Problem z zamkiem

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Problem z zamkiem

Post autor: Para »

Mam problem z zamykaniem drzwi kierowcy, otwierac sie otwieraja, ale problem jest przy zamykaniu, czasami zamek nie odbija i drzwi sie nie zamykaja. Ten rygielek w zamku nie odskakuje i musze kilkakrotnie poruszac klamka az wyskoczy w swoje miejsce. Gdzie tkwi problem, prosze o pomoc bo niedlugo przeglad...
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Problem z zamkiem

Post autor: grzesiek309 »

Mam podobny problem. Drzwi zamykają się jakby na pierwszy zakres. Rygiel w słupku jest ok. Dziś nie mogłem domknąć drzwi pod sklepem, a jak wróciłem były zamknięte 8)7
Popryskałem cały zamek białym smarem ale nic to nie dało :(
Czyżby zamek się wyrobił i wymaga wymiany?
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Problem z zamkiem

Post autor: 2mouse »

Przypomina mi się pewna upojna noc spędzona nad walką z zamkiem... Bierzesz litr benzyny, trochę szmat bawełnianych, wyjmujesz zamek z drzwi, rozbierasz go na kawałeczki, myjesz w benzynie, odrdzewiasz, jeśli potrzeba, galwanizujesz, jeśli potrzeba, montujesz wszystko w jedną całość używając białego smaru(lepiej) albo łt-43 (dostępniej), wkładasz w drzwi modląc się żeby wszystkie cięgła chciały się łaskawie zaczepić i masz spokój na 20 lat... :lol:

Ewentualnie idziesz śladem Munira i kupujesz funkiel nówkę w ASO na Nowej Zelandii i zlecasz montaż (komu, to musisz sam wybrać, strona Peugeota w Irlandii nie wspomina serwisów... :()

Rozwiązanie na chwilę to wypsikanie w zamek pół butelki WD-40 i zamazanie towotem tyle o ile.
Nie namawiam na to akurat rozwiązanie, bowiem nie wydaje mi się sportowe... :D

:lol: :lol: :lol:
grzesiek309 pisze:Mam podobny problem.
Grześku, według mnie, musicie z Michałem umyć porządnie te zamki. U mnie rozwiązało to wszystkie problemy...
Awatar użytkownika
Paweł
Junior
Posty: 198
Rejestracja: 15 sie pn, 2005 10:23 pm
Posiadany PUG: 205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9)
Numer Gadu-gadu: 46077
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Problem z zamkiem

Post autor: Paweł »

Jeżeli ten problem występuje po otwarciu klamką zewnętrzną to możesz wyczyścić (rozruszać) metalową dźwignię, którą pociąga klamka. Jak ta dźwignia nie wróci do właściwej pozycji to zamek nie zaskoczy - przerabiałem to już we wszystkich drzwiach. Wyciągam klamkę, leję WD-40 i macham, żeby wypłukać jak najwięcej rdzy i brudu. Na koniec olej silikonowy, bo białego smaru nie mam, ale olej spisuje się dość dobrze. Mając wymontowaną i wyczyszczoną klamkę można naciągnąć sprężynę, bo zrobili rezerwowy zaczep. A tak "na chwilę" to mi pomagało postukać solidnie w klamkę, żeby ta dźwignia wróciła na miejsce.
205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9Y)
ODPOWIEDZ