściwie z jej brakiem. Mając wszystkie szyby zasunięte przy pewnej prędkości dość głośno słychać szumy z zewnątrz. Jedyne co jestem w stanie powiedzieć, to że dźwięki pochodzą z tyłu (więc prawdopodobnie z tylnych drzwi). Teraz tak - co z tym zrobić? Uszczelek nowych pewnie już nie kupię (o ile to faktycznie uszczelki zewnętrzne). Co w takim razie można zrobić?
yyy...zmienic auto :D sprawdz czy szum nie dochodzi z bagaznika czy z pod kanapy jest tam kilka dziur przez ktore moze gwizdac :D
Awatar użytkownika
peterp194
Junior
Posty: 251
Rejestracja: 16 maja pn, 2011 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 phII 1.1 TU1M Color Line
Numer Gadu-gadu: 7770682
Lokalizacja: Świerzowa Polska/Krosno

Re: Szum wewnątrz auta

Post autor: peterp194 »

Spróbuję tą opcję z bagażnikiem. Po dociągnięciu drzwi cały czas to samo. Nie pisał bym takiego tematu, gdyby to był delikatny szum, ale to naprawdę słychać.
Awatar użytkownika
yogurt
Uzalezniony
Posty: 527
Rejestracja: 21 lis pn, 2005 7:47 pm
Posiadany PUG: THP
Numer Gadu-gadu: 3691207
Lokalizacja: krosno

Re: Szum wewnątrz auta

Post autor: yogurt »

Zewnetrzne uszczelki przy tylnych szybach jeszcze obczaj mialem podobny problem w jednym z pieciodrzwiowych 205 wiatr wpadal w drzwi i tam szumial dosc poteznie.
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Re: Szum wewnątrz auta

Post autor: skola »

tanim kosztem kupujesz mate dekarska i wygłuszasz całe autko :P
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
Awatar użytkownika
peterp194
Junior
Posty: 251
Rejestracja: 16 maja pn, 2011 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 phII 1.1 TU1M Color Line
Numer Gadu-gadu: 7770682
Lokalizacja: Świerzowa Polska/Krosno

Re: Szum wewnątrz auta

Post autor: peterp194 »

yogurt pisze:Zewnetrzne uszczelki przy tylnych szybach jeszcze obczaj mialem podobny problem w jednym z pieciodrzwiowych 205 wiatr wpadal w drzwi i tam szumial dosc poteznie.
Właśnie czytałem, że może być taka opcja, że uszczelki się skurczyły i tak już będzie. Dwie udało mi się przesunąć, nie wiem co z resztą.
gangaPL

Re: Szum wewnątrz auta

Post autor: gangaPL »

peterp194 pisze:Mam problem z ciszą w samochodzie, a właściwie z jej brakiem. Mając wszystkie szyby zasunięte przy pewnej prędkości dość głośno słychać szumy z zewnątrz. Jedyne co jestem w stanie powiedzieć, to że dźwięki pochodzą z tyłu (więc prawdopodobnie z tylnych drzwi). Teraz tak - co z tym zrobić? Uszczelek nowych pewnie już nie kupię (o ile to faktycznie uszczelki zewnętrzne). Co w takim razie można zrobić?
Gdyby było to opłacalne, to możesz zainteresować się np. takim rozwiązaniem, ale to tylko wtedy gdybyś cieszył się nadmiarem gotówki :)
ODPOWIEDZ