Licznik do 205

Dyskusje na temat wszelkiego rodzaju czesci, APEX, Bilstein, Bosh, OMEX, Emerald, oraz dyskusje na temat ukladow elektrycznych oraz spraw zwiazanych z komputerem.
maxon

Licznik do 205

Post autor: maxon »

Forumowicze, w mojej 205 kompletnie zdechł licznik, początkowo problem był z poziomem paliwa, mianowicie wskazywał tyle o ile jak było powyżej połowy baku, ale lubił kompletnie opaść w jedną lub w drugą stronę. Potem problem pojawił się z prędkościomierzem, aż kompletnie zdechło wszystko. Szukałem w internecie (allegro) liczników i nawet jednego zamówiłem ale to co dostałem to był złom, więc odesłałem go. Może polecacie jakiś sklep z takimi częściami lub warsztat w Krakowie?
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Licznik do 205

Post autor: woocash »

problem z prędkościomierzem... na czym polegał?

i najpierw się przedstaw w odpowiednim dziale, potem będziemy myśleć ;)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Licznik do 205

Post autor: ElectricYouth »

Jak kolega wyżej napisał najpierw się przedstaw.

Jeśli chodzi o licznik to wspaniale byłoby gdybyś powiedział jeszcze jaką 205tkę posiadasz.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Licznik do 205

Post autor: woocash »

wogóle bana dla przykładu - ludzie profilu nie uzupełnią czym jeżdzą, gdzie mieszkają a ty im nieba przychyl... - serio.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Licznik do 205

Post autor: ElectricYouth »

Ja dla przykładu opowiedziałem połowę swojego marnego życia, pododawałem sto zdjęć, a i tak moje tematy najczęściej pozostają bez odzewu, ale to już rozmowa na inny temat.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Licznik do 205

Post autor: woocash »

ejno... jak mogę to odpowiadam ;)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
maxon

Re: Licznik do 205

Post autor: maxon »

Od razu bana, sprawa jest pilna dlatego założyłem wątek na szybkości. Ponadtp jestem na tym forum od dobrych 3 lat ale nie wiedzieć dlaczego moje konto zostało usunięte bo tak myślę nie logowałem się od grudnia 2013, więc bardzo cię proszę nie pozwalaj sobie z tą niechęcią. Profil uzupełnie jak będę miał chwilę czasu bo aktualnie nadaję z trasy podróżując polskimi pendolino ;) tym nie mniej przepraszam mój błąd za kulture Panowie, ale do rzeczy.

Mam Puga z 93 roku, silnik 1.9 na ropę ;) co do problemu to początkowo dotyczył wskaźnika paliwa, który zaczął sie chwiać i prawidłowo wskazywał jedynie gdy paliwa było ponad połowę. Nie było to uciążliwe, ja nie miałem czasu sie tym zająć wiec problem czekał na swoją kolej. Jakis czas temu predkosciomierz zaczął szaleć, mocno drgać i nie wskazywał prawidłowej prędkości napewno. Pojechałem do mechanika i trochę cos porobil ze zaczęło działać, no ale niestety wszystko padło wczoraj. Nie działają wskazniki, liczba km, wskaźnik paliwa, dosłownie nic. Jakiś czas temu kupiłem na ślepego licznik ale przyszedł złom groszy niż mój.


Podsumowujac pomóżcie mechanikiem w Krakowie lub radą co robić ;)

P.S. przepraszam za literowki i polskie znaki ale piszę z telefonu :(
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Licznik do 205

Post autor: ElectricYouth »

Podsumowując: Mój ojciec miał kiedyś takiego samego GRD, jakiego mam teraz ja. Podobna sprawa była u niego i u mnie. Różnią nas tylko silniki bo ja mam 1.7/1.8 jak kto woli.

Padł u mnie prędkościomierz a przy tym drogomierz i licznik dzienny. Na początku brzęczał i czasami prędkość wskazywał na 140 km przy jeździe po mieście :D
Jeśli miałeś takie same objawy to odpowiedź jest jedna: Potrzebna tobie nowa linka napędu licznika. Idzie wprost od skrzyni biegów i kończy się na środku licznika w miejscu prędkościomierza. Moja się urwała i zaczęła wariować aż w końcu oderwała się na dobre. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Zauważę, że gdy kupiłem samochód to prędkościomierz przy rozpędzaniu drgał tak jak np. w starszych Fiatach Ducato (kto jeździł to wie o co biega). Po zamontowaniu nowej linki licznik działa jak w nowym aucie z elektrycznym napędem.

Rozbierz licznik jeszcze raz, zrób zdjęcie tego co jest pod licznikiem i daj tu na forum. Jeśli to będzie to, o czym mówię to wymiana jest banalnie prosta a koszt części równa się jednej niewypitej flaszce wódki.
1.jpg
1.jpg (43.98 KiB) Przejrzano 17012 razy
Tak wygląda to cudo. Z jednej strony gumowy kapturek z plastikową osłoną wciska się w obudowie licznika. Metalowe zwieńczenie linki która siedzi sobie w tym całym przewodzie o końcówce w kształcie kwadratu wychodzi sobie elegancko i trafić musi do licznika. Druga metalowa strona linki musi wejść w skrzynię. Tam musisz troszku popróbować z wciśnięciem i zatrzaśnięciem. To tego służy gumowy klin który wchodzi tam z boku. Jeśli nie zrobisz tego jak należy to wszystko się tobie rozleci a ze skrzyni tryśnie olej jak z fontanny. Montaż jest naprawdę bardzo intuicyjny. Nie wiem dlaczego się tak rozpisuję. Trud jaki włożysz w tą naprawę jest równoznaczny z wbiciem gwoździa w deskę.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Licznik do 205

Post autor: Manwe »

jak padł cały licznik a nie tylko prędkościomierz to nie jest sprawka linki a elektryki
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
maxon

Re: Licznik do 205

Post autor: maxon »

Manwe pisze:jak padł cały licznik a nie tylko prędkościomierz to nie jest sprawka linki a elektryki
Nie działa prędkościomierz, licznik kilometrów i dziennego przebiegu, wskaźnik paliwa. Jedynie kontrolki się palą.

@Manwe masz w Krakowie jakiegoś mechanika, który ogarnia kwestie z 205?
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Licznik do 205

Post autor: woocash »

wskaźnik paliwa mógł się zepsuć, a reszta to kwestia linki bo to mechanika a nie elektryka...

pływak w baku czy coś.. + linka napędu licznika na moje oko.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
ElectricYouth
Junior
Posty: 226
Rejestracja: 25 lut wt, 2014 5:33 pm
Posiadany PUG: 84' Phase I 205 GRD
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Toruń

Re: Licznik do 205

Post autor: ElectricYouth »

Czyli w końcu pierwszy raz mam rację. Co do poziomu paliwa to pływaki lubią we francuzach płatać figle. U mnie w kangoo wskazówka dawno leży na glebie i ciągle pali się rezerwa. Nawet nie chce mi się tego ruszać. Pogrzeb w pływaku, powinien być pod tylną kanapą.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Licznik do 205

Post autor: grzesiek309 »

Pływak siedzi pod kanapą pod małą zaślepką. Niestety ustrojstwo praktycznie nienaprawialne. Pada od zużycia. W 309 dopiero czwarty z kolei zaczął jako-tako działać, ale do precyzji mu daleko 8)7 W garrosie po zalaniu 20l do pustego zbiornika pokazuje ledwo ponad rezerwę i stoi mimo ubywnia paliwa 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Licznik do 205

Post autor: mlody333 »

Częstą przyczyną wariowania wskaźnika poziomu paliwa jest też brak lub słaba masa, warto sprawdzić.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Licznik do 205

Post autor: Manwe »

no mam siebie 8)7, kontakt na pw
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
ODPOWIEDZ