Elektryczne szyby

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
Awatar użytkownika
PAWLACZYSKIS
Junior
Posty: 189
Rejestracja: 05 sty sob, 2008 7:52 pm
Posiadany PUG: 205|1.4XY7|'89r
Numer Gadu-gadu: 6209054
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby

Post autor: PAWLACZYSKIS »

I ja się podłączę. U mnie walnięty jest chyba przycisk bo do dołu prawa szyba leci a do góry trzeba odpowiednio przycisk nacisnąć. Ktoś to rozbierał i czyścił? No i drugie pytanie... Od czego zależy podświetlanie tych przycisków? Bo ja go nie mam... Gdzie szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
koval
Junior
Posty: 234
Rejestracja: 12 kwie śr, 2006 2:06 pm
Posiadany PUG: PUG 205 Forever, 1,9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Starcza k. Częstochowy

Re: Elektryczne szyby

Post autor: koval »

u mnie dzisiaj jeszcze lepszy motym rano wyjezdzam do roboty leje jak z cebra a u mnie wycieraczki nie dzialaja :( cos musialo sie niezle popierniczyc szyby, wycieraczki przod, tyl spryskiwacze kaput :(
Awatar użytkownika
PAWLACZYSKIS
Junior
Posty: 189
Rejestracja: 05 sty sob, 2008 7:52 pm
Posiadany PUG: 205|1.4XY7|'89r
Numer Gadu-gadu: 6209054
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby

Post autor: PAWLACZYSKIS »

Ja nie miałem spryskiwaczy z przodu... Pompka na krótko działała, a z przełącznika już nie. Wywaliłem przekaźnik i jest wszystko ok. Tylko zastanawia mnie co dawał ten przekaźnik...
Awatar użytkownika
_carlos-
Junior
Posty: 168
Rejestracja: 13 lis wt, 2007 9:03 pm
Posiadany PUG: 205 junior 1.0ccm gaźnik
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: ZABRZE

Re: Elektryczne szyby

Post autor: _carlos- »

PAWLACZYSKIS pisze:I ja się podłączę. U mnie walnięty jest chyba przycisk bo do dołu prawa szyba leci a do góry trzeba odpowiednio przycisk nacisnąć. Ktoś to rozbierał i czyścił? No i drugie pytanie... Od czego zależy podświetlanie tych przycisków? Bo ja go nie mam... Gdzie szukać przyczyny?
Nie wszystkie przyciski mają podświetlenie. Ja nie miałem i zrobiłem na diodach.
JUNIORObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Slavko
Junior
Posty: 276
Rejestracja: 30 mar pn, 2009 9:50 am
Posiadany PUG: 205 XRD 91`
Numer Gadu-gadu: 6259259
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby

Post autor: Slavko »

Odgrzebałem temat.
Dzisiaj rozebrałem przyciski co by je przeczyścić i mnie tknęło zeby zrobić w nich jakies podswietlenie. Po głębszym zbadaniu przycisków wychodzi na to ze po środku można włożyć jakąś żarówke! Skąd to wiem? Bo na dwóch takich małych bolcach po środku przycisku jest prąd.
Gdzie można dostać taką żarówke? Czy te przyciski były montowane w innych modelach peugeota?
mateon
Uzalezniony
Posty: 996
Rejestracja: 06 lut śr, 2008 12:12 am
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 464582
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Elektryczne szyby

Post autor: mateon »

Peugeota 405, Citroena ZX, BX, XM

http://www.309.pl/

Na tej stronie w dziale artykuły,warsztat,temat "Elektryczne szyby w Peugeocie 309 "ten temat jest poruszony
Awatar użytkownika
Azazel
Junior
Posty: 120
Rejestracja: 28 sty czw, 2010 10:01 pm
Posiadany PUG: Winner 1.1
Numer Gadu-gadu: 4740757
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Elektryczne szyby

Post autor: Azazel »

A ja mam takie pytanie jak to by było z montażem elektrycznych szyb w lewku który nie ma tego na wyposażeniu? Czy te uniwersalne, łatwe w zdobyciu i tanie zestawy do zrobienia el. szyb są ok i czy da się to założyć?
Awatar użytkownika
Slavko
Junior
Posty: 276
Rejestracja: 30 mar pn, 2009 9:50 am
Posiadany PUG: 205 XRD 91`
Numer Gadu-gadu: 6259259
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby

Post autor: Slavko »

Obrazek
Czy w aso są dostępne takie żarówki?
Bialy

Re: Elektryczne szyby

Post autor: Bialy »

to żółte i zielone to nie żarówki tylko plastiki w których w środku znajduje się żarówka, wyciągasz normalnie ten plastik i w środku jest żarówka 12V 50mA z stopkami ja w diodach , stopki są nawinięta na występy w tych plastikach
taka jak tu:http://allegro.pl/item928408296_zarowka ... _5867.html
Awatar użytkownika
Slavko
Junior
Posty: 276
Rejestracja: 30 mar pn, 2009 9:50 am
Posiadany PUG: 205 XRD 91`
Numer Gadu-gadu: 6259259
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby

Post autor: Slavko »

Dzięki za info :)
Jako ze nikt wczesniej nie odpisał kupiłem przez przypadek takie zarowki i zrobiłem dokładnie tak jak napisałes ;)
Awatar użytkownika
zmac
Uzalezniony
Posty: 529
Rejestracja: 11 sty ndz, 2009 9:27 am
Posiadany PUG: 309 gti, 206 gti, 205 cj
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Garwolin

Re: Elektryczne szyby

Post autor: zmac »

tylko ze te zaroweczki wytrzymuja ok 2 miesiecy, tez sie w to bawilem teraz mam zamiar zainstalowac diody
Awatar użytkownika
Slavko
Junior
Posty: 276
Rejestracja: 30 mar pn, 2009 9:50 am
Posiadany PUG: 205 XRD 91`
Numer Gadu-gadu: 6259259
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby

Post autor: Slavko »

Ja chciałem wrzucić diody ale wcześniej czyściłem przyciski wd-40 i lut mi nie chciał trzymać. W sumie jestem bardziej zadowoly z żarowek bo diody nie rozpraszają tak jak zarowka swiatła. Zobaczymy rowniez jak dlugo pożyja te zarowki bo wymieniac je co 2 miechy to faktycznie jest troche zachodu.
Awatar użytkownika
Krzysiek511
Junior
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 11:18 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Green
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Elektryczne szyby

Post autor: Krzysiek511 »

Witam
Jako, że wiosna za oknem a ja mam cykliczne problemy z przełącznikami szyb (co 2 miesiące muszę czyścić, albo i lepiej). A mam dość już niespodzianek na mieście typu śrubokręt i rozbieranie wyłącznika bo szyba się nie chce podnieść. Czy ktoś z was próbował zamienników? Np. takich http://allegro.pl/item964308313_przelac ... d_m5k.html
powinny pasować? Czy to jakieś badziewie?
Bo wyjścia o ile pamiętam są chyba ok poniżej link:
http://images43.fotosik.pl/276/3bdec71c0392985e.jpg
Awatar użytkownika
Slavko
Junior
Posty: 276
Rejestracja: 30 mar pn, 2009 9:50 am
Posiadany PUG: 205 XRD 91`
Numer Gadu-gadu: 6259259
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby

Post autor: Slavko »

Ściągnij plastik z przycisku i zalej go porządnie WD-40. Poprzyciskaj kilka razy przycisk z tym WD. Pozostalosc wylej z przycisku, wysusz i założ do auta.
yapa

Re: Elektryczne szyby

Post autor: yapa »

zrobie maly odkop,czy przy szybach sa jakies ograniczniki krancowe ? pytam bo u mnie silniczki pchaja szyby do oporu az zaczynaja puchnac drzwi,przy zamykaniu szybe kierowcy pcha tak wygina zewnetrzny panel drzwi a tam gdzie zamontowany jest silniczek drzwi puchna do srodka nawet o jakies 2-3 centymetry,przerabial juz ktos ten problem ?
ODPOWIEDZ