Automatyczny włącznik świateł podłączenie

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
marcinaq1q2

Automatyczny włącznik świateł podłączenie

Post autor: marcinaq1q2 »

Witam wszystkich.
Na imię mam Marcin.Od 3 lat posiadam peugeota 205 1.0 Junior ( monowtrysk) 94r
Dziś kupiłem automat do świateł.No i niestety po podłączeniu tego ustrojstwa światła nie zapalają się.
Podłączyłem : masa ,niebieski pod kabel gdzie jest stałe napięcie w skrzynce bezpieczników,zielony pod przewód gdzie napięcie pojawia się po przekręceniu kluczyka.Natomiast czarne przewody połączyłem
do kabla w kostce w przełączniku świateł gdzie napięcie pojawia się po włączeniu pozycyjnych. Z tym że w skrzynce bezpieczników są chyba 4-5 przewodów na których pojawia się prąd w momencie włączenia
świateł poz.> Taka sama sytuacja jest ze światłami mijania.
Jeśli ktoś montował takie coś w swojej 205 to bardzo proszę napisać co jak i gdzie.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
Załączniki
male.jpg
male.jpg (38.8 KiB) Przejrzano 3710 razy
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Automatyczny włącznik świateł podłączenie

Post autor: borek_wpr »

Junior 1,0 w podstawie zasilanie paliwem przez gaźnik. Brak przekaźników świateł. Z tego co napisałeś:
Podłączyłem : masa ,niebieski pod kabel gdzie jest stałe napięcie w skrzynce bezpieczników
Masa- w naszych samochodach jest zawsze minusem. Twoja /masa/ kabel niebieski to stały (+).
Nie widzę opisu podłączenia kabla żółto- zielonego który powinien być podłączony do masy (-),tu należy wykorzystać złącze fabryczne lub położyć kabel do złącza masy. Jeden z kabli od akumulatora /minusowy/ przykręcony jest do karoserii.
Z tego co napisano w ulotce układ uruchamia się kiedy alternator poda napięcie wyższe od 13,3 V czyli silnik musi pracować.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
marcinaq1q2

Re: Automatyczny włącznik świateł podłączenie

Post autor: marcinaq1q2 »

Napiszę jeszcze raz bo trochę namotałem z opisem. Więc tak
masa czyli kabel żółtozielony podłączony do karoserii ,kabel niebieski podłączony pod stały + w skrzynce bezpieczników,zielony podłączony do przewodu w skrzynce gdzie pojawia się napięcie po przekręceniu stacyjki.Napięcie to ginie podczas rozruchu i pojawia się po uruchomieniu silnika.I zostały dwa czerwone i czarne przewody.W przełączniku świateł znalazłem dwa przewody w których pojawia się prąd po włączeniu świateł pozycyjnych i mijania w jeden przewód wpiołem dwa czerwone kable od automatu a w drugi wpiełem dwa czarne przewody. Po uruchomieniu silnika światła się nie zapalają.
marcinaq1q2

Re: Automatyczny włącznik świateł podłączenie

Post autor: marcinaq1q2 »

Okazało się że kabel zasilający automat był w środku urwany.Przylutowałem i działa elegancko.światła włączają się po uruchomieniu silnika.
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Automatyczny włącznik świateł podłączenie

Post autor: borek_wpr »

A miałem schemat prawie ukończony :( .
Lecz jak działa to OK.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
ODPOWIEDZ