Xtra Ryszard Diesel - woocash

Większe projekty, odbudowy i renowacje, przygotowanie do rajdów.
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

coś w tym jest, ta robota to jak zmiana wysoce obsranej pieluchy... takiej przelanej jeśli wiecie o co chodzi :roll:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: nowak68 »

Bo ojcem się jest całe życie a nie tylko raz lub kilka razy 8) Wookasz przewijaj ile wlezie aż wyrośnie na zucha że aż miło :Y Dbaj o Ryszarda jak o ..... no jak ojciec :wink:
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

dzisiaj podziałalim...

im dalej w las tym więcej rdzy - tak to szło? :mrgreen:

ale do rzeczy... tak naprawdę to im więcej części demontuje z budy tym bardziej się dziwie, jak to się wszystko trzyma kupy /nawet w zdrowej budzie/. kuzyn - zawodowy spawacz szaf elektroinformatycznych czy coś - nie może się nadziwić że blacha z której zrobili 205-tkę jest aż tak cienka.. no cóż.. no tak zrobili i już.

zadziwiającym "ficzerem" jest to, że nieszczelne uszczelki szyb uchylnych potrafią doprowadzić do zgubienia belki tylnej ;) otóż... jesli rozwinie się rdza pod kanapą w miejscu standardowym - tam gdzie ociera drut z kanapy o podłogę /a ociera wszędzie z tego co widziałem.../ i powstanie dziura, to korozja zaczyna zjadać podłużnicę tylną... ta której trzyma się belka... piękna funkcja, ciut niedopracowana bo nie zjada samochodu w dwa dni po gwarancji, ale zawsze :mrgreen:

dla miłośników pięknych zdjęć kilka dzieł artysty fotografika.
Załączniki
a tu zamówione przez jaremę zdjęcie z dziurką - a jakże. dziur /poza tą jedną ;)/ nie ma, oczyszczone, zabrunoxowane, będzie jeszcze brunox ze dwa razy i lakier oraz zdrowaśki.<br />PS - szydercom rzucam rękawicę - zdejmijcie swój bak i pokażcie jaja...ee znaczy zdjęcia ;P
a tu zamówione przez jaremę zdjęcie z dziurką - a jakże. dziur /poza tą jedną ;)/ nie ma, oczyszczone, zabrunoxowane, będzie jeszcze brunox ze dwa razy i lakier oraz zdrowaśki.
PS - szydercom rzucam rękawicę - zdejmijcie swój bak i pokażcie jaja...ee znaczy zdjęcia ;P
bawiłem się w pyzia popierdalacza - tak, trochę &quot;popierdoliłem&quot; sprawę..
bawiłem się w pyzia popierdalacza - tak, trochę "popierdoliłem" sprawę..
to jest &quot;parapet&quot; na którym wisi bak... brak korozji w takim miejscu to byłby niezły fart, w szczególności na końcach - spieszę sprawdzić w gentry ;)
to jest "parapet" na którym wisi bak... brak korozji w takim miejscu to byłby niezły fart, w szczególności na końcach - spieszę sprawdzić w gentry ;)
taki ficzer no...
taki ficzer no...
działamyyy
działamyyy
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: Alimantado »

Widzę, że prowadzisz akcje społeczną - "Spójrz pod bak, rdza nie śpi" I bardzo dobrze Ci to idzie bo przekonałeś mnie żeby to zrobić.
Powodzenie w pracach.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

moderacja się włączyła - alleluja :D

polecam tam spojrzeć, w sumie to wystarczy dobrze się przyjrzeć temu co widać z zamontowanym bakiem nawet - czyli "parapetowi" na jego końcach.

tak w ogóle, to ja mam wrażenie, spawacz także, że ta buda nie jest ocynkowana, no i chyba nie jest...

sprawdzałem podłogę w nogach kierowcy w gentry, i tam jest inaczej to wykończone, jest polakierowane fabrycznie, ale pod tym jest chyba inne zabezpieczenie jakieś jeszcze, no i ocynk, i może on ratuje późniejsze pugi.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: Manwe »

w pewnych miejscach nie ratuje nawet ocynk, a parapet to niezbyt dobrze odizolowane miejsce łączenia dwóch blach podłogi także to musi zardzewieć 8)7, pod bakiem praktycznie zupełnie nie ma lakieru ani żadnego zabezpieczenia no i te blaszki po obu stronach baku są "ekstra grube" wiec tez się proszą, belka się chyba akurat trzyma na poprzecznicy a korozja otwiera podłożnicę kończącą się odbojem wahacza, bez ściągnięcia belki tego nie widać często :D
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

wczoraj start , dzisiaj udało się zdjąc błotnik w końcu... cholera okazała się być fabrycznym błotnikiem ;) się troszkę pofalowała przy zdejmowaniu, ale cóż... wiedza kosztuje.
Załączniki
tutaj gdzieś to musi przeciekać... niestety nie ma dostepu do tej rynny całej... albo podcieka na łączeniu blach przez wyschnięte uszczelnienie.
tutaj gdzieś to musi przeciekać... niestety nie ma dostepu do tej rynny całej... albo podcieka na łączeniu blach przez wyschnięte uszczelnienie.
pytanie - co robi się, co robicie gdy urwie się przednia śruba zawiasu - jak na zdjeciu. zdjąć podszybie, wyjąć zbiornik podciśnienia i wiercić od tej strony? rozumiem że tej blachy od góry łaczącej wszystko do kupy nie rozłączać? (przez rozwiercenie zgrzewów na przykład)
pytanie - co robi się, co robicie gdy urwie się przednia śruba zawiasu - jak na zdjeciu. zdjąć podszybie, wyjąć zbiornik podciśnienia i wiercić od tej strony? rozumiem że tej blachy od góry łaczącej wszystko do kupy nie rozłączać? (przez rozwiercenie zgrzewów na przykład)
przy okazji ujawniło sie nowe miejsce do zrobienia... tamtędy JESZCZE nie ciekło, ale po wydłubaniu spękanego uszczelnienia ukazała się najpierw rdza a potem dziura do kabiny... będzie łatanie. - od środka ofkorz wyglądało to cacy.
przy okazji ujawniło sie nowe miejsce do zrobienia... tamtędy JESZCZE nie ciekło, ale po wydłubaniu spękanego uszczelnienia ukazała się najpierw rdza a potem dziura do kabiny... będzie łatanie. - od środka ofkorz wyglądało to cacy.
IMG_20150201_165630.jpg
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
pyzio_dawca
Junior
Posty: 328
Rejestracja: 16 sty czw, 2014 7:05 pm
Posiadany PUG: Accent 1.6 TU
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Skawina/Krk

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: pyzio_dawca »

mialem ten sam problem z zawiasem, przyspawalem tam nakretke i poszlo bez problemu
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

Przyspawałeś gdzie konkretnie? W tym samym miejscu? Od zewnątrz?
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
KrakerSx
Uzalezniony
Posty: 624
Rejestracja: 09 kwie śr, 2008 1:39 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros 92'
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: KrakerSx »

Można i tak

Obrazek

:W

Cała naprawa takiego problemu TUTAJ
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

szit, tobie poszła ta jeszcze bliżej szyby ;)

niestety nie mam takiej kątowej przystawki...

no ale.. napiszcie mi - wiercicie dziurę i co potem?

ja myślę, wywiercić otwór od środka da się włożyć śrubę przez rynnę do której mam teraz dostęp po zdjęciu błotnika - smarknąć ją spawarką do blachy co by nie wypadła i nie kręciła się? na nią nałożę zawias i dam dwie nakrętki zakontrowane.

czy jakoś inaczej? /ten smark spawarką musiałby być już inwertorową... bo innej w swoim garażu nie mam..
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: grzesiek309 »

Zrobiłem jak na zdjęciu powyżej i działa, choć śruba wyszła lekko pod kątem :x W drugim pugu przyspawałem odwrotną stroną śrubę i też się trzyma :)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

jak myślicie wirtuozi spawania, warto kupić coś takiego?
http://allegro.pl/polautomat-migomat-mi ... 97515.html
/migomat na drut samoosłonowy/
butlowy 2 razy droższy, użyję tego może kilka razy na rok /jak dobrze pójdzie ;)/

ktoś może ma doświadczenie w spawaniu tego typu spawarką?
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: grzesiek309 »

Osobiście nigdy takim nie spawałem, ale z relacji osób mających porównanie do klasycznego drutu + osłona CO2, słyszałem, że samoosłonówką spawa się gorzej. Sprawdź w wypożyczalniach elektronarzędzi w okolicy czy nie mają miga do wypożyczenia. W Białym 200A kosztuje coś 35-45zł za dobę :wink:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Xtra Ryszard Diesel - woocash

Post autor: woocash »

W Białym 200A kosztuje coś 35-45zł za dobę


plus milion kaucji, a z moim szczęsciem się na pewno zepsuje ;)


wiem że gorzej od miga z butlą... pytanie tylko o ile gorzej ;) przynajmniej jedno jest pewne - czyli do czego bym to miał używać ;)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ODPOWIEDZ