Jak sprawdzić rok produkcji silnika?

Tutaj trafiaja wszystkie dobre posty ktore moga byc przydatne na pozniej.
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Jak sprawdzić rok produkcji silnika?

Post autor: goofy3 »

Własnie, jak sprawdzić rok produkcji silnika? Jak kupowałem to koleś twierdził że 1997 (mam składaka), lecz tak ostatnio przeglądałem papiery, to jest tam pełno dat, wszystko po niemiecku i nie bardzo się orientuje, może jest jakiś sposób po numerze silnika aby dojść do tego jaki to rok, chociaż w przybliżeniu? Teraz to jak się mówi "musztardza po obiedzie", ale chciałbym wiedzieć czy silnik mam 97 czy 87...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

zabrzmi trywialnie, ale często bywa wybity (a właściwie odlany) gdzieś na bloku,

a jak nie... to sprawdź po numerze nadwozia, czy model silnika zgadza sie z tym z nadwozia.. i będize chyba jasne już..
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Post autor: goofy3 »

no właśnie nigdzie nie ma, przynajmniej w widocznym miejscu, a co do zgodności z nadwoziem to napewno sie nie będą zgadzać, bo to składak silnik + reszta
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

skladak to znaczy, ze buda i silnik byly przywiezone osobno (tak sie robilo, zeby podatkow nie placic), a nie ze skladany z 50 samochodow. Co to za silnik tak w ogole?
Awatar użytkownika
JASIEK1
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 21 sie pn, 2006 10:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: JASIEK1 »

W GTI praktycznie na każdej czesci silnika jest odlany rok produkcji. Nawet na plastikach np. od rozrządu.
goofy3
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut śr, 2007 7:04 pm

Post autor: goofy3 »

Banita, o to mi chodziło, że silnik jest z jednej 205, a buda z drugiej. Silnik to 1.1 60KM
ODPOWIEDZ