Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: Wlolas »

Na początek przywitam się ze wszystkimi, ponieważ jestem tutaj nowy. Cześć!
Kilka dni temu kupiłem mój pierwszy samochód, właśnie peugeocika 205 w wersji junior 1.0 z 45 konnym silnikiem. Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia i pomimo widocznych niedociągnięć zewnętrznych i jak się później okazało wewnętrznych postanowiłem, że go kupię i postaram się o niego zadbać. W tej chwili stoi u mechanika. Ja zamawiam brakujące bądź zniszczone detale, jak lusterko, tylna lampa, tylna wycieraczka itp. Z tymi częściami nie miałem kłopotu, ale właśnie gałka skrzyni biegów psuje mi cały czas humor. Jest ułamana czy oderwana, w każdym razie wygląda jakby ktoś ją odgryzł :) Szukałem gałki do mojego modelu ale nigdzie nie mogę znaleźć. Problem w tym, że skrzynia jest 4 biegowa, a większość 205 ma jednak 5 biegową. Myślałem o zamiennikach, ale w ogóle mi się nie podobają, zmienią charakter wnętrza, są albo "kosztowno" skórzane albo chromowane. Myślałem również o innych gałkach też 4 biegowych, od fiata 126p (układ zmiany biegów jest taki sam), tylko nie wiem czy będą pasowały.
Stąd moje pytanie, czy ktoś bardziej doświadczony mógłby coś doradzić, ewentualnie nakierować gdzie i czego szukać, czy inne gałki będą pasowały, tak jak pisałem np. od fiata 126p?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: robson »

Podejdzie z fiata 125p,ale wygląda inaczej :W
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: RafGentry »

Widać źle szukałeś :)

Spróbuj tu:

http://allegro.pl/peugeot-205-1-1-lewar ... 33173.html

Tylko się spiesz, żeby ktoś Ci złośliwie nie podkupił, podając się za 53-letniego pana Kazimierza z Krakowa 8)
Awatar użytkownika
klekocix
Uzalezniony
Posty: 523
Rejestracja: 09 sie ndz, 2009 9:35 pm
Posiadany PUG: Junior
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: klekocix »

Wlolas pisze:(...)
Kilka dni temu kupiłem mój pierwszy samochód, właśnie peugeocika 205 w wersji junior 1.0 z 45 konnym silnikiem. Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia i pomimo widocznych niedociągnięć zewnętrznych i jak się później okazało wewnętrznych postanowiłem, że go kupię i postaram się o niego zadbać. W tej chwili stoi u mechanika. Ja zamawiam brakujące bądź zniszczone detale, jak lusterko, tylna lampa, tylna wycieraczka itp. Z tymi częściami nie miałem kłopotu, ale właśnie gałka skrzyni biegów psuje mi cały czas humor. Jest ułamana czy oderwana, w każdym razie wygląda jakby ktoś ją odgryzł :) Szukałem gałki do mojego modelu ale nigdzie nie mogę znaleźć. Problem w tym, że skrzynia jest 4 biegowa, a większość 205 ma jednak 5 biegową. (...)
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Jak znajdziesz mi ładną, oryginalną gałkę z 205tki z 5-ma biegami to zamienię się na moją Juniorkową 4-biegową >:)


Ostatnio mój mechanik męczył na S8 mojego Juniora na 4-tym biegu bo nie wiedział, że jest 5-tka (a gałka jest 4-begowa) :)
"Mężczyzna jest panem w swoim domu... ale garaż to jego sanktuarium" :)
Awatar użytkownika
druan
Maniak
Posty: 1301
Rejestracja: 01 lis czw, 2007 6:29 pm
Posiadany PUG: peugeot GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: druan »

Tylko się spiesz, żeby ktoś Ci złośliwie nie podkupił, podając się za 53-letniego pana Kazimierza z Krakowa 8)

:D :D Pan Kazimierz Robi Robotę :lol:
Żaden nauczyciel nie da ci na to papieru - Bądź Człowiekiem Dla Człowieka Szacunkiem się Kieruj.....

Syndykat Sępów Krakowskich
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: Wlolas »

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Faktycznie szukałem nieuważnie, wszędzie bowiem wpisywałem "gałka zmiany biegów" nie wpadłem na ten lewarek :)
W każdym razie jeżeli chodzi o link, który podałeś : http://allegro.pl/peugeot-205-1-1-lewar ... l#delivery
to zadzwoniłem z pracy z samego rana, żeby zapytać czy aukcja dotyczy gałki z drążkiem mieszkiem itd., bo mi chodziło tylko o gałkę (swoją drogą nie wiem czy można ją bez problemu wymontować bez reszty) gość powiedział, żebym oddzwonił bo musi sprawdzić. Okazało się, że wkleili stare zdjęcie, a mają własnie gałkę 5 biegową, i do tego zniszczoną! Także nie udało się. Swoją drogą to trochę przegięcie bo w aukcji napisali, że są to realne fotografie. Aukcje zakończyli przed czasem.
Jak znajdziesz mi ładną, oryginalną gałkę z 205tki z 5-ma biegami to zamienię się na moją Juniorkową 4-biegową Ostatnio mój mechanik męczył na S8 mojego Juniora na 4-tym biegu bo nie wiedział, że jest 5-tka (a gałka jest 4-begowa)


Okej, od dziś szukam pięcio i jednocześnie cztero biegowej :) Jak trafię gdzieś pierwszą pięcio, to ubijemy interes :)

Wcześniej pytałem o tego fiata 126p, bo znalazłem takie:
http://allegro.pl/fiat-126p-galka-zmian ... 19193.html

http://allegro.pl/galka-zmiany-biegow-f ... 82204.html

Oczywiście nie jest to to samo co oryginalna, ale myślę, że bardziej oddają "klimat" niż nowe gałki uniwersalne. Dziś kupiłem lusterko i lampę na szrocie, gość powiedział, że na dniach mają mieć jakąś bitą 205tkę z Niemiec, ma się odezwać odnośnie gałki...
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: cyborg »

Kurde, mialem ladna 4-poszla na stacje demontazu w Pugu do kolegi.. Moze jeszcze ja ma, moge zapytac. A 5 ja mam.. Musze sie zastanowic czy ja sprzedac
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: RafGentry »

Gałka gałką, ale wciąż nie odrobiłeś zadania domowego. A wysłałem Ci wiadomość na priva, co powinieneś zrobić.

Z każdym kolejnym postem, będziemy coraz mniej mili :evil:
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: Wlolas »

Kurde, mialem ladna 4-poszla na stacje demontazu w Pugu do kolegi.. Moze jeszcze ja ma, moge zapytac. A 5 ja mam.. Musze sie zastanowic czy ja sprzedac


Byłbym bardzo, wdzięczny. Ta gała spędza mi sen z powiek.
Gałka gałką, ale wciąż nie odrobiłeś zadania domowego. A wysłałem Ci wiadomość na priva, co powinieneś zrobić.Z każdym kolejnym postem, będziemy coraz mniej mili


Pardon! Nie zauważyłem, że mam wiadomość na privie! Zadanie odrobione mam nadzieję. Oczywiście jak tylko uporam się ze wszystkimi naprawami i odświeżeniem wnętrza, to na pewno pochalę się oficjalnie w odpowiednim dziale :)
Awatar użytkownika
gonzo
Junior
Posty: 139
Rejestracja: 19 lip czw, 2012 2:29 pm
Posiadany PUG: ex:( RGC i XS
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: gonzo »

widziałem ostatnio na szrocie 4 z ax w dobrym stanie, ale nie wiem czy pasuje.
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: Wlolas »

widziałem ostatnio na szrocie 4 z ax w dobrym stanie, ale nie wiem czy pasuje.


Póki co zamówiłem od fiata, ma dojść w tygodniu. Wrzucę foto z krótkim opisem wymiany jak będzie po wszystkim. Dalej będę rozglądał się za oryginalną, ale póki co drażni mnie okrutnie obecna ułamana.
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: robson »

Mam taką :!: znalazłem jeszcze z mojego pierwszego puga :)
Załączniki
Zdjęcie0829.jpg
Awatar użytkownika
Wlolas
Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: 19 mar wt, 2013 11:49 pm
Posiadany PUG: 1.0 Junior 91
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/Świnoujście

Re: Gałka zmiany biegów, Junior wersja 4 biegowa

Post autor: Wlolas »

Mam taką znalazłem jeszcze z mojego pierwszego puga


Super! :) Wysłałem Priv!
ODPOWIEDZ