Elektryka...

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
Awatar użytkownika
Bartuś
Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: 22 gru pt, 2006 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.1 TU1M Magneti Marelli 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Elektryka...

Post autor: Bartuś »

Ponieważ zamierzam zamontować światełka dalekosiężne i chcę to zrobić w miarę elegancko zabrałem sie właśnie za przeglądanie instalacji elektrycznej w moim autku. Jako że jest tam umiarkowany sajgon miałbym parę pytań. Sorry, że aż tyle ale plus dla was jest taki, że może już więcej nie będę pytał :) I tak:

1) Zdjęcie 1
Obrazek
Co to za wtyczka? Czy to jest wtyczka serwisowa, bo wszyscy mówicie, że koło akumulatora powinna być. A może jest to wtyczka do jakiegoś turbo korka z czujnikiem poziomu płynu w chłodnicy, którego nie posiadam? Tylko po co bo czujnik poziomu do lampki jest w chłodnicy?

2) Zdjęcie 2
Obrazek
Okolice akumulatora. A może to jest wtyczka serwisowa? Jak nie to co to jest i czemu nie podłączone?
Kabelek owinięty białą taśmą - czemu jest owinięty biała taśmą i, jako że wygląda na masę od czegoś, czy aby jego celem życiowym nie jest ta dziurka w błotniku?

3) Zdjęcie 3
Obrazek
Okolica jak wyżej, bliżej zderzaka. Co to za wtyczki, dwie podłączone, jedna nie. Czemu nie?

4) Zdjęcie 4
Obrazek
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś byłby w stanie opisać mi te bezpieczniki. Z tego co sam doszedłem to pierwsza kolumna od lewej to wiatraki. Jak na 1.1 przystało mam 1 wiatrak więc górny bezpiecznik/pin wtyczki jest nie wykorzystany. Dobrze myślę?
Następna kolumna to rezerwa - nie ma nawet wyprowadzeń na wtyczkę.
Trzecia kolumna - są wyprowadzenia, brak wtyczki. Ale, że jestem ciekawy z natury to co tam jest w fajniejszych wersjach?
Następny bezpiecznik - jak wyżej.
Ostatni bezpiecznik - jest podpięta niebieska wtyczka. Do czego?

I na koniec dla odmiany pytanie związane z treścią posta 8)7 Gdzie oryginalnie jest bezpiecznik od dodatkowych dalekosiężnych - w skrzynce w kabinie czy w skrzynce zdjęcie 4? Gdzie jest przekaźnik?

Dzięki za wytrwałość.
205 GR 1.1
TU1M Magneti Marelli
1992
ciechom

Re: Elektryka...

Post autor: ciechom »

Ad. 1. potwierdzam - jest to wtyczka serwisowa :)
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Elektryka...

Post autor: DJPreZes »

Co do 2 i 3 to tez mam te wtyczki tylko normalnie leza/wisza a nie sa poizolowane.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartuś
Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: 22 gru pt, 2006 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 GR 1.1 TU1M Magneti Marelli 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Elektryka...

Post autor: Bartuś »

Oki dzięki, to przestajemy sie martwić wtyczkami, widocznie dla ozdoby czy cuś 8)7 Aczkolwiek jak kiedyś mnie natchnie to przejdę się po kablach zobaczyć gdzie idą.
No co jest chłopaki z gti itp nikt nie wie gdzie macie przekaźnik i bezpiecznik od dalekosiężnych? :twisted:
205 GR 1.1
TU1M Magneti Marelli
1992
ODPOWIEDZ