Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Forum dla spraw zwiazanych z problemami/dyskusjami na temat nadwozia, wnetrza oraz modyfikacja wewnatrz samochodu
ZSMMpl

Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: ZSMMpl »

Czołem!
Usilujemy wyprostować wszystkie problemy z naszą stowarzyszeniową 205 cabrio z 1990, 1.1 na wtrysku. Liczymy na Waszą pomoc, bo zaczynamy załamywać ręce.

Pierwszy problem to światło przeciwmgielne tylne. Wyczailismy, że instalacja z lewej lampy do przecimgielnego jest w porządku, ale nie ma tam prądu. Nawet na dużej, brązowej wtyczce do lampy, w pomarańczowym kablu. Stawiamy na przekaźnik, może tak być? Gdzie go znajdziemy? Jak go zmierzyć?

Drugi problem to wsteczny. Czujnik jest sprawny, ale światło nie odpala nawet po jego ręcznym wciśnięciu. Co ciekawe prąd jest i w dużej wtyczce do lampy, a nawet na samej oprawce żarówki. Co gorsza, jest przez cały czas, nawet przy wyrzuconym biegu. Ale żarówki nie odpalaja. W czym tkwi problem?

Trzecia rzecz do klakson. Okazało się, że nie było masy na nim, wyciagnelismy ja wprost do akumulatora. Działał, działał, wreszcie przestał. Gdzie tkwi problem?

Ostatnia rzecz: wóz dlugo odpala na zimnym info czasu rozgrzania nie trzyma wolnych obrotów. Wymieniliśmy juz nastawnik wolnych obrotów, jest nieco lepiej, ale dalej to nie to. Co może być problemem? Mamy jakieś podejrzenia wobec pompy paliwa. Słuszne?


Pozdrawiamy Was, licząc na pomoc!
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: woocash »

cześć :)

to rozumiem ten cj którego oglądałem

w weekend będę w domu, to zeskanuję kawałek schematu, jeśli do tego czasu nikt nie pomoże rozwiązać problemu.

pozdrawiam
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ZSMMpl

Re: Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: ZSMMpl »

Czołem!
Światło przeciwmgielne opanowaliśmy: usterki były dwie. Po pierwsze, co tradycyjne dla tej 205 - luźna i zaoksydowana oprawka. Trochę podczyściliśmy, trochę podgięliśmy i jest ok. Ale i tak nie odpalało przez brak prądu. A ten nie dochodził, bo kiedyś w trakcie zdejmowania deski ktoś zamienił wtyczki do przycisków na środkowej konsoli. Wtyczkę do przeciwmgielnego wpiął w środkową zaślepkę (w hatchbackach chyba do ogrzewania tylnej szyby?), a wtyczkę stamtąd - do przeciwmgielnego.

Klakson też raczej opanowaliśmy, chociać kiedyś będzie trzeba wymienić przewody. Całe przewody pod otuliną były zgnite, oczyściliśmy ile się dało, potraktowaliśmy pastą miedzianą i dobrze zabezpieczyliśmy.


Pozostał nam problem ze światłem wstecznym i wolnymi obrotami. Ktoś może nam pomóc?
przemek_81
Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: 04 maja śr, 2011 8:50 pm
Posiadany PUG: peugeot 205 RG (Roland Garros) Cabrio
Numer Gadu-gadu: 757080

Re: Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: przemek_81 »

Jeśli chodzi o obroty to na 80% obstawiam czujnik temperatury silnika.
Sam przez to przechodziłem. :)
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: woocash »

hej, coś dziwnego z tym wstecznym - jak to prąd jest a żarówki nie odpalają? masa jest? plus jest?
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ZSMMpl

Re: Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: ZSMMpl »

Przemku: rozumiem, że to inny czujnik niż ten na chłodnicy, termowłącznik? Gdzie go znajdziemy? Można go jakoś przemierzyć albo sprawdzić?


Woocashu: teraz auto jest we Wrocławiu, więc nie mam jak sprawdzić. Trochę kombinowaliśmy wtedy, ale takie się rezultaty pokazywały. Masa jest, przewodzi do budy. Choć z drugiej strony mieliśmy taką jazdę z oświetleniem tablicy, że na wtyczce prąd był; na oprawce bez żarówki też, ale kiedy wkładaliśmy żarówkę, robił się taki opór, że prądu brakło. Pomogła wymiana wsuwek na wtyczce z oświetlenia, które wchodzą do prawej tylnej lampy.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: woocash »

generalnie to warto byłoby wszystko rozebrać, przejrzeć wiazkę do tyłu - roboty z tym wiele nie ma aż tak, poczyścić, zapodać wazelinę techniczną i wtedy sprawdzić - ot, taka robota gupiego ;)

przy okazji by się okazało, czy jeszcze inne wtyczki nie są pomylone..
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ZSMMpl

Re: Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: ZSMMpl »

Taki też jest plan. Tym bardziej, że prawdopodobnie zwiera gdzieś z mijania po prostu.

A jak wygląda kwestia czujnika?
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: RafGentry »

ZSMMpl - zapraszam mimo wszystko do tego wątku: http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 12#p346612

Proszę tam o kilka zdań powitania i przedstawienia się. Proszę również o uzupełnienie profilu forumowicza.
ZSMMpl

Re: Elektryczne problemyz tyłem 205. Liczymy na pomoc!

Post autor: ZSMMpl »

W odpowiednim temacie się przywitaliśmy, profilu uzupełniać nie będziemy, bo 205 to tylko jedno z naszych aut. ;)

Czy ktoś mógłby nam pomóc w powyższych tematach? ;)
ODPOWIEDZ