205 Dimma projekt

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Munne »

Jak cos sensownego gdzies wychacze na aukcji to dam znac. Narazie znalazlem felgi Dimma jezeli jestes zainteresowany:)
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Para »

Jeszcze mozna zamowic pakiet oryginalny, ciagle sa produkowane.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Munne »

Mysle ze kolega doskonale o tym wie ale cena stoi na przeszkodzie. Najlepiej poszukac auta wymagajacego remontu z ory pakietem, przynajmniej ja mam taki plan.
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Para »

Nie iwem cyz to ory pakiet ale chętnie pomogę w razie czego http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/3160898
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

Munne pisze:Mysle ze kolega doskonale o tym wie ale cena stoi na przeszkodzie. Najlepiej poszukac auta wymagajacego remontu z ory pakietem, przynajmniej ja mam taki plan.
Dokładnie o to chodzi. Oryginalny pakiet oczywiście byłby najlepszym wyjściem, ale cena około 10tys zł trochę mnie przerasta.
Munne pisze:Jak cos sensownego gdzies wychacze na aukcji to dam znac. Narazie znalazlem felgi Dimma jezeli jestes zainteresowany:)
Proszę o więcej informacji na temat felg :)
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Munne »

1500 Euro za felgi i opony w dobrym stanie, cena nie podlega negocjacji. Przed chwila doslownie pojwil sie kit djety z auta razem z plakietka, wyslalem zapytanie o cene i zdjecia.
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

Munne pisze:1500 Euro za felgi i opony w dobrym stanie, cena nie podlega negocjacji. Przed chwila doslownie pojwil sie kit djety z auta razem z plakietka, wyslalem zapytanie o cene i zdjecia.
:arrow: PW
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

Myślę, że nadszedł czas, aby trochę zaktualizować temat.
1. Podjąłem już decyzję, że nie zakładam na 205-tkę kitu ściągniętego z Anglii. Kit sprzedaje, znalazłem kupca, najprawdopodobniej zostanie w Polsce, ale to już inny temat.
2. Zapewne większość z was słyszała o polskiej, bordowej Dimmie ze Strzelina. Auto zostało sprzedane mojemu znajomemu z Częstochowy(który zresztą dowiedział się o tej ofercie ode mnie :) ). Przy okazji wyjaśnię niedawno poruszaną sprawę, że był on widziany w Krakowie. Od razu po zakupie przyjechał do mnie do Krakowa pochwalić się nowym nabytkiem i wtedy rzeczywiście mógł zostać przyuważony przez czujnych forumowiczów z Krakowa :) . Teraz samochód stoi w Częstochowie.
Jak zacząłem planować budowę Dimmy rozmawiałem na ten temat z owym kumplem. Gość jest wielkim pasjonatem motoryzacji, ma własny warsztat. Strasznie spodobała mu się 205-tka z pakietem Dimma i jak nadarzyła się okazja to ją kupił. Początkowo ja miałem budować swoją, a on miał mieć swoją( 2 Dimmy w Częstochowie to byłoby coś :D ). Życie jednak trochę zmieniło plany. Po tym jak zdecydowałem, że pakiet z Anglii jest zbyt słabej jakości i byłaby z nim masa roboty, żeby ładnie spasować na aucie pomyślałem o połączeniu sił i zbudowaniu Dimmy na podstawie bordowej.
3. W czasie świąt było trochę czasu, aby się spotkać i dokładnie obgadać temat. Doszliśmy do pewnego porozumienia i będziemy budować samochód wspólnymi siłami. Plany są takie, aby rozebrać samochód do zera i zbudować od podstaw. Auto ma mieć charakter bardziej sportowo/track dayowy. Wizja poprzedniego właściciela nie przypadła nam do gutu( m.in. przednie lampy a'la Lexus, czy lusterka M-look) Silnik póki co zostanie MI16. Mamy w planach lekkie modyfikację, aby osiągnąć co najmniej katalogową moc, bo w obecnej chwili to szału nie robi i 150KM nie ma na pewno.

Mam nadzieję, że teraz projekt trochę przybierze na wigorze i będę mógł częściej aktualizować temat :)
pozdrawiam.
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Munne »

Hmm generalka robiona i nie ma mocy prosze prosze. Co z felgami udalo sie dojsc do jakiegos porozumienia?
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
xtrack
Uzalezniony
Posty: 667
Rejestracja: 15 wrz pt, 2006 2:48 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: xtrack »

tzrymam kciuki i zapraszam :)
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: Para »

Ta bordowa Dimma byla kilka lat temu robiona u Kaktusa. Konieczna jest rozbiorka do zera i skladanie? wydawalo mi sie ze autko bylo dobrze zrobione mechanicznie.
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: leon »

Z felgami póki co nie doszedłem do porozumienia.
Wiem, że silnik był stosunkowo niedawno remontowany. Nie twierdzę też, że kaktus zrobił go źle, ale jeździłem samochodami 150-160KM tych gabarytów i ta 205-tka jedzie słabo. Może jest to spowodowane w jakimś stopniu wielkimi felgami. Zanim podejmiemy jakieś konkretne kroki w kierunku silnika to mam zamiar go wyhamować i będziemy dokładnie wiedzieć ile tam kucy siedzi.
Patrząc na samochód ogólnie, a już nie na sam silnik to jest co najwyżej średnio. Pomalowany jest trochę "byle jak", są miejsca, gdzie pojawiły się lekkie pęknięcia. Przedni zderzak jest do poprawek. W samochodzie jest też kilka dosyć kontrowersyjnych modyfikacji. Wspomniałem już o światłach. Do tego kierownica o średnicy chyba 25cm (prowadzi się tragicznie), patent z hamulcem ręcznym zrobiony tak, że pedał hamulca w czasie jazdy leży w podłodze.
Rozebranie auta do zera jest według mnie w tym wypadku konieczne, jeżeli mamy zamiar zbudować w pełni sprawne, dobrze skręcające, hamujące, przyspieszające i wyglądające auto :) .
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: kubas »

Fajny plan!
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: operatorbazooki »

I to w Częstochowie:) Rzut beretem, muszę kiedyś ją zobaczyć na żywo :)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Dimma projekt

Post autor: RafGentry »

Dobra dobra, bierzecie się za tą bordową Dimmę, a co z Twoim GTI, które rozebrałeś w celu zakładania bodykitu?
Składasz go z powrotem jako zwykłe GTI?
ODPOWIEDZ