Wycieraczki

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Wycieraczki

Post autor: robson »

Może taką :D
Załączniki
1350656458_by_Doknic_500.jpg
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Wycieraczki

Post autor: 2mouse »

Marioo pisze:Napisałem maila do firmy Alca, zobaczymy co jutro odpiszą, pracują od 8 do 16, napisałem aby podali cenę jednostkową oraz taka jak byśmy kupili przykładowo 50 szt
6 wezmę, jakby co.
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Wycieraczki

Post autor: borek_wpr »

Z mojego skromnego doświadczenia -
1- odtłuszczone szyby.
2 -brak luzów w mechanizmie i silniku wycieraczek.
Tłusta szyba powoduje poślizg wycieraczki i guma pióra się nie przekłada się całkowicie z boku na bok powodując piski,zgrzyty.
Natomiast luzy powodują niestabilną pracę wycieraczek co przekłada się na jakość oczyszczanej szyby. Widać jak wycieraczka dostaje drgawek.
Wycieraczki ze spojlerem są fajne lecz u mnie się nie sprawdziły z powodu jw. W deszczu jakoś działały lecz z padającym mokrym śniegiem -porażka. Oczywiście to nie wina wycieraczek tylko silnika który jest zbyt słaby-pomijając mechanikę oraz to że założyłem pióra większe niż zalecane :oops: .
Motgum nie należy do najtańszych lecz wytrzymuje ponad rok.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: Martinoo »

borek_wpr pisze:Z mojego skromnego doświadczenia -
1- odtłuszczone szyby.
2 -brak luzów w mechanizmie i silniku wycieraczek.
Tłusta szyba powoduje poślizg wycieraczki i guma pióra się nie przekłada się całkowicie z boku na bok powodując piski,zgrzyty.
Natomiast luzy powodują niestabilną pracę wycieraczek co przekłada się na jakość oczyszczanej szyby. Widać jak wycieraczka dostaje drgawek.
Wycieraczki ze spojlerem są fajne lecz u mnie się nie sprawdziły z powodu jw. W deszczu jakoś działały lecz z padającym mokrym śniegiem -porażka. Oczywiście to nie wina wycieraczek tylko silnika który jest zbyt słaby-pomijając mechanikę oraz to że założyłem pióra większe niż zalecane :oops: .
Motgum nie należy do najtańszych lecz wytrzymuje ponad rok.
No nie wiem jak u Ciebie ale ja szyby woskuje i jestem bardzo zadowolony z efektu wycierania szyb przez wycieraczke. Poprzedni właściciel odtłuszczał i jak kupiłem auto i wracałem do domu to właśnie wycieraczki piszczały i zgrzytały a zaznaczam że silnik i mechanizm wraz z samymi piórami był nowy. Jak tylko nawoskowałem to wszystkie objawy znikły i czynność woskowania przeprowadzam regularnie
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
ODPOWIEDZ