Odratowany Peugeot 205 XS 1.6

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Odratowany Peugeot 205 XS 1.6

Post autor: TymczaS »

Jak już wcześniej pisał mój kolega osmolov udało mi się zakupić P205 xs, i tym samym uratować go od podróży do huty. Jest to samochodzik z 1992r s silnikiem 1.6 o mocy 65kW czyli ok 90 KM. Nie jest w rewelacyjnym stanie. Wizualnie przydało by się odświeżyć lakier gdyż czas i stanie na dworze zrobiło swoje, blacha jest ok, małe ognisko rdzy na progu, zbity klosz z kierunkowskazu, brak jednego halogenu oraz rozbita lampa stopu. Mechanicznie auto nie sprawne. W tym momencie stoi u znajomego mechanika. Do wymiany pompa wody (ciekło z niej jak z kranu przez co się strasznie grzał), pasek rozrządu wraz z napinaczem, nowe gumy i smar na przeguby, coś się dzieje z elektryka, albo aku jest padnięty albo gdzieś ucieka prąd, końcówki układu kierowniczego do wymiany, hamulce w bardzo złym stanie, odpowietrzniku ukręcone.. Środek auta zapuszczony i śmierdzący, zamówiłem odkurzacz piorący i będę go odsmradzał. Gałka biegów sportowa ale zepsuta, kierownica z GTi, fotele kubełkowe, trochę potargane. W prezencie od wujka dostałem nowe halogeny Wesem, kierunkowskaz, gałkę zmiany biegów, i lampę tylną wiec już na dniach wymienię te elementy. Mam także do tego autka amortyzatory które dostałem jako gratis do auta. Autko jest w gazie co mnie cieszy gdyż jest to dużo tańsze jeżdżenie, posiada elektrycznie podnoszone szyby, wspomaganie kierownicy, centralny zamek (nie zawsze działa).
Ogólnie autko do zrobienia. OC wczoraj opłacone, przegląd do września.
Mam nadzieję że uda się doprowadzić te auto do stanu używalności i że mi jeszcze posłuży :)
Załączniki
u mechanika :)
u mechanika :)
DSC01232.JPG
DSC01231.JPG
Awatar użytkownika
PIT_R
Uzalezniony
Posty: 933
Rejestracja: 10 cze czw, 2004 12:34 am
Posiadany PUG: Peugeot 306 1.6 90KM :)
Numer Gadu-gadu: 3914690
Login tlen: infernal_lord_hellboy
Lokalizacja: Wrocław i Ostrów Wlkp
Kontakt:

Re: Odratowany P205

Post autor: PIT_R »

No ładny okaz do odratowania, co do smrodku w srodku, to zawsze mozesz zrobic tzw. ozonowanie. Dobry zaklad zajmujacy sie klimatyzacja powinien miec takie urzadzenie. Troche to kosztowne, bo moze byc w granicach 100 -150 zl ale zabija kazdy zapach w aucie. Trzeba pamietac zeby po ozonowaniu dobrze wywietrzyc auto.
Obrazek
Bylo [url=http://www.pit_r.205.pl]Peugeot 205 1.0 HellStyle[/url]
Jest teraz [url=http://www.pit_r2.205.pl]Peugeot 306 1.6 90 KM[/url]
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Odratowany P205

Post autor: TymczaS »

Nie słyszałem o tej metodzie ale się dowiem czy jest w okolicy zakład zajmujący się ozonowaniem. Dzięki :)
Awatar użytkownika
PIT_R
Uzalezniony
Posty: 933
Rejestracja: 10 cze czw, 2004 12:34 am
Posiadany PUG: Peugeot 306 1.6 90KM :)
Numer Gadu-gadu: 3914690
Login tlen: infernal_lord_hellboy
Lokalizacja: Wrocław i Ostrów Wlkp
Kontakt:

Re: Odratowany P205

Post autor: PIT_R »

Takie cos sie stosuje np. jak CI sie jakies mleko rozleje na tapicerke. Zadne pranie nie wyciagnie smrodu po mleku czy innym nabiale. Stosuje sie to tez do pozbywania sie przykrego zapachu przy odgrzybianiu. najskutecznijesza metoda w wypadku nie wyciagania parownika klimy nawiewu.
Obrazek
Bylo [url=http://www.pit_r.205.pl]Peugeot 205 1.0 HellStyle[/url]
Jest teraz [url=http://www.pit_r2.205.pl]Peugeot 306 1.6 90 KM[/url]
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Odratowany P205

Post autor: TymczaS »

no. to będę poszukiwał jakiegos taniego zakładu zajmującego się tą profesja. Dzwonił do mnie dziś mechanik, wymienili rozrząd i jest jakiś problem z odpaleniem. Okazało się że iskry nie ma. A wcześniej wszystko było ok....ciekawe...
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odratowany P205

Post autor: cejot »

Fajne autko. Dobrze, że zostało odratowane. :)
Skoro to XS z XU5M i jeśli nie chce odpalić to proponowałbym sprawdzić czujnik położenia wału i jego podłączenie.

P.S.
Może by ten temat przenieść do "Projekty i nasze auta"?
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
bez_polotu
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 12 lip czw, 2007 11:42 pm
Posiadany PUG: 406 TS6
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Odratowany P205

Post autor: bez_polotu »

Zdecydowanie nie ten dział tale mam nadzieje, że to się da naprawić...
Co do odpalania to problem jest po stronie elektryki coś rozładowuje akku i auto nie odpala. Niestety jak już dopali to faluje na obrotach, za to na gazie chodzi bardzo dobrze i równo.
"The Greatest Thing You Will Ever Learn, Is Just to love, and Be Loved in Return."
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Odratowany P205 XS 1.6

Post autor: TymczaS »

W takowym razie przepraszam i w ogóle. Dzisiaj byłem u mechanika dowiedzieć się co i jak z moim autkiem. Wymienili rozrząd i pompę wody. Czekają na osłony przegubów. Wiec jutro prawdopodobnie już będę sam przy nim grzebał. Nie odpalał bo masa się ułamała :) Jak ktoś mi powie jak się przenosi temat to to zrobię, chyba że to musi zrobić moderator.
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Odratowany P205 XS 1.6

Post autor: TymczaS »

Dzięki :)
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: Odratowany P205 XS 1.6

Post autor: Para »

Gratuluje przechwycenia auta. Oby ci dobrze służył :W
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
bez_polotu
Junior
Posty: 311
Rejestracja: 12 lip czw, 2007 11:42 pm
Posiadany PUG: 406 TS6
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Odratowany P205 XS 1.6

Post autor: bez_polotu »

pierwsze zmiany na aucie. Właściciel jest tak zajęty że chyba nie ma czasu na update :)

uporaliśmy się z wentylatorem włącza się przy 95 stopniach. Płynu już nie ubywa, wynika z tego że były braki w układzie po wymianie rozrządu. Auto ma wypraną wykładzinę pozostało wyprać fotele. Naprawiliśmy światło przeciwmgielne z tyłu. Nie działa jeszcze wsteczny i pompka spryskiwacza przedniej szyby...
Ogólnie auto 10 lipca przeżyje pierwszy test mam nadzieje że nie przysporzy żadnych problemów.
Załączniki
halogeny wesem i nowy lewy kierunek.
halogeny wesem i nowy lewy kierunek.
"The Greatest Thing You Will Ever Learn, Is Just to love, and Be Loved in Return."
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Odratowany P205 XS 1.6

Post autor: TymczaS »

Pora na małe uaktualnienie tematu. Jak już wspomniał Osmolov. Temat ze znikającym płynem i nie włączającym się wentylatorem został ogarnięty. Tak samo wszystkie światła. Nowe halogeny Wesem, przeciwmgłowe działa i lampa wstecznego również, wymienione szkiełko kierunkowskazu. We wnętrzu została zmieniona gałka zmiany biegów na oryginalną,wyprana wykładzina. Rozebraliśmy i umyliśmy wszystkie plastiki. Zostały fotele do wyprania. Płyn chłodniczy, płyn hamulcowy oraz olej zostały wymienione, Doszedł nowy filtr powietrza (stożek). Doszły nowe alufelgi oraz prawie cały nowy układ hamulcowy. Nowe tarcze Mikoda nawiercane i nacinane, Klocki Valeo, zaciski oryginalne ale też nowe bo stare maiły ukręcone odpowietrzniki nowe szczeki hamulcowe oraz cylinderki, elementy które zostały były odrdzewione, wyczyszczone i wypolerowane. Bębny oraz zaciski pomalowane na kolor srebrny, felgi czarny mat. Nowe opony. Zderzaki zostały pomalowane na czarno co dało świetny efekt. W tym momencie auto stoi u mechanika, będzie maiło wymieniane łożyska kół przednich oraz będzie robiona geometria zawieszenia. 10 lipca wielki test ( o ile coś jeszcze się nie zwali)
Przed nami 1200km :)

Wielkie podziękowania Dla osmolova który poświecił wiele czasu i włożył wiele energii w mój samochód :)

Wieczorem dodam zdjęcia na których widać jak ładnie śa pomalowane zderzaki
Załączniki
P1140291.JPG
P1140288.JPG
P1140286.JPG
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odratowany P205 XS 1.6

Post autor: dzikson »

Sporo konkretnych wymian w krótkim czasie, dobra robota.

Od strony stylistycznej proponuję jednak bębny w kolorze czarnym, są mniej rzucające się w oczy. U mnie "czarny młotkowy" wygrał z aluminiowym, zdecydowanie lepiej to zagrało.
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Odratowany P205 XS 1.6

Post autor: TymczaS »

No może kiedyś pomyśle nad tym....Na razie będą srebrne. Brak funduszy :)
Awatar użytkownika
TymczaS
Uzalezniony
Posty: 657
Rejestracja: 15 cze wt, 2010 8:09 pm
Posiadany PUG: lepiej nie wiedzieć :P
Numer Gadu-gadu: 3402152
Lokalizacja: Lublin

Re: Odratowany P205 XS 1.6

Post autor: TymczaS »

Już dzisiaj odebrałem auto od mechanika :) łożyska zrobione i geometria również. Jedyne co teraz słychać to maglownice przy skręcaniu :):) Ale to się zrobi po wakacjach...
Załączniki
201007091495.jpg
201007091494.jpg
201007091493.jpg
201007091492.jpg
ODPOWIEDZ