Tulejki zawiasów drzwi

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: krzyska »

Zabrałem się za wymianę ukręconego sworznia drzwi i pomimo wymiany na nowy operacja udała się średnio. Tulejki mają niby tylko minimalny luz ale na "metrowych" drzwiach już kolorowo nie jest.
Pytanie z czego można je dopasować? Wymiar zewnętrzny 9mm, wewnętrzny 7mm. Jakoś tokarz mi nie po drodze...Nie żebym nie miał pomysłów ale same guano podobne.


Tyle zostało z ory tulejki po wymontowaniu z zawiasu
CAM00455.jpg
GTI_Efekt Masy Obrazek
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: cyborg »

Nie wiem co to za tulejka..? Ja tam nigdy zadnej tulejki nie widziałem. W oryginale jest czesc zawiasu przykrecana do drzwi, druga przyspawana do nadwozia, oraz wbity sworzeń z kolka rozprężnego fi 7. Mozna zawiasy rozwiercić na fi 8 i kupic taki nowy kolek rozprężny i po problemie
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: krzyska »

Po lifcie jest kołek z gwintem w górnej części. Ory zawiasy maja wbijaną tulejkę i w niej obraca sie sworzeń/trzpień. Sprawdzałem w foreverze i też jest tulejka, więc to nie samoróbka.
Tak to wygląda po spiłowaniu kołnierza owej wyżej sfotografowanej tulejki i wbiciu nowej
CAM00467.jpg
Temat opanowany , zawiasy naprawione. No prawie, jeden gwint zerwany to bedzie trzeba połowkę zawiasu wymienić
GTI_Efekt Masy Obrazek
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: cyborg »

W takim razie zwracam honor.. Nie wiedziałem ze w zawiasach była zmiana. Raczej nie po lifcie tylko w niektórych rocznikach (ja mam XS-a poliftowego i mam zawiasy po staremu)
Awatar użytkownika
baltazar_gabka
Junior
Posty: 117
Rejestracja: 04 mar czw, 2010 1:50 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 4119593
Lokalizacja: Zamość

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: baltazar_gabka »

krzyska pisze: Temat opanowany , zawiasy naprawione. No prawie, jeden gwint zerwany to bedzie trzeba połowkę zawiasu wymienić
jak ogarnales temat?
http://www.baltazar_gabka.205.pl/
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: pawel »

Zmiana nie dotyczy liftu lecz zmiany w okablowaniu drzwi. Te drzwi które miały okrągłą wtyczkę elektryczną są na trzpień z gwintem na torxa a te w których byla zwykła wiązka bez okrągłych złączy są po staremu. Krzysiek dobra robota.
P205
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: Alimantado »

W pomurniku występowała wiązka ze złączami i zawias na torxie.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: krzyska »

pawel pisze:Zmiana nie dotyczy liftu lecz zmiany w okablowaniu drzwi. Te drzwi które miały okrągłą wtyczkę elektryczną są na trzpień z gwintem na torxa a te w których byla zwykła wiązka bez okrągłych złączy są po staremu. Krzysiek dobra robota.
tylko jaki sens stosowania dwóch rozwiązań? zarówno okablowania jaki i zawiasów. Czy może w lepiej wyposażonych wersjach 3drzwiowych stosowano trzpienie na torksa z powodu większego ciężaru drzwi?
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: Manwe »

raczej nie po prostu zmienił się sposóób robienia instalacji, we wcześniejszych nie było wpięcia w drzwiach tylko instalacja szła ciągiem co może być troszeczkę uciążliwe przy ściąganiu drzwi

mam elektryczne szyby i centralny zamek montowane w fabryce w 1986 i starszego typu wiązkę i sworznie w drzwiach
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: grzesiek309 »

Wersje na kostkach i śruby wprowadzili w okolicach 1992 roku :wink:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: pawel »

tak to bylo związane z ułatwieniem montażu w fabryce drzwi.
P205
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: krzyska »

zapewne, tylko bezsensu było stosowanie jednocześnie dwóch rozwiązań

http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 56#p313556
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: mlody333 »

Niby bez sensu, ale we francuskich autach czasem tak jest i już, zmiany sworzni i wiązki mogli wprowadzać niezależnie i dlatego są różne konfiguracje. U mnie rok modelowy 90, 3D, 1.1, jest sworzeń i wiązka w osłonie gumowej. Sworznie kupowałem w serwisie były dostępne coś koło 18 zł szt. Kolejne dziwactwo w 205 to zawiasy, część ma spawane na stałe, a część przykręcane. Dowiedziałem się jak swój urwałem przy wymianie sworznia i musiałem znaleźć zastępcę.
Awatar użytkownika
bhejduk
Uzalezniony
Posty: 518
Rejestracja: 20 wrz wt, 2011 11:36 pm
Posiadany PUG: Roland Garros Cabrio 1.4
Lokalizacja: Łódź

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: bhejduk »

Panowie, wreszcie dopatrzyłem się przyczyny przycinających się drzwi kierowcy, dolny zawias ma luz. Mam wersję zawiasów na wkręcane sworznie i tulejki. Gdzie takie tulejki można nabyć? Od czego dopasować. Wszystkie które znalazłem np od Clio mają wymiar zew.8 wew. 6, czy takie będą dobre do naszych drzwi?
Bartek jestem.
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Tulejki zawiasów drzwi

Post autor: krzyska »

krzyska pisze:zapewne, tylko bezsensu było stosowanie jednocześnie dwóch rozwiązań

http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 56#p313556
To powinno pomóc
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ