Płyn chłodzący

Tutaj trafiaja wszystkie dobre posty ktore moga byc przydatne na pozniej.
karooo
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwie sob, 2007 10:54 pm

Płyn chłodzący

Post autor: karooo »

Witam. (peugeot 205. 1.0 junior)

Mam pytanko, może akurat ktoś coś takiego miał. W moim p.205 ubywa strasznie płyn chłodzący, w zbiorniku ciągle jest go coraz mniej, zrobiłem 700km i z max spadło do min. zauważyłem, że z rury wydechowej wylatuje dość dużo jakiegoś płynu, na pewno nie jest to benzyna, wydaję mi się, że jest to właśnie ten płyn, wie ktoś może co jest nie tak? Uszczelka głowicy do wymiany? można to jakoś sprawdzić? czytałem żeby odkręcić korek od chłodnicy i wprowadzić auto na obroty i jak wystrzeli płyn to znaczy, że do wymiany?
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: Orfister »

Echchchc....
Pierw zobacz jak stoi na parkingu czy nie masz plamy pod silnikiem..jesli jest - szuaj wycieku..opaski , pięknięty przewód...itp..
Po drugie może cieknąc nagrzewnica wewnątrz samochodu - sprawdź czy dywanik pod nogami kierowcy nie jest mokry, jeśli jest ...nagrzewnica do wymiany...
Po trzecie uszczelka pod głowicą...jeśli masz masełko w zbiorniczku z płynem to na bank padła uszczelka...ale nie powinno obywać płynu...natomiast jeśli masz ślady płynu w oleju, na bagnecie..to już wiesz dlaczego go ubywa...
Uszczelniacze jakieś śmieszne to ostateczność..nie twierdze ze są złe, ale jeśli da sie ich uniknąć to trzeba tak działać by ich ..nie używać.
ODPOWIEDZ