Opony zimowe

Tutaj trafiaja wszystkie dobre posty ktore moga byc przydatne na pozniej.
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

yogurt pisze:witam,

ja juz 2 go sezon jezdze na FRIGO DIRECTIONAL w Pugu i powiem ze sa calkiem niezle, do lekkiego autka w sam raz (1.1) na śniegu zachowuja sie super na ubitym autko mozna bardzo dobrze wysterowac, nawet z poslizgu mozna calkiem dobrze wyjsc (wszystko kwestią umiejetnosci) a jesli ktos twierdzi ze opona ta jest kiepska to jest w bledzie...alno nie potrafi takowej opony wykrozystac, mialem do czynieni z wieloma oponami zimowymi i powiem szczerze ze jesli chodiz o wode to zadne frigo nie sa rewelka powyzej 100 km/h ale ponizej spisuja sie calkiem przyzwoicie...pozdrawiam

P.S. mam w ***** czy komus sie spodoba ta wypowiedz czy nie, to jest tylkoi moja opinia...



pozdrawiam


no właśnie - opinia mi się nawet podoba - tylko powiedz jaki masz punkt odniesienia (ludzie jak się przesiadali z trabanta do wartburga - też chwalili) :D

Dodano po 28 minutach:
golas9 pisze:Wybacz marin, rozumiem, że trudno ci zaakceptowac fakt iż mam odmienne zdanie niz Ty.

Po pierwsze - gdyby tak dużo zależało od kształtu bieznika każda, nawet najprymitywniejsza nalewka miałaby takie parametry jak dwa razy droższy Continental ( wystarczyłoby skopiowac bieżnik i po kłopocie). A o zachowaniu na mokrym i suchym spore znaczenie ma także skład mieszanki, a nie wmówisz mi. że na oko też rozpoznajesz jakosc gumy. Bieżnik opony i jego kształt to tylko połowa sukcesu. Zobacz bieżnik Ceat Arctic III i powiedz mi na jaką nawierzchnię jest najlepszy? Zrobisz oczy jak 5 złotych, gdy powiem Ci , że na śnieg....

Po drugie nigdy nie twierdziłem, że Dębice są dobre na mokrej i suchej nawierzchni. Są średnie, bez rewelacji, po prostu tanie opony....

Po trzecie nigdy nie zapłaciłbym tyle co ty za jakieś nieznane Snowwolfy, gdy za 130 zł kupię nowe Uniroyale M+S, które zachowuję się rewelacyjnie w każdych warunkach i na śniegu i na mokrym i na suchym nie wspominając o wytrzymałości tych opon. Jak widzisz, ile opon, tyle opinii....

Po czwarte jeśli pewne słowa są dla ciebie na tyle trudne, że sam musisz siebie przed nimi ostrzegac to ich po prostu nie używaj.

Po piate jeśli masz jakiś uraz do polskich opon to wystarczy napisac o tym raz, nie jestem upośledzony i na pewno to do mnie dotrze.

Po szóste nie wiesz jaka opona będzie najlepsza dla Neona, a nuż biedak wyjedzie za Kraków, zakopie się w śniegu i bedzie żałował, że nie kupił Dębicy... :?:

No i po ostatnie - są bardziej specjalistyczne fora, gdzie bedziesz mógł porozmawiac o swoich bólach odbytu... Chyba, że sama rozmowa przynosi Ci ulge... :W

WYBACZAM

1. Oczywiście że kształt ma bardzo duże znaczenia, a o jakości gumy nic do tej pory nie mówiłem - więc czytaj posta dokładniej - zanim coś palniesz. (Idź po prostu do dobrego serwisu i zapytaj czy kształt bieżnika ma sens i nie dziw się jak ktoś Ci to potwierdzi)

2. Co do nalewek to jedynie z ziela dziurawca jest dobra :P

każda inna to szmelc - owszem do 1.1 gdzie się nie wydziera jak dziki pewnie się sprawdzi - nie będę się sprzeczał - TO JEST OPONKA DO WOZU KONNEGO - i najważniejsze że KODEKS DROGOWY ZABRANIA KORZYSTANIA Z TAKICH OPON NA PRZEDNIEJ OSI - zastanów się dlaczego miałbyś być mądrzejszy od kogoś kto się zna na oponach i brał udział w opracowywaniu tego przepisu, (jak znam życie do golas wymyśli że to zmowa lobby oponiarskiego)

3. Między dębicą a snowwolfem 2 EUROTEC'a (właśność Continentala) jest różnica 30 zł

4. ale mi dogadałeś z tymi trudnymi słowami :twisted: to była (uwaga trudne słowo) METAFORA

5. Mam uprzedzenie do Dębicy bo dwa razy wywaliłem kasę na nowe (różne) oponki i się "przejechałem na tym" (również trudne stwierdzenie wyrażone alegorycznie - i znowu trudne słowo :twisted: )

6. Neon na pewno nie będzie żałował - bo nie gdybam o oponkach o których nic nie wiem tylko o takich które sam wypróbowałem na własnym aucie (Poza tym my Krakusy dobrze się rozumiemy i jeździmy po tym samym asfalcie do tych samym modnych w Krakowie zimowych kurortów :lol: ) - i odnoszę tą wiedzę rownież do opon z firmówek którymi jeździłem i porównuje też do opon w autach moich rodziców, którzy kupują inne niż ja (bo nigdy nie rozmawiamy o tych sprawach - jadą do serwisu i tam im doradzają)

No i po ostatnie z tym odbytem to była (uwaga trudne słowo) alegoria - ale widzę że do tego nie doszedłeś w swoim toku rozumowania więc tłumaczę: po prostu stwierdziłem w przenośni że to co napisałeś jest absurdalne (kurcze znowu trudne słowo)
Ostatnio zmieniony 06 lis pn, 2006 11:18 am przez Marin205, łącznie zmieniany 2 razy.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: golas9 »

Marin nie bede zaśmiecał juz forum,a na Twoje absurdalne pitolenie odpowiem na PW ( sorry ale Twoje wypowiedzi działają na mnie jak płachta na byka - to taka metafora....).
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Pewnie - napisz na PW - po co robić z siebie głupka na szerszym forum - też wolę z siebie robić z siebie głupka bardziej intymnie - dla jednych pitolenie - dla drugich mocna argumentacja - punkt siedzenie punktem widzenia (stąd pewnie ta moja odbytnicza przypadłość gdy próbuje zrozumieć Twój punkt widzenia) - a że bywam upierdliwy ..... :twisted:
Ostatnio zmieniony 06 lis pn, 2006 11:19 am przez Marin205, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: golas9 »

skoncz pierd...., bardzo Cie proszę. Od teraz tylko PW, chyba wyrażam się jasno?
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

jeśli czujesz się urażony i że w jakiś sposób obrażam Cię oraz czujesz że psuję Twój Image (nic nie mówię :wink: ) - to Cię bardzo przepraszam - natomiast forum jest od tego by dyskutować a nie przedstawiać swoje zdanie - bo to polega właśnie na tym żeby każdy mógł sam przeczytać i samemu ocenić. Więc jeśli dodatkowo wywiąże się dyskusja na temat racji pewnych opinii - to tylko pojawiają się nowe argumenty które albo utwierdzą w przekonaniu albo tylko obnażą pewne opinie.
Ostatnio zmieniony 06 lis pn, 2006 11:19 am przez Marin205, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
golas9
Junior
Posty: 487
Rejestracja: 01 lip wt, 2003 3:12 am
Posiadany PUG: W124,W202,E36,Gulf4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: golas9 »

Marin czy Ty potrzebujesz publiki do swoich oratorskich popisów? nie potrafisz rozmawiac prywatnie?
napisałem do Ciebie na PW i odpisz mi w ten sam sposób, będę Ci bardzo wdzięczny....
jastom
Junior
Posty: 171
Rejestracja: 31 lip pn, 2006 10:13 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: łódź

Post autor: jastom »

heh, ależ was poniosło. Alegorie, metefory, heh, dyskurs...

Wracając do opon. Troszkę się pośpieszyła zima, co?
Ja miałem okazje póki co wypróbować swoje firestone(przód) i kormorany stare(tył) na błocie pośniegowym i wodzie. Jest całkiem dobrze. Oczywiście lepiej byłoby mieć jeszcze te firestone na tyle, ale koszta. :)
Nie wiem jednak czy kormorany całą zimę wytrrzymają, bo bicia dostaje jedna, pewnie się coś w środku kupy nie trrzyma.
126p, fav, 126p... 205 ...postęp?
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

GOLAS a ja Ci odpisałem sorry że tylko dwa razy - ale raz wysłałeś tą samą wiadomość (a mogłem być złośliwy i wysłać dwa razy tą samą odpowiedź)

co do mojej publiki to nie chciałem aby pomyślano że moje absurdalne pitolenia miało na celu Cię obrażenie - dlatego byłem tak miły że napisałem małe sprostowanie - za pierd.... się nie obrażam - traktuje to jako wyrażenie emocji - gdyby zaprzestano używać takich lapidarnych słów to o ile nasz język byłby uboższy - takie proste pier.... a tyle wyraża uczuć i jakie bogate w emocje - no ale niestety nie popieram - taki tu regulamin na tym forum panuje - choć ukłon dla Ciebie za wykropkowanie

Dodano po 52 minutach:

dla lepszego zrumienia moich opinii - bierzniki poprawiłem w postach na bieżniki (nie na bieźniki) - są tacy którym to PryWatnie "pszeszkaca" :wink:
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sekator »

ja dodam tylko, że lepsza polska opona zimowa niż jakakolwiek podróba (czyt. marka nieznana) lub nalewka (nie dotyczy specjalnych warunków). nowa polska opona jest też lepsza niż jakakolwiek opona wiodącej marki ale z o połowę mniejszym bieżnikiem. żadna opona zimowa nie powinna się zniekształcać bo ma wyjątkowo miękką gumę przez co się tak nie odkształca. Kormoran moim zdaniem lepszy na asfalt, Dębica na bardziej zimowe warunki. Polecam i jedne i drugie choć na pewno są lepsze opony np. Nokian-y. Zjeździłem sporo kompletów opon (przy moim stylu jazdy zmieniam dwa koplety opon rocznie, w rajdówce częściej czyt. non-stop) i wiem co piszę. :!:
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
rado83
Junior
Posty: 191
Rejestracja: 05 lis pt, 2004 5:09 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: rado83 »

jesli chodzi o zimowki sprawdzone w warunkach rajdowych FRIGO polecam

co do FRIGO 2 niestety jeszcze nei jezdzilem ale napewno bede

jesli kto sby chcial oponki moge zalatwic.Sawa , Debica , michelin , Pirelli , i jakie tylko chceci;) piszecie najlepiej priv
jesli ktos byl by zainteresowany prosze o dokladny rozmiar oraz marke
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

po co sie tu tyle kłócić weźcie sobie gazete motoryzacyjną np.taki prosty "Auto Świat" są tam testy opon i kolesie wiedzą co robią różne opony są dobre w różnych warunkach a najważniejszy jest kompromis i taka opona jak FRIGO 2 wypada bardzo dobrze na śniegu a gorzej na mokrym i suchym,podobnie jak inne lepsze na mokrym gorsze na śniegu i suchym
jeszcze nikt nie wymyślił opony zimowej ani letniej idealnej na każde warunki :wink: :W
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

TOMI 666 pisze:po co sie tu tyle kłócić weźcie sobie gazete motoryzacyjną np.taki prosty "Auto Świat" są tam testy opon i kolesie wiedzą co robią różne opony są dobre w różnych warunkach a najważniejszy jest kompromis i taka opona jak FRIGO 2 wypada bardzo dobrze na śniegu a gorzej na mokrym i suchym,podobnie jak inne lepsze na mokrym gorsze na śniegu i suchym
jeszcze nikt nie wymyślił opony zimowej ani letniej idealnej na każde warunki :wink: :W
no nie wiem jak ty, ale ja mam gleboko w d... jak jakiemus zgredkowi jezdzi sie po blocie a jak po sniegu. licza sie wlasne odczucia.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

a jakie to masz odczucie skoro dana opona źle spisuje sie na śniegu 8)7
według twoich odczuć jest dobrze tak,to kup se narty bedzie ciekawiej :mrgreen:
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

TOMI 666 pisze:a jakie to masz odczucie skoro dana opona źle spisuje sie na śniegu 8)7
według twoich odczuć jest dobrze tak,to kup se narty bedzie ciekawiej :mrgreen:
jestes dla mnie za skomplikowany -nigdy nie moge w pelni zrozumiec co piszesz 8)7
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

może dlatego że już późno jest :P :wink:
tak czy siak każdy obstaje przy swoim zatem po co te nerwy :W
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
ODPOWIEDZ