205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
lui
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 18 mar pt, 2011 8:19 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gti
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: lui »

Witam,

Nasza 205 GTI to taka maskotka w wolnym czasie ..do dopieszczenia :)

Dokładniej:

205 GTI 1.9 130 km 22.02.1989 r.
Książka serwisowa prowadzona do 19.07.2000r. (przebieg 170.637 km)
ostatni udokumentowany przebieg 3.07.2002 - Autoryzowany przedstawiciel peugeota w Niemczech 190.271 km
obecnie około 265.000 km. (05.2011).

Plan: doprowadzić autko do stanu klasyka
Maskotka wyjeżdża tylko na przejażdżki od święta, jako że łącznie jesteśmy w posiadaniu 3ecu aut.
Poza tym brak czasu.


Z historii jak jest u nas:

12.2010 zakupiony, nowe opony zimowe
01.2011 przełożona przednia i tylna klapa, lewe lusterko (wymienione bo było uszkodzone), wymieniane płyny eksploatacyjne i filtry, świece, przewody, tył:(wymieniono szyby na dymione szyby); założono radio, zdemontowana instalacja gazowa (fu.))
02.2011 nowa sonda lambda, sprowadzona przez salon prosto z Francji nowa listwa na przednie nadkole (nie mogliśmy jej nigdzie znaleźć),
03.2011 zrobiono przednie zawieszenie, wymienione tylne lampy (z nowszego modelu) i wewnętrzne lusterko, oryginalne nakładki na pedały, owiewki na przednie szyby,
04.2011 założono nowy tylny zderzak, zakupiono oryginalne śruby do felg speedline, ponieważ miał jakieś inne
05.2011 wymiana radia (obecnie Phillips starszy model tak aby komponował się z epoką :) ),wymiana głośników, anteny
06.2011 nowy oryginalny przełącznik świateł, regeneracja tylnej belki,
07.2011 wymiana linek hamulca ręcznego, powrót do lusterek fabrycznych (niebieskie?),
wymiana podkładki pod zderzak wraz z halogenami, wymiana zamków (Valeo),
08.2011 zdemontowanie starych foteli (nowe już czekają), pranie i odnowa tapicerki
12.2011 Oddany w ręce K-Sport (Opole)
08.2012 silnik po generalnym remoncie (m.in. kute tłoki wossnera) 135,7 HP wykres strona "2".
06.2013 założono nowy wydech (wcześniej: Wydech Remus - Endrohr 90MM), wymiana przekładni kierowniczej + wałka (wcześniej kierownica momo), wymiana sprzęgła komplet, hamulce, przegląd silnika,

Obecnie zastanawiamy się nad blacharką, po gradobiciu.. czy inwestować, szpachlować, malować itp.. czy kupić nowego 205 GTI w ładnym stanie i nie przełożyć wszystkiego, co ten ma lepsze.. Gradobicie dobiło :( w każdym bądź razie stoi w garażu i czeka na więcej czasu.
Ostatnio zmieniony 19 lis wt, 2013 2:39 pm przez lui, łącznie zmieniany 17 razy.
Awatar użytkownika
lui
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 18 mar pt, 2011 8:19 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gti
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: lui »

Maskotka sprzed zakupu (allegro):

Obrazek

10 minut po zakupie, wymiana opon na zimówki:
Obrazek
Obrazek

Parę starych zdjęć nim zamontowaliśmy listwę na przednie nadkole, wyrównaliśmy przód.. etc ale jak już dostał swoją nową ładniutką rejestrację :)
jeszcze na zimówkach

Obrazek
Obrazek


W CHWILI obecnej poszukujemy jeszcze lotki :) niestety nadal.. :( żałujemy mocno że poszła z poprzednim peugeotem (lookiem z którego zamieniliśmy klapę bo GTI w swojej miał uszkodzoną blendę nowej też nigdzie nie mogliśmy dostać i wyglądało nie ładnie).
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: RafGentry »

Pamiętam to GTI z Allegro. Fajnie, że trafiło do klubu w dobre ręce i z każdym miesiącem pięknieje.

Powodzenia przy pracach i nie zrażajcie się drobnymi niepowodzeniami. Wasz egzemplarz to dość rzadkie GTI, bo bez szyberdachu. W wielu krajach wersje "non sunroof" poszukiwane są jako baza na rajdówkę, ale mam nadzieję, że ta 205-tka tak nie skończy...

Fajnie że udało się dokupić nowe poszerzenie. I fakt - na zimówkach z kołpakami auto wygląda przekomicznie :D

Macie już 15' Speedline na sezon wiosenno-letni? Czekam na nowe fotki i obiecuję bacznie śledzić temat.

P.S.
Lotkę możecie kupić u Martinopa - on produkuje nowe z laminatu. A jeśli szukacie oryginalnej, to dajcie ogłoszenie w dziale "Kupię". Na pewno ktoś ma jakąś zbunkrowaną...
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: kubas »

OT
W wielu krajach wersje "non sunroof" poszukiwane są jako baza na rajdówkę, ale mam nadzieję, że ta 205-tka tak nie skończy..
Masz rację, lepiej zrobić z samochodu pomnik 8)7
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: RafGentry »

kubas pisze:OT
W wielu krajach wersje "non sunroof" poszukiwane są jako baza na rajdówkę, ale mam nadzieję, że ta 205-tka tak nie skończy..
Masz rację, lepiej zrobić z samochodu pomnik 8)7
Rozwiń proszę, bo nie bardzo wiem co miałeś na myśli... 8)
Awatar użytkownika
lui
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 18 mar pt, 2011 8:19 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gti
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: lui »

RafGentry pisze:Pamiętam to GTI z Allegro. Fajnie, że trafiło do klubu w dobre ręce i z każdym miesiącem pięknieje.

Powodzenia przy pracach i nie zrażajcie się drobnymi niepowodzeniami. Wasz egzemplarz to dość rzadkie GTI, bo bez szyberdachu. W wielu krajach wersje "non sunroof" poszukiwane są jako baza na rajdówkę, ale mam nadzieję, że ta 205-tka tak nie skończy...

Fajnie że udało się dokupić nowe poszerzenie. I fakt - na zimówkach z kołpakami auto wygląda przekomicznie :D

Macie już 15' Speedline na sezon wiosenno-letni? Czekam na nowe fotki i obiecuję bacznie śledzić temat.

P.S.
Lotkę możecie kupić u Martinopa - on produkuje nowe z laminatu. A jeśli szukacie oryginalnej, to dajcie ogłoszenie w dziale "Kupię". Na pewno ktoś ma jakąś zbunkrowaną...
Mamy już Speedline :) o wiele lepiej niż te zimówki :D
odnośnie lotki, do Martinopa już pisałam pod koniec marca, ale póki co temat stoi :( poszukiwania nadal w toku :))) w salonie też byliśmy - już nie mają na magazynach tego :D ..

pozdrawiam i ciesze się, że trafiliśmy na stronę klubu 205 :)
Awatar użytkownika
lui
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 18 mar pt, 2011 8:19 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gti
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: lui »

RafGentry pisze:
kubas pisze:OT
W wielu krajach wersje "non sunroof" poszukiwane są jako baza na rajdówkę, ale mam nadzieję, że ta 205-tka tak nie skończy..
Masz rację, lepiej zrobić z samochodu pomnik 8)7
Rozwiń proszę, bo nie bardzo wiem co miałeś na myśli... 8)
Ja niestety też chyba do końca nie zrozumiałam przekazu..
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: Para »

Kubas ma rajdówkę, więc chyba dla niego to najlepszy sposób na wykozystanie potencjału 205 :) Każdy się bawi jak lubi, gratsy za autko i życze udanych i owocnych prac
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: Marin205 »

Para pisze:Kubas ma rajdówkę, więc chyba dla niego to najlepszy sposób na wykozystanie potencjału 205 :) Każdy się bawi jak lubi, gratsy za autko i życze udanych i owocnych prac
w sumie to KUBAS maksymalizuje potencjał drogowy swojej 205tki i też jest to jakaś opcja
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: kubas »

Żadna rajdówka, zabawka na tor.

Nie lubię po prostu takiego podejścia że jeśli ktoś chce szybciej pojeździć to od razu musi zniszczyć samochód. Zresztą panowie to jest żywioł GTI, one nie są po to żeby się toczyć 50km/h... Niektórzy na forum to by najchętniej pomnik zrobili z 205, rozumiem dbanie o samochód ale bez przesadyyyyyy :)


Koniec OT,

Czerwone GTI w temacie ma potencjał żeby być ładne. Tylko te kołpaki to jest dramat
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: krzyska »

Też zastanawiałem sie nad tym egzemplarzem, ale odstraszyło mnie to, że miało wymianiane wygłuszenia podłogi. Ponoć stało jakis czas z otwartym oknem i zamokło :( No i nie miało panoramy. A że w ostatniej chwili dostałem nr do Czestochowy... coż magia Griffe 8)7
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
lui
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 18 mar pt, 2011 8:19 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gti
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: lui »

kubas pisze:Żadna rajdówka, zabawka na tor.

Nie lubię po prostu takiego podejścia że jeśli ktoś chce szybciej pojeździć to od razu musi zniszczyć samochód. Zresztą panowie to jest żywioł GTI, one nie są po to żeby się toczyć 50km/h... Niektórzy na forum to by najchętniej pomnik zrobili z 205, rozumiem dbanie o samochód ale bez przesadyyyyyy :)


Koniec OT,

Czerwone GTI w temacie ma potencjał żeby być ładne. Tylko te kołpaki to jest dramat
Kołpaki były w zimie, obecnie stoi na Speedline : :) więc już nie ma dramatu (wrzucę zdjęcia) :) może dzisiaj uda mi się zrobić

Nasze GTI już parę aut zostawiło za sobą (w myśl że jest GTI a nie pomnikiem ) :) wrażenia niesamowite... a wyraz innego kierowcy.. jeszcze lepszy ;)
jednak ulice miasta temu nie powinny służyć.
Poza tym troszkę strach nim jeździć - rozrząd nie wiadomo kiedy robiony, więc zamiast zrobić tylko rozrząd postanowiliśmy zrobić cały generalny remont silnika
(tutaj szykujemy się na zima - wiosna ze względów finansowych).
Awatar użytkownika
lui
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 18 mar pt, 2011 8:19 pm
Posiadany PUG: 205 1.9 Gti
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: lui »

krzyska pisze:Też zastanawiałem sie nad tym egzemplarzem, ale odstraszyło mnie to, że miało wymianiane wygłuszenia podłogi. Ponoć stało jakis czas z otwartym oknem i zamokło :( No i nie miało panoramy. A że w ostatniej chwili dostałem nr do Czestochowy... coż magia Griffe 8)7
Myśmy długo szukali GTI (dolny śląsk), niestety wszystko co się ukazywało było na drugim końcu Polski, ten był z Zamościa (przywędrował na DS) żeby po pewnym czasie trafić do nas. Faktycznie były problemy z podłogą z tyłu, zbierała się tam woda w jednym miejscu. Przyczyną były dziwne dwa okrągłe otwory o średnicy ok 10 cm w podłodze, były to otwory fabryczne, znajdujące się pod nogami pasażera po obu stronach (nie wiem do czego te otwory mogły służyć) ale jeden z nich "przeciekał" i woda dostawała się do środka. Obecnie wszystko jest suche :)
LZ_205
Junior
Posty: 133
Rejestracja: 20 mar czw, 2008 1:15 pm
Posiadany PUG: chwilowo nie posiadam ;/
Lokalizacja: ZAMOŚĆ (lubelskie)

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: LZ_205 »

widziałem go wiele razy w Zamościu , nawet jakiś koleś rozwoził nim pizze 8)7 ale sprawiał wrazenie strasznie zaniedbanego i chodził jak by nie pracował na wszysktie cylindry :roll:

sory za ot
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: 205 GTI 1.9 nasza maskotka :)

Post autor: krzyska »

lui pisze:
krzyska pisze:Też zastanawiałem sie nad tym egzemplarzem, ale odstraszyło mnie to, że miało wymianiane wygłuszenia podłogi. Ponoć stało jakis czas z otwartym oknem i zamokło :( No i nie miało panoramy. A że w ostatniej chwili dostałem nr do Czestochowy... coż magia Griffe 8)7
Myśmy długo szukali GTI (dolny śląsk), niestety wszystko co się ukazywało było na drugim końcu Polski, ten był z Zamościa (przywędrował na DS) żeby po pewnym czasie trafić do nas. Faktycznie były problemy z podłogą z tyłu, zbierała się tam woda w jednym miejscu. Przyczyną były dziwne dwa okrągłe otwory o średnicy ok 10 cm w podłodze, były to otwory fabryczne, znajdujące się pod nogami pasażera po obu stronach (nie wiem do czego te otwory mogły służyć) ale jeden z nich "przeciekał" i woda dostawała się do środka. Obecnie wszystko jest suche :)
Z szukaniem GTI miałem ten sam problem - wszystkie daleko. Miałem jechać go obejrzeć, ale wiadomo co sie stało.
GTI_Efekt Masy Obrazek
ODPOWIEDZ