Peugeot 205 C-RC

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
PiterRBT

Peugeot 205 C-RC

Post autor: PiterRBT »

Witam wszystkich zarażonych forumowiczów, mam na imię Piotrek, mam 23 lata. Jestem ogromnym fanem motoryzacji i od niedawna pracuję w serwisie marki Peugeot. Jestem zupełnie nowy na forum, dlatego też mam nadzieje że starzy bywalcy pomogą mi się odnaleźć. :)

W pewnym momencie postanowiłem zakupić zabawkę która będzie moim oczkiem w głowie i ponad racjonalnymi elementami użytkowania auta, będą stały radość z jazdy i oglądania swojego auta. Chciałem mieć auto lekkie, a że akurat pracuje pod dachem marki peugeot padło na 205-tkę. Decyzje pomógł mi podjąć kolega z pracy Łukasz. Jest równie dobrze zakręcony na punkcie samochodów i chętnie pomaga mi, i dzieli się swoją wiedzą. Zarażał mnie on pasją do modyfikacji i robi to cały czas, za co jestem mu bardzo wdzięczny, bo dzięki niemu przekonałem się ile można mieć z tego radości. Wracając do tematu, wybór modelu był przypadkiem gdyż planowałem zakup GTI, a że natknąłem się na CTI w fajnym stanie, tak teraz jeżdżę kabrioletem. :)

Bałem się że cabrio będzie znacząco gorzej się prowadzić, ale na szczęście miło się zdziwiłem. Zakręty stały się celem każdej podróży i o to właśnie chodziło!

Jednocześnie chciałem by auto było wyjątkowe, stąd decyzja by stworzyć szybkie wolno-ssące CTI. Mam dość dużą styczność z autami turbo-doładowaniem, gdyż startuje w zawodach driftingowych. Wiem ile jest z nimi problemów, a w tak małym aucie jest to również dodatkowa masa, stąd wolnossak i kropka.

Tyle by było z moich wzruszających powodów zakupu. Padło na jednostkę z 206 RC, gdyż jest jedynie 20kg cięższa od jednostki 1,9 jednocześnie posiada zmienne fazy rozrządu. Każdy kto jechał autem z takim gadżetem wie, ile daje on radości. Planuje kompleksowo przerobić głowice pod większe zawory ssące, twardsze sprężynki i ostre wałki. Marzy mi się dolot z czterema przepustnicami, wydajniejszy układ paliwowy, nowy układ wydechowy i jako gadżet podtlenek azotu.
Myślę żeby całkowicie obspawać i przemalować karoserie. Równie kompleksowo chcę podejść do wnętrza i zawieszenia. Tak żeby praktycznie stworzyć auto na nowo, aby maksymalnie je spersonalizować i cieszyć się jego przemianą.

Nie ma co się oszukiwać, realizacja tego projektu pochłonie zbyt dużą ilość gotówki, aby zrealizować go w przeciągu miesiąca. Co prawda silnik już mam, ale aby wszystko dopieścić nie zamierzam się z niczym śpieszyć, dlatego nie planuje terminu ukończenia projektu, będę naprawdę szczęśliwy jeżeli zrealizuje go w rok. Tak że szykuje się rok bez imprezowania, bo wszystko pochłonie moje CTI.

Na początku myślałem żeby robić go tylko dla własnego szczęścia, ale już na tym etapie, gdy planuje przebieg prac, mam taki fun że muszę się nim podzielić stąd mój wywód. ;)
Z czasem wrzucę jakieś fotki no i w kolejnych postach postaram się już tak nie zanudzać moimi "trudnymi sprawami". ;)
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: Pluto »

Zapowiada się ciekawy projekt. Jest sporo osób (w tym ja), którę lubią poczytać prace nad projektem jak przebiegają i przy tym trochę zdjęć obejrzeć. Kibicuję projektowi i witam w Klubie (pomimo, że nie mam od 2 lat 205) :)
A skąd kolego jesteś?
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: Munne »

Echh gdyby nasza moderacja potrafila byc konsekwetna :N
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=34&t=39
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
aeli
Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: 04 lis śr, 2009 7:19 pm
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 4482578
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: aeli »

Munne pisze:Echh gdyby nasza moderacja potrafila byc konsekwetna :N
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=34&t=39


O-) O-) O-)

trzymam kciuki za projekt :Y
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: RafGentry »

Munne pisze:Echh gdyby nasza moderacja potrafila byc konsekwetna :N
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=34&t=39
Uprzejmie dziękujemy za czujność wpis do książki skarg i wniosków obywatelu Munne. Doskonale rozumiemy Twoje oburzenie spowodowane bezczelnym złamaniem regulaminu forum.

Informujemy, że użytkownik już wcześniej otrzymał wszelkie instrukcje na PW odnośnie formalności związanych z początkami na forum. Zapewne, gdy się zaloguje, odczyta wiadomość i uzupełni braki.

Czy w czymś jeszcze możemy pomóc? _O_
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: Munne »

Hehhehehehehhe dobre dobre.
Kazda morda pasuje do Forda!
PiterRBT

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: PiterRBT »

Bardzo chciałbym przeprosić za moje przeoczenie, a zarazem karygodne zachowanie, więcej to już się nie powtórzy! ;)

Tak jak mówiłem wstawiam parę fotek mojego nowego nabytku.

Blacharka miejscami wymaga poprawek, ale może będzie to pretekstem żeby przemalować 205-tkę na biało... Wydaje mi się że w seryjnej bieli najbardziej mu do twarzy. :)

Jednak moją największą bolączką w obecnym czasie są uszczelki drzwi przy szybie, nówki niedostępne...
Ktoś może ma jakiś pomysł gdzie można dostać takie perełki? :)
1.jpg
2.jpg
Jako baza, na moje oko ciężko o coś lepszego.
Jako baza, na moje oko ciężko o coś lepszego.
Niedawno wpadły nowe tarcze z klockami. Docelowo mam nadzieje na nieco większy zestaw, ale puki co seryjny układ musi wystarczyć.<br />No i niestety jak widać na załączonym obrazku magiel do wymiany. Doraźnie skończy się na regeneracji ale jakby ktoś miał jakiś świeży magiel to chętnie go przyjmę :P
Niedawno wpadły nowe tarcze z klockami. Docelowo mam nadzieje na nieco większy zestaw, ale puki co seryjny układ musi wystarczyć.
No i niestety jak widać na załączonym obrazku magiel do wymiany. Doraźnie skończy się na regeneracji ale jakby ktoś miał jakiś świeży magiel to chętnie go przyjmę :P
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: DJPreZes »

To jest to CTI od Natalii? Ładniutkie jest, nie da się ukryć, a zmiana koloru na biały to istne barbarzyństwo by było - teraz jest piękny kolorek ;) Jedyne co, to te fotele które aktualnie są zamontowane...ekhm... tragedyja :P
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: RafGentry »

Też właśnie miałem o to pytać, ale chyba to ten egzemplarz :) Wreszcie można o nim śmiało rozmawiać na forum :mrgreen:

Popieram DJ Prezesa - przemalowanie najpiękniejszego CTI w kolorze Atlantic Blue na biało to byłoby barbarzyństwo...

Gdyby pewien użytkownik nie obraził się na forum i nie skasował swojego tematu, pokazałbym Ci jak wygląda ten kolorek, gdy lakier naprawdę jest zadbany... 8)

Uszczelek chyba nigdzie nie dorwiesz nowych, pozostaje Ci szukanie używek, co łatwe nie jest, bo wszyscy ich szukają. Musimy chyba uruchomić produkcję masową...
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: grzesiek309 »

Podpisuję się pod kolegami. Nie maluj go na biało. Atlantic blue to mój ulubiony kolor dla CTI :D
P.s. Tylko nie próbuj nim driftować :P Skyline jest do tego celu zdecydowanie lepszy :lol:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: Lord Devil »

Wyglada nizele, poza zaglowkami i mora na lakierze, ale dobra korekta czyni cuda O-)
Car Valeting, Car Detailing.
PiterRBT

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: PiterRBT »

No to i dla mnie nauczka, nie wiedziałem że ten kolor jest taki kultowy, będę musiał jeszcze raz się nad tym zastanowić ;)

To w takim razie wnętrze pasowałoby stylizowane na roland garros, albo czerń, szczerze mówiąc sam nie wiem. Moja koncepcja przewraca się do góry nogami. :P

A co do pochodzenia auta to kupiłem je z podwarszawskiej miejscowości Jadwisin. Poprzedni właściciel kupił go z Niemiec, ale gdzie był po drodze to nie wiem. :P

P.s. W żadnym wypadku nie będzie w tym aucie zabaw na ręcznym :P 8)7
Munne
Peugeot 205 Master
Posty: 2689
Rejestracja: 04 paź pn, 2004 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 10090927
Lokalizacja: Karlstad/Lublin

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: Munne »

Nowe uszczelki 120 euro sztuka. Nie sluchac sie bzdur typu nie ma i niedostepne. Wszystko jest dostepne jak sie wie gdzie szukac. Nie bylo jeszcze czesci ktorej potrzebowalem i nie bylem w stanie znalesc jezeli mi faktycznie na niej zalezalo.

Auto bardzo ladne jak i kolorek wiec nie kombinuj z lakierowaniem.
Kazda morda pasuje do Forda!
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: Martinoo »

Zawsze ten kolor podobał mi się na CTI wiec nie maluj na biało, duzo wtedy straci zarówno na wartosci jak i na wygladzie
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Peugeot 205 C-RC

Post autor: Lord Devil »

Mi sie ten kolor NIE podoba. Mialem i przemalowalem na rusz lucyferski :mrgreen:
Car Valeting, Car Detailing.
ODPOWIEDZ