205 Dimma projekt

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

Kolor coś jak oryginalne malowanie wersji T16. Może trochę ciemniejszy. Nazywa się to chyba antracyt. Jeżeli chodzi o światła to zastosuje takie jak w phase 1 + żółte halogeny. Wrzucam fotkę świateł i jeszcze kilku drobnych elementów, które do tej pory zgromadziłem.
IMG_3725.JPG
IMG_3720.JPG
tutaj wrzucam kilka zdjęć 205-ek, które wyglądają mniej więcej tak jaki ja chciałbym osiągnąć efekt.
dimma1.jpg
dimma2.jpg
car1.jpg
Oświetlenie dokładnie jak w tym, taki sam pasek czerwony, tylko kolor jaśniejszy:
dimma.jpg
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: robson »

Projekt fajny,ale te żółte halogeny chyba nie będą ci pasowały do otworów w dokładce. :wink:
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

pasują, już przymierzałem "na sucho" 8)
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: PrezesBednarz »

Leon drzwi oczywiście od zwyklaka?
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

drzwi będą od Martinopa
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Marin205 »

leon pisze:Kolor coś jak oryginalne malowanie wersji T16. Może trochę ciemniejszy. Nazywa się to chyba antracyt.
antracyt jest jaśniejszy - i tak były malowane cywilne t16 - jest inny niż ten ze zdjęcia

chociaż w sumie to trudno wyczuć - FOX gdzieś miał zdjęcia robione przez siebie oryginału więc co do koloru ory - powinien mieć własną ocenę które zdjęcie najlepiej oddaje kolor antracyt

będziesz robił wylot powietrza na masce????
Załączniki
t16-nest.jpg
Peugeot.205.T16.1.jpg
205t16-ouverture.jpg
205t16- next3.jpg
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

Marin205 pisze:będziesz robił wylot powietrza na masce????
:N Maska pójdzie najprawdopodobniej od automata. Wieczorem wrzucę ostatnie zdjęcia części jakie do tej pory zgromadziłem.
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: levis »

Może jednak nie warto rozbierać silnika na części pierwsze ??

zalać olej - podobno jest jakiś specjalny sposób uruchamiania "nowych" silników - tak aby ich nie zatrzeć.

Wydaje mi się, że sam rozruch powinien się udać nawet na wiązce od GTI/Mi16 - nie wiem dokładnie jak wygląda dokładna specyfika zapłonu w tym silniku...

Jestem dobrej myśli i mam na dzieję, że Tobie uda się zrealizować moje już pewnie nigdy nie zrealizowane marzenie...

Powodzenia :)
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

levis pisze:Może jednak nie warto rozbierać silnika na części pierwsze ??

zalać olej - podobno jest jakiś specjalny sposób uruchamiania "nowych" silników - tak aby ich nie zatrzeć.

Wydaje mi się, że sam rozruch powinien się udać nawet na wiązce od GTI/Mi16 - nie wiem dokładnie jak wygląda dokładna specyfika zapłonu w tym silniku...

Jestem dobrej myśli i mam na dzieję, że Tobie uda się zrealizować moje już pewnie nigdy nie zrealizowane marzenie...

Powodzenia :)
co do silnika to wszystko zostanie jeszcze dokładnie przemyślane i przedyskutowane z człowiekiem, który ma o tym trochę pojęcia, tak aby podjąć najlepszą decyzję. Na razie czeka mnie masa pracy ze spasowaniem kitu i pomalowaniem budy i na tym się skupiam.
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Para »

Będzie klatka ?
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

Para pisze:Będzie klatka ?
Klatka będzie. Nie będzie bardzo mocno rozbudowana, tak aby zachować jakieś minimum komfortu m.in. przy wsiadaniu.
Po tym jak przeżyłem dachowanie stwierdziłem, że musi być :) . Oprócz bezpieczeństwa to rzecz jasna jeszcze usztywnienie budy.
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

Zdecydowałem się na montaż zawieszenia GAZ, model GGA Gold. Komplet przód+tył wraz z górnymi mocowaniami kupiłem korzystając z forumowych zakupów grupowych. Wszystko przebiegło pomyślnie. Paczka dotarła do mnie po około 3tyg, ale w międzyczasie były święta. Dzięki Para ! :)
kilka fotek:
IMG_3729.JPG
IMG_3731.JPG
IMG_3733.JPG
Drzwi, maska, klapa, blenda Dimma...dzięki Martinop!
IMG_3681.JPG
Na dzień dzisiejszy to wszystko co mam do budowy Dimmy. Pakiet jest już u martinopa, gdzie się "kopiuje". W tym tygodniu 205-tka trafia do garażu, gdzie będzie rozebrana do zera. Potem wyczyszczenie i wzmocnienie nadwozia, klatka i próba spasowania kit-u. Jeżeli uda się to zrobić i efekt będzie zadowalający to auto trafia do lakiernika...to plany na najbliższe miesiące :)
w związku z rozbieraniem GTI pewnie w przyszłym tygodniu kilka gratów pojawi się na forumowej giełdzie.
pozdrawiam!
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Awatar użytkownika
TomekŻulu
Junior
Posty: 225
Rejestracja: 14 sty sob, 2012 12:19 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Grenntown
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: TomekŻulu »

Super projekt:-) jak z budżetem zmiescisz się w 20tyś.? Sory za takie pytanie ale w myślach też tworzę projekt 205 ale z mega rzeźbą bo do driftu tylko ta kasa mnie na ziemię sprowadza i ukojenia doznaje przy swoim RGC.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Para »

Zawias robi robotę, masz niezły gust O-) Daj znać jak potrzebne ci będą naklejki Dimma Design bo mam taki projekt i mogę ci wydrukować 2 sztuki na boczki.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
stef
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 18 gru sob, 2004 5:50 pm
Posiadany PUG: 205mi16
Numer Gadu-gadu: 4896812
Lokalizacja: okolice Lublina
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: stef »

no grubo się zapowiada wszystko w laminacie fiu fiu jak mawiał wróbelek ćwirek :shock:
Obrazek
ODPOWIEDZ