Wymiana progów, błotników itd...

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Wymiana progów, błotników itd...

Post autor: operatorbazooki »

Witam, zakładam temat bo zastanawiam się nad remontem blacharskim mojego GTi. Tzn nie zastanawiam się nad samym remontem bo to już postanowione, chodzi mi o jego wykonanie. Pytałem kilku blacharzy w okolicy jednak żaden nie wzbudził zbytnio mojego zaufania. W moim aucie chciałbym wymienić progi, tylne błotniki, kawałek blachy nad przednią szybą i połatać kilka dziur :mrgreen: Jako dawca blach posłuży mi kompletne nadwozie które niedawno tanio kupiłem. Czy wymiana tych elementów jest bardzo trudna? Zastanawiam się nad zakupem spawarki półautomatycznej i nad samodzielną próbą wymiany tych elementów. Ktoś z Was już podejmował się takich prac na własną rękę? Trochę się tego boję ale w sumie mam czas na dokładną robotę i lubię dłubać przy tym aucie. Jeśli zdecydowałbym się oddać w ręce kogoś kto się tym zajmuje to jaka powinna byc rozsądna cena za taki zabieg? Dzięki za rady.
Pozdrawiam
Operatorbazooki
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Wymiana progów, błotników itd...

Post autor: MichalOsw90 »

Wymiana czesci blacharskich dla kogos kto sie na tym zna i ma pewna reke nie powinna byc trudna. Jesli chcesz sam wymienic odradzam no chyba ze znasz sie na spawaniu bo inaczej bedziesz musial uzyc jeszcze wiecej szpachlu niz nie jeden tak zwany grzebek wiec poszukaj kogos kto sie na tym naprawde zna.. Jako mechanik kiedys widzialem jak kumplel wymienial elementy przy jakims aucie no ale pozostawialo to wiele do zyczenia tak samo w innym aucie co prostowal po kolizji wspawywal jakis blachy no ale tez sporo szpachlu na to poszlo. Jesli uwazasz ze ktos zrobi to tak dla picu poprostu poszukaj kogos kto zrobi to naprawde dobrze nawet jesli mialo by to kosztowac pare PLN wiecej.
Obrazek
Awatar użytkownika
HideoOSW
Junior
Posty: 269
Rejestracja: 14 lis sob, 2009 3:23 pm
Posiadany PUG: 205 Winner PTS / 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wymiana progów, błotników itd...

Post autor: HideoOSW »

Ja napisze że wymieniałem przedni błotnik w swoim, kit uszczelniający tak mocno trzymał że gdybym miał zdejmować ładny błotnik to bym go chyba uszkodził, blachy w naszych pugach są strasznie cienkie, wyginają się w każdą stronę. Błotnik który kupiłem z rozbiórki był ładnie zdjęty, prosty itp. ale jak go założyłem to szpary maja koło centymetra i potrzebuje blacharza żeby mi to spasował bo sam nie dam rady 8)7 a to tylko przedni błotnik...mnie również czeka wymiana tylnych błotników :cry: .
Obrazek 1991 GTI [M0TW]
Obrazek 1993 WINNER [M0MY]
Obrazek 1992 XS [P3XY] RIP
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana progów, błotników itd...

Post autor: jozek »

HideoOSW pisze:Ja napisze że wymieniałem przedni błotnik w swoim, kit uszczelniający tak mocno trzymał że gdybym miał zdejmować ładny błotnik to bym go chyba uszkodził, blachy w naszych pugach są strasznie cienkie, wyginają się w każdą stronę. Błotnik który kupiłem z rozbiórki był ładnie zdjęty, prosty itp. ale jak go założyłem to szpary maja koło centymetra i potrzebuje blacharza żeby mi to spasował bo sam nie dam rady 8)7 a to tylko przedni błotnik...mnie również czeka wymiana tylnych błotników :cry: .
Wystarczy podgrzać opalarką i błotnik schodzi bez problemu.
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Wymiana progów, błotników itd...

Post autor: MichalOsw90 »

HideoOSW pisze:Ja napisze że wymieniałem przedni błotnik w swoim, kit uszczelniający tak mocno trzymał że gdybym miał zdejmować ładny błotnik to bym go chyba uszkodził, blachy w naszych pugach są strasznie cienkie, wyginają się w każdą stronę. Błotnik który kupiłem z rozbiórki był ładnie zdjęty, prosty itp. ale jak go założyłem to szpary maja koło centymetra i potrzebuje blacharza żeby mi to spasował bo sam nie dam rady 8)7 a to tylko przedni błotnik...mnie również czeka wymiana tylnych błotników :cry: .
W swoim zdejmowalem blotnik zeby go wyklepac przy swiatlach i tez byly szpary ale to dlatego ze oryginalnie jest uszczekniany zeby sie woda nigdzie nie wciskala wystarczy dobry silikon o to chodzilo?
Obrazek
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Wymiana progów, błotników itd...

Post autor: cyborg »

Zaden silikon! Silikon jest na bazie kwasu octowego i dosc szybko bedziesz mial rdze w miejscu gdzie go posmarujesz. Do tego celu sluzy specjalna pasta uszczelniajaca. Kupisz w sklepie z lakierami samochodowymi
Awatar użytkownika
MichalOsw90
Junior
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar ndz, 2012 12:22 am
Posiadany PUG: 205 1,6 Automat
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Wymiana progów, błotników itd...

Post autor: MichalOsw90 »

To byl tylko przyklad ja w swoim PUG'u i tak mam do wymiany blotnik, a ze kasy nie mialem to kupilem silikon.
Obrazek
Awatar użytkownika
HideoOSW
Junior
Posty: 269
Rejestracja: 14 lis sob, 2009 3:23 pm
Posiadany PUG: 205 Winner PTS / 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wymiana progów, błotników itd...

Post autor: HideoOSW »

jozek pisze:Wystarczy podgrzać opalarką i błotnik schodzi bez problemu.
Opalarką grzałem z 2h, i nic nie dygneło. chyba tylko palnikiem by sobie poradził...błotnik oderwałem na siłę bo to i tak był uszkodzony błotnik.
MichalOsw90 pisze:W swoim zdejmowalem blotnik zeby go wyklepac przy swiatlach i tez byly szpary ale to dlatego ze oryginalnie jest uszczekniany zeby sie woda nigdzie nie wciskala wystarczy dobry silikon o to chodzilo?
nie nie, szparę mam przy drzwiach około centymetr, potrzeba dobrego pasowania bo już bliżej drzwi nie można dosunąć bo blokuje się z przodu koło migacza... zresztą zwisa mi to, auto i tak muszę oddać do blacharza i do polakierowania w całości to się to ogarnie.
Obrazek 1991 GTI [M0TW]
Obrazek 1993 WINNER [M0MY]
Obrazek 1992 XS [P3XY] RIP
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Wymiana progów, błotników itd...

Post autor: operatorbazooki »

Temat można zamknąć, ja już powoli rozwiązuję swój problem. Być może niedługo pokażę wyniki w stosownym dziale.
ODPOWIEDZ