Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINAŁU

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Orfister »

NIe widzę problemu, gdzie i o której ?
Drzwi to nie największy problem tego auta ;-)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: RafGentry »

Orfister pisze:NIe widzę problemu, gdzie i o której ?
Drzwi to nie największy problem tego auta ;-)
Wczesnym popołudniem wpadnij :) Powinienem być już odespany po pierwszym dniu koncertów... Będzie też inny forumowicz z Krakowa, może się zsynchronizujemy na jakiś obiad, piwko, kawkę...

Zresztą - szczegóły dogadamy telefonicznie, już nie robię OT. Pzdr :W
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Orfister »

W najbliższym czasie zapadnie ostateczna decyzja dotycząca sprzedaży auta...prosiłbym o niezbyt wielkie komentowanie tego co piszę...jestem trzeźwy, myślę realnie a ostateczna decyzja zostanie podjęta na dniach. Niestety życie nie rozpieszcza 8)
Awatar użytkownika
xtrack
Uzalezniony
Posty: 667
Rejestracja: 15 wrz pt, 2006 2:48 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: xtrack »

mam nadzieje ze nie jest to jedna z przesłanek o nadchodzącym koncu swiata... :(

po obejrzeniu Twojego watku jeszcze raz od pierwszego posta nie wiem co mam myslec na ten temat...trzymam kciuki zeby akcja sprzedazowa została odwołana...
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Orfister »

Bardzo mi schlebia, że przebrnąłeś przez gąszcz wielu stron tego tematu, to miłe...dziękuję.
Jest to jednak taki przypadek, że włożono w niego masę pracy, pieniędzy...a wciąż coś jest do zrobienia. Nic z poważnych rzeczy, bo auto jeździ, nie sprawia problemów ( dziś np zrobił trasę 200 km bez najmniejszego zająknięcia ). Jednak brak garażu, brak miejsca, gdzie mógłbym sobie coś przy nim porobić , doprowadzają mnie do stanu ujemnej nirwany...do tego niestety, nie wszędzie tym autem da się jexdzić, nie wszędzie gdzie bym chciał. Jest dość twardy (zawias od GTI ) ,konstrukcja nadwozia dość wiotka, do tego niskie opony...w konfrontacji z naszymi drogami, których stanu opisywać nie muszę ( całe szczęście, że tych dobrych przybywa ) powodują, że szkoda mi go zabierać na niektóre wycieczki. Wiem, samochód służy do jeżdżenia, ale niestety nasze drogi to zabójcy dla mojego auta. Doszło już do tego, że wybieram miejsca do których mogę pojechać CTI, a gdzie zabieram 306 , bo cabrio mi szkoda...dla mnie rozwiązaniem idealnym byłoby jakbym mógł nim jexdzić na codzień...bo do tego został stworzony, idealnie czuje się na trasie...ale niestety to są pobożne życzenia...
Tak więc reasumując...gdybym miał jakąś dziuplę, gdzie mógłbym go trzymać, to bym nie nosił się z zamiarem sprzedaży...bo krew mnie zalewa jak stoi pod blokiem przykryty opończą...
ja to chyba powinienem się urodzić w innych czasach chyba tak się zastanawiam sam nad sobą...
A wracając do auta...na dowód sprawności powiem Wam, że w te wakacje zrobiłem CTI-kiem około 3 tys km, dziś podczas wyjazdy do skansenu do Sierpca stuknęło 200 000 km ( jak go kupowałem miał 150 000 ). Dla mnie to zaszczyt, że służy mi przez tyle kilometrów, bo jest tutaj niewielu takich ( z wyjątkami oczywiście ), którzy mogą pochwalić się takimi przebiegami swoich 205tek ( tzn ilością przejechanych przez siebie kilometrów, nie stanem licznika ) .
Gdybym miał ( a nie zanosi się ) zastrzyk gotówki, doprowadziłbym go do jeszcze lepszego stanu niż obecnie. Z natury jestem perfekcjonistą, ale brak finansów nie zawsze pozwala mi na osiągnięcie wymaganego poziomu perfekcji. Stąd moje frustracje i myśli o pozbyciu się auta...
Dla tych co przebrnęli przez me wypociny, kilka zdjęć z wakacyjnych wojaży ;-)
Załączniki
W Krynicy koło latarni morskiej
W Krynicy koło latarni morskiej
Gdzieś na mierzei wiślanej  w drodze na Piaski ;-)
Gdzieś na mierzei wiślanej w drodze na Piaski ;-)
Gdzieś na mierzei wiślanej  w drodze na Piaski ;-)
Gdzieś na mierzei wiślanej w drodze na Piaski ;-)
Wyjazd do Krynicy Morskiej
Wyjazd do Krynicy Morskiej
Tutaj podczas wizyty w muzeum sztuki ludowej...popularne w całej Polsce muzeum Sromów   ;-)
Tutaj podczas wizyty w muzeum sztuki ludowej...popularne w całej Polsce muzeum Sromów ;-)
Wycieczka do Kutna do najstarszej osoby w rodzinie   ;-)
Wycieczka do Kutna do najstarszej osoby w rodzinie ;-)
DSC_6879.jpg
DSC_6857.jpg
A tutaj odwiedziny w NIeborowie, gdzie jest tymczasowa wystawa starej motoryzacji - serdecznie polecam jakby miał ktoś chęć pooglądać stare motocykle, samochody itp..
A tutaj odwiedziny w NIeborowie, gdzie jest tymczasowa wystawa starej motoryzacji - serdecznie polecam jakby miał ktoś chęć pooglądać stare motocykle, samochody itp..
DSC_6681.jpg
DSC_6708.jpg
U znajomych w Skierniewicach odkryliśmy nowego fana 205 tek  ;-)<br />Ignaś był w 7 niebie   ;-)<br />Zażądał przejażdżki - nie było opcji by odmówić ;-)
U znajomych w Skierniewicach odkryliśmy nowego fana 205 tek ;-)
Ignaś był w 7 niebie ;-)
Zażądał przejażdżki - nie było opcji by odmówić ;-)
DSC_6382.JPG
DSC_6398.JPG
DSC_6397.JPG
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Munne »

Mati przeczytalem twoje argumenty i wiesz co...................pierdzielisz jak baba!!!!!

Auto jezdzi i ma sie dobrze poza tym sprawia mnostwo przyjemnosci. Wiadomo ze czlowiek by chcial wszystko zrobic na tip top ale jezeli sie nie ma ojca szejka jak JA to sie robi na spokojnie tak jak wlasnie robisz. Spieszy Ci sie gdziesz przyjacielu? CTI nie jest autem na codzien ale przeciez doskonale o tym wiesz, sluzy po to aby sie od czasu do czasu delektowac wiatrem we wlosach (w moim przypadku jest z tym problem). Posiadanie 205tki lub nawet jakiegokolwiek starszego Peugeot jest jak choroba dwubiegunowa i mysle ze wiekszosc z nas sie borykalo z podobnymi myslami.

Nie sprzedawaj auta bo bedziesz zalowal i sam dobrze o tym wiesz.
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Lord Devil »

Munne dobrze gada, jak puscisz strzelisz sobie w kolano, to pol biedy, utykajac da sie chodzic, gorzej jak sie powiesisz...
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Marin205 »

Orfister pisze:...a wciąż coś jest do zrobienia. ......

Orfi, zgadzam się z Tobą w 100%. Bez garażu to nie zabawa. Miałem okazję jechać ostatnio znanym Krakowskim Gentry na automacie .......... . Jest to jedna z najlepszych 205tek (na pewno najładniejszą) jakimi jeździłem (pozostałe to flota Józka, CJ Robsona, autko Pary). I mimo, że super jest, to i tak wkurzało skrzypienie w mc phersonie. Niby pierdoła, a jednak.

Gwarantuję Ci, że w kwestii jazdy bez dachu równie świetnie by Ci się jeździło TAKIM i może nie miałbyś takiej radochy wynikającej z niewielkiej karoserii 205 ale wszedłbyś na inny poziom równie ekstra doznań.

Ja wiem, że jeśli kupię 205..... to już zrobione. Obecnie nie wyobrażam sobie zakupu auta nie z salonu. Sprawnego w super stanie. Wczoraj w nocy sytuacja rodzinna zmusiła mnie do powrotu w nocy do domu. Cały odcinek pokonałem za jednym zamachem jadąc 150-160 km/h non-stop. I 650 km minęło szybko, wygodnie, bez stresu że coś zakatuje. Przeleciałem bez problemu....... Fabią TSI, nie przekraczając przy tym 7,5 l/100. W piątek wsiadam, do pokonania 1800 km, .... i o nic się nie martwię, że coś mi się s......li.

Następne auto to też będzie emerycka skoda i też będzie TSI, będzie autem do jazdy na co dzień. A sceptycy czeskich aut niech się śmieją i pokażą gdzie w tych pięniądzach można dostać autko z takim wnętrzem ..... , a takie własnie sobie wybrałem

Obrazek

Jak tylko wybuduje u siebie garaż to wstawię tam jakąś zabawkę i będę wyciągał ją tylko w ładną pogodę. Tylko kiedy ten garaż będzie......... . Na pewno nie kupię zabawki po to by stała pod chmurką, kondomem itd.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: operatorbazooki »

Marin - dla niektórych 205 to nie zabawka tylko styl życia ;)
Ja choćbym miał trzymać u kolegi na podwórku czy na ulicy to muszę jakąś mieć i już 8)7
Orfi- jeśli sprzedasz auto w które włożyłeś tyle pracy, serca, czasu i pieniędzy to będziesz na pewno baaaaardzo długo żałował ... ( tak , to jest groźba ;) )
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: RafGentry »

operatorbazooki pisze:Marin - dla niektórych 205 to nie zabawka tylko styl życia ;)
Marin to kiedyś wiedział, ale teraz jakby trochę zapomniał. Nie wiem, co się z tym chłopakiem dzieje :cry: Oby się tylko nie przeobraził w typowego skodziarza. To byłaby nasza porażka. Chyba trzeba mu czasem dać pojeździć 205-tką i pobudzić krążenie :evil:

Orfi nie cuduj z tym CTI. Kto o niego zadba lepiej, niż Ty? Ja nie wyobrażam sobie, żebyś miał nie mieć 205-tki :N Pozbyć się perełki jest łatwo. Trudniej potem naprawić ten błąd i znaleźć nową.
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Munne »

Zwlaszcza ze perelek coraz mniej :(
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Orfister »

Chłopaki, bardzo Wam dziękuję za wsparcie, mimo, że na odległość, ale to dla mnie ważne. _O_ Doceniam to
Robię wszystko by został ze mną.
Będzie mnie to sporo kosztowało wysiłku i wyrzeczeń, ale obiecuję że się nie poddam łatwo.
Na szczęście auto jeździ i to mnie trzyma na duchu.
Ostatnio zaczęła mi skrzypieć belka, więc kolejne ogniwo łańcucha wydatków ...echhh
Jednak przyjemność z jazdy rekompensuje zmartwienia.
Jeszcze, żebym miał więcej trochę czasu na bycie "bliżej" auta...a tu tylko praca, dom spanie, praca .. i tak w kółko :cry:
Ale co tam...jakoś to będzie :W
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Stopx »

Walcz Chłopie WALCZ!!! Z kogo mamy przykład barć, żeby "ory to, ory tamto"??? Gdy Wiary brak pozostaje NADZIEJA! :)
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: Orfister »

Walczę walczę...jak Reksio o kilo kaszanki :mrgreen:
Właśnie nadszedł czas, że ze sprzedaży chyba raczej będą nici..
za to szykuję się na remont belki bo piszczy jak stara szafa :evil:

Dziś znów połknąłem troszkę kilometrów, jutro znów połknę, pojutrze też...i tak do końca tygodnia ;-)

PS - czy ktoś z Was ostatnio robił belkę w Antałexie ? Chodzi mi o to, czy jeszcze zajmują się wymierającym gatunkiem jakim są nasze wozidła ...
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Historia długa mego Puga, który pomału odbiega od ORFINA

Post autor: krzyska »

zadzwoń do nich
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ