Komputer pokładowy do 205

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Uzalezniony
Posty: 642
Rejestracja: 21 sty pn, 2008 11:57 am
Posiadany PUG: 206. 1.4 XT
Numer Gadu-gadu: 2478139
Lokalizacja: Katowice

Re: Komputer pokładowy do 205

Post autor: Wojtek »

no i tej wersji się trzymajmy 8)
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Komputer pokładowy do 205

Post autor: cyborg »

Przesledzilem z grubsza instrukcje obslugi i montazu tego urzadzenia, i widze ze w naszych autach bedzie po pierwsze duzy problem z montazem (nie mamy czujnika impulsow w skrzyni biegow tylko predkosciomierz napedzany linka), trzeba by bylo montowac kontaktron w samym liczniku. Po drugie to bylby taki gadzet, z bardzo niedokladnymi, najwyzej srednimi wskazaniami (mysle o wszystkich wskazaniach zuzycia paliwa-jest zbyt malo danych wejsciowych), a w LPG nie dzialaloby w ogole (chyba ze ktos ma sekwencje, bo w parownikowych II generacji nie ma sie do czego podlaczyc). Jakbym mial wydac 250 zl na w sumie zabawke do Puga to wolalbym zrobic w nim duzo innych potrzebniejszych rzeczy;)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komputer pokładowy do 205

Post autor: RafGentry »

Czyli jak to mówią: "nie dla nas kwitnie ananas"

Mnie tam żadne komputry w Peżotach nie są potrzebne 8)
Raporty spalania zapisuję sobie długopisem na karteczce w notesie. Taniej, pewniej, a ile przy tym frajdy! 8)7
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Komputer pokładowy do 205

Post autor: 2mouse »

RafGentry pisze:Raporty spalania zapisuję sobie długopisem na karteczce w notesie. Taniej, pewniej, a ile przy tym frajdy!
:clap: :clap: :clap: I jedna rzecz mniej, z tych, które mogą się popsuć... 8)
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: Komputer pokładowy do 205

Post autor: dexen »

RafGentry pisze:Raporty spalania zapisuję sobie długopisem na karteczce w notesie. Taniej, pewniej, a ile przy tym frajdy! 8)7
Czyli hipster PDA? :-(
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komputer pokładowy do 205

Post autor: cejot »

cyborg pisze:duzy problem z montazem (nie mamy czujnika impulsow w skrzyni biegow tylko predkosciomierz napedzany linka), trzeba by bylo montowac kontaktron w samym liczniku.
Nie prawda! Ja w swoim 205 1.4 Forever miałem rozwiązanie hybrydowe - ślimak jednocześnie na linkę i z czujnikiem prędkości. Rozwiązanie częściej spotykane w 106. Nie widzę, więc problemu jeśli chodzi o benzynę. :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Komputer pokładowy do 205

Post autor: cyborg »

Moze tylko niektore skrzynie mialy cos takiego? moja nie ma a mam XS-a z 1991 roku
Awatar użytkownika
peterp194
Junior
Posty: 251
Rejestracja: 16 maja pn, 2011 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 phII 1.1 TU1M Color Line
Numer Gadu-gadu: 7770682
Lokalizacja: Świerzowa Polska/Krosno

Re: Komputer pokładowy do 205

Post autor: peterp194 »

Z góry wybijcie sobie z głowy ten pomysł w 1.1 - temat już przerabiałem. W 1.4 da się takie coś zrobić. Gość na forum 306team zrobił takie coś. Silnik po prostu musi mieć hallotron. Druga opcja - z tego co wiem trzeba mieć właśnie taką hybrydę jak wspomniana wyżej.
mrc

Re: Komputer pokładowy do 205

Post autor: mrc »

W silnikach XU nawet jak licznik jest na linkę, to w skrzyni jest czujnik prędkości (biały 3 pinowy - środkowy pin to sygnał). Sygnał ten dochodzi do ECU. W silnikach TU może nie być sygnału prędkości i trzeba by zamontować dodatkowy czujnik (np. http://www.telwis.pl/czujnik-predkoci-d ... p-144.html) i tez będzie działać. Spalanie w benzyniakach będzie działać, w dieslach nie.
ODPOWIEDZ