Opony zimowe

Tutaj trafiaja wszystkie dobre posty ktore moga byc przydatne na pozniej.
wilkinson
Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: 07 cze śr, 2006 2:50 pm
Posiadany PUG: obecnie żaden (kiedyś Look 1,1 3d)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: wilkinson »

Toście mnie załamali komentując Frigo 2, umówiłem się na jutro na montaż takich gum w japońsim aucie.
W 205 mam Frigo zwykłe i fakt- po 4 sezonach (przebieg ok 15 tys/sezon) pokręciły się druty, ale bieżnik jeszcze dawał radę w śniegu.
Jak się nie ma miedzi to...... :(
taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę.....
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

no nie wiem jak u Ciebie ze śniegiem - u nas kiepsko- problem polega na tym że na mokrym asfalcie dębica jest kiepska - zwłaszcza jak ktoś lubi przycisnąć
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: golas9 »

Wybacz marin, rozumiem, że trudno ci zaakceptowac fakt iż mam odmienne zdanie niz Ty.

Po pierwsze - gdyby tak dużo zależało od kształtu bieznika każda, nawet najprymitywniejsza nalewka miałaby takie parametry jak dwa razy droższy Continental ( wystarczyłoby skopiowac bieżnik i po kłopocie). A o zachowaniu na mokrym i suchym spore znaczenie ma także skład mieszanki, a nie wmówisz mi. że na oko też rozpoznajesz jakosc gumy. Bieżnik opony i jego kształt to tylko połowa sukcesu. Zobacz bieżnik Ceat Arctic III i powiedz mi na jaką nawierzchnię jest najlepszy? Zrobisz oczy jak 5 złotych, gdy powiem Ci , że na śnieg....

Po drugie nigdy nie twierdziłem, że Dębice są dobre na mokrej i suchej nawierzchni. Są średnie, bez rewelacji, po prostu tanie opony....

Po trzecie nigdy nie zapłaciłbym tyle co ty za jakieś nieznane Snowwolfy, gdy za 130 zł kupię nowe Uniroyale M+S, które zachowuję się rewelacyjnie w każdych warunkach i na śniegu i na mokrym i na suchym nie wspominając o wytrzymałości tych opon. Jak widzisz, ile opon, tyle opinii....

Po czwarte jeśli pewne słowa są dla ciebie na tyle trudne, że sam musisz siebie przed nimi ostrzegac to ich po prostu nie używaj.

Po piate jeśli masz jakiś uraz do polskich opon to wystarczy napisac o tym raz, nie jestem upośledzony i na pewno to do mnie dotrze.

Po szóste nie wiesz jaka opona będzie najlepsza dla Neona, a nuż biedak wyjedzie za Kraków, zakopie się w śniegu i bedzie żałował, że nie kupił Dębicy... :?:

No i po ostatnie - są bardziej specjalistyczne fora, gdzie bedziesz mógł porozmawiac o swoich bólach odbytu... Chyba, że sama rozmowa przynosi Ci ulge... :W
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

Panowie :roll: każdy ma prawo wypowiedzieć się o swoich typach opon i to wystarczy, nie trzeba na siłe dowodzić swoich racji :wink:

ja osobiście polecam barum polaris bo te oponki mnie nie zawiodły. Miałem je w mazdzie,hyundaiu,cytrynie i teraz mam w Peugeocie i to właśnie dlatego. kiedy inni nie dawali rady podjechać ja jechałem i na chlapie czy nawet bez śniegu sprawowały się zupełnie ok. Brałem pod uwagę też cenę bo nie zawsze można było wszystko wydać na opony :P teraz mam kolce barum polaris M+S i czekam na śnieg, wiem ze to już zupełnie inne oponki dzięki tym kolcom ale chce się przekonać jak się na czymś takim jeździ

moge się zgodzić z tym że polskie opony jeśli chodzi o zimówki nie są czymś specjalnym, no i z tym że po samym bieżniku wszystkiego się nie dowiesz bo trzeba testować co komu leży z racji tego że mieszkamy w różnych częściach kraju :)

pozdro
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
MILO.
Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:22 pm
Posiadany PUG: 306 GTI6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: MILO. »

Ja chyba tez w tym roku ropniakowi uzbroje opony w krotkie kolce, dam ich powiedzmy 50% ale zobaczymy jaki bedzie poczatek zimy. Szkoda, ze jest to nielegalne w PL ale jak wiadomo co nielegal to lepiej smakuje ;-)
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

latem jecza ze asfalt do dupy, zima kolce w opony 8)7
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

hehe.. w kolcach po asfalcie to taka jazda jak bez kolców po lodzie :)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

cheatoss pisze:latem jecza ze asfalt do dupy, zima kolce w opony 8)7
kolce nie robią żadnego spustoszenia w asfalcie 8) bo w lecie jak asfalt płynie to nikt w kolcach nie jeździ spustoszenie to robią 20 tonowe tiry :twisted:
w zimie zaś jest twardy jak skała i do tego często przykryty śniegiem.
We francji i nie tylko sezonowo dozwolone jest korzystanie z kolców w oponach typu M+S i z asfaltem nic im się nie dzieje 8) bo to jest mniej więcej tak jak byś skale przykrytej śniegiem chciał zrobić krzywdę pineską :lol:
zniszczenie jak już jakieś jest to jest znikome
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

u nas asfalt jest do dupy. nie wiem czy by wytrzymal =] pewnie stad zakaz.

poza tym moze nawet lepiej. obawiam sie ze przybyloby ludzi ktorzy twierdziliby ze teraz z kolcami w oponach to na oblodzonej mozna 140 w zakret wchodzic... bo przeciez 'trzyma jak przyklejony' =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

co prawda to nie grzech :)
wariatów pełno dookoła :twisted:
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

Nie zgodze sie ze kolce nie robia niczego złego z asfaltem. Mieszkam przy trasie magurskiego i widziałem co sie działo z asfaltem gdy rajdówki go juz w niektórych miejscach odsłoniły(w roku 2005 bo w tym roku było tyle sniegu ze jezuuuu:) ). jesli taki magurski trwałby przez całą zime to w asfalcie naprawde były by spore koleiny. Kolce dosc mocno wbrew pozorom szoruja asfalt.

Dodano po 1 minutach:

PS. moim zdaniem najlepsza tania oponka na snieg :D (oczywiscie nie oryginał tylko nalewka na jej bazie)
Załączniki
3_40_foto_artykuly.jpg
3_40_foto_artykuly.jpg (61.88 KiB) Przejrzano 8973 razy
Pug sprzedany
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

nie ma co porównywać aut jadących w rajdach bo mowa tu o zupłnie cywilnej jeździe :)

ps. ile kolec ma wystawać ponad bieżnik, jest to dla mnie bardzo ważne bo nie wiem czy zrobiłem ich sobie zbyt wysokich :roll:
Ostatnio zmieniony 04 lis sob, 2006 8:13 pm przez Sebek, łącznie zmieniany 1 raz.
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Wacman
Junior
Posty: 122
Rejestracja: 29 paź sob, 2005 6:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Wacman »

Nie będę wypowiadał się która firma robi lepsze opony, bo ile producentów , a tym bardziej użytkowników, tyle ocen, są plusy i minusy,a nam pozostaje kupić i jeżdzić. Sam kilka sezonów miałem nadlewki w śniegu oceniam na 4 ale na suchym na 2+ z powodu hałasu i już poszły w odstawkę, teraz mam założone Vredestein 155/70/13 i o dziwo po suchym wcale nie słychać, a jak na śniegu - to się jutro się sprawdzi. :)
Awatar użytkownika
yogurt
Uzalezniony
Posty: 527
Rejestracja: 21 lis pn, 2005 7:47 pm
Posiadany PUG: THP
Numer Gadu-gadu: 3691207
Lokalizacja: krosno

Post autor: yogurt »

witam,

ja juz 2 go sezon jezdze na FRIGO DIRECTIONAL w Pugu i powiem ze sa calkiem niezle, do lekkiego autka w sam raz (1.1) na śniegu zachowuja sie super na ubitym autko mozna bardzo dobrze wysterowac, nawet z poslizgu mozna calkiem dobrze wyjsc (wszystko kwestią umiejetnosci) a jesli ktos twierdzi ze opona ta jest kiepska to jest w bledzie...alno nie potrafi takowej opony wykrozystac, mialem do czynieni z wieloma oponami zimowymi i powiem szczerze ze jesli chodiz o wode to zadne frigo nie sa rewelka powyzej 100 km/h ale ponizej spisuja sie calkiem przyzwoicie...pozdrawiam

P.S. mam w ***** czy komus sie spodoba ta wypowiedz czy nie, to jest tylkoi moja opinia...


pozdrawiam
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

mi sie na frigo jezdzilo dobrze. w sumie sa zaj... za ta cene. mam im za zle to ze skonczyly sie po 30k km.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
ODPOWIEDZ