205 GT

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
fazi_pna
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź wt, 2011 8:43 pm
Posiadany PUG: 205 1.4 GT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pszczyna

205 GT

Post autor: fazi_pna »

Witam Was serdecznie.

Jako że w spadku dostałem 205 postanowiłem ją zatrzymać. Tak wiec. Posiadam Puga 205 wersja 1.4 GT rocznik 84 wersja 5 drzwiowa wiecej bajerów chyba w niej nie ma radio to też chyba pamięta lata 80 ;)

Aktualnie wymienione w niej pod maską sporo co też doprowadziło do zaskoczenia nie jednego posiadacza tuningowanych bestii i nomen omen mnie samego też na światłach. W planach trochę niżej go posadzić nawet trochę bardziej niż trochę i odświeżyć całkowicie blacharkę założyć najprawdopodobniej szeroką stal i potem juz zabawa z wnętrzem pojazdu ale tak jak mówie na chwilę obecną jak kargul i pawlak mam dylemat czy siąść i płakać czy jednak zabrać sie za tą blacharkę bo jednak dziadek troche mi go zaniedbał.

Mam cichą nadzieję że moge liczyć na waszą pomoc w chwilach zwątpienia ;) dorzucam wstępnych kilka fotek diabła. Pozdrawiam Fazi ;)
Załączniki
DSC06910.JPG
DSC06909.JPG
DSC06908.JPG
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 205 GT

Post autor: Martinoo »

świetna 205 z dobrych lat produkcji, jeszcze na starej desce :shock:
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GT

Post autor: RafGentry »

Fajny debiut Fazi i bardzo ciekawe autko.
Wychodzi na to, że masz jedną z pierwszych 205-tek GT. Rok 1984 to prawdziwe początki produkcji tego modelu.

Te wersje miały jeszcze płaskie fotele, zegary "bieda" i nie wyposażane były w przednią dokładkę. Dopiero późniejsze egzemplarze po lifcie dostały gadżety nadające mu bardziej sportowego charakteru.

Jeśli mogę coś zasugerować, to nie ingeruj za bardzo w oryginalność tego auta, bo ono niebawem zacznie zyskiwać na wartości. Właśnie taka, "goła" wersja.
Ale wyłącznie pod takim warunkiem, że wciąż pozostanie oryginalnym GT z 1984 roku.

Czekam na fotki silnika i wnętrza. Masz jakieś dokumenty do tego auta? Książkę serwisową, instrukcję, gwarancję?
Są oryginalne kluczyki? :)
Awatar użytkownika
rallye
Uzalezniony
Posty: 834
Rejestracja: 08 cze pt, 2007 11:57 am
Posiadany PUG: 205 GTi Export 1.9 >< 205 Gentry
Numer Gadu-gadu: 3612169
Login tlen: fastadi
Lokalizacja: Frankfurt am Main / Wrocław

Re: 205 GT

Post autor: rallye »

moje okolice :P

GT daje rade :P zwłaszcza na pierwszych dwóch biegach :P

do Radostowic na szrot i szukaj części :)

PS. Im więcej rdzy tym lepsze osiągi
Fast Garage ... in progress
Awatar użytkownika
fazi_pna
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź wt, 2011 8:43 pm
Posiadany PUG: 205 1.4 GT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pszczyna

Re: 205 GT

Post autor: fazi_pna »

ale jednak ta dokładka do mnie bardziej przemawia niż ta co jest teraz ;) zdjęcia silnika i środka zrobię jutro bo dziś tylko takie wstępne foto. Przyznam wam szczerze że na trzecim biegu też daje radę. Oczywiście nie jest to auto do szaleństwa ale nawet na ślizgającym sprzęgle daje radę młodszym kolegom. Ja wiem że im wiecej rdzy tym lepsze od 0 do 100 ale jednak chciałbym jej mieć ciutkę mniej ;)) początkowy plan to posadzić go niżej wypolerować tak żeby ta czerwień raziła i na chromowanych felgach ale co wyjdzie o ile wyjdzie to zobaczymy

co do ksiązek karty etc możliwe że to gdzieś jest ale musze jechać do babci i przetrzepać cała półkę. zdjęcie kluczyków dorzucę również ;)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GT

Post autor: RafGentry »

No jasne, dokładka z GTI na pewno doda mu uroku, więc tutaj spokojnie możesz poszaleć ze stylizacją ;)
Pamiętaj tylko, żeby nie montować na desce żadnych dodatkowych przycisków do halogenów. Albo zrób to tak, żeby nie powiercić kokpitu.

Rdza to normalna rzecz w egzemplarzach sprzed 1988 roku - jednak nie ma to jak ocynk!
Awatar użytkownika
fazi_pna
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź wt, 2011 8:43 pm
Posiadany PUG: 205 1.4 GT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pszczyna

Re: 205 GT

Post autor: fazi_pna »

no i tu mnie właśnie boli szkoda że nie ocynk bo są elementy gdzie sie poważnie zastanawiam nad tym co zrobić. dokładniej to tylni błotnik i progi. bo przedni błotnik poleci do kosza i to nie jest problem tylko co z resztą ??? . a co do włącznika halogenów o to mi chodzi żeby nie wiercić ale jak juz je bede miał to wtedy pomyślę dogłębniej.
miccha123
Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: 06 wrz pn, 2010 8:40 pm
Posiadany PUG: 205 XU9J4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok

Re: 205 GT

Post autor: miccha123 »

Daj wiecej fotek! Super lwiatko:D Ps dokladka przod Gti jak najbardziej nawet zastanowil bym sie nad tylna :D
Rob blacharke odswiez go i bedzie git:D
Był:Peugeot 205 1.0 84
Był:Peugeot 205 Gti 1.9 87
Był:Peugeot 205 Gti 1.6 88
Był:Peugeot 205 Gutmann Gti 1.9 87
Był:Peugeot 205 Green 89
Był:Peugeot 405 Mi16 90
Był:Peugeot 405 Mi16 US 91
Jest:Peugeot 205 1.4 XR 89-Szwed
Awatar użytkownika
fazi_pna
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź wt, 2011 8:43 pm
Posiadany PUG: 205 1.4 GT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pszczyna

Re: 205 GT

Post autor: fazi_pna »

to wrzucam znów kilka fotek lwa środek i silnik plus aktualne CAR AUDIO :P
Załączniki
DSC06959.JPG
DSC06958.JPG
DSC06951.JPG
DSC06950.JPG
DSC06946.JPG
odsłonięty pokrowiec
odsłonięty pokrowiec
DSC06943.JPG
Grundig żeby nie było ;)
Grundig żeby nie było ;)
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: 205 GT

Post autor: DJPreZes »

Radio boskie _O_ _O_ _O_
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
fazi_pna
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź wt, 2011 8:43 pm
Posiadany PUG: 205 1.4 GT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pszczyna

Re: 205 GT

Post autor: fazi_pna »

dzięki ale kurde łąpie czeskie i niemieckie nawet czasem stacje. by złapać coś polskiego musze bardzo delikatnie kręcić :D
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: 205 GT

Post autor: Orfister »

Witaj,
jak patrzę na to Twoje auto, to mogę stwierdzić jedno - dziadek przed Tobą baaaaardzo o niego dbał. Mimo, ze jak twierdzisz - zaniedbał go, weź pod uwagę, że auta z tego rocznika w zdecydowanej większości służą teraz do golenia bród i innych tam....sam wiesz :twisted:
utrzymaj go w najlepszym stanie w jakim tylko będziesz mógł, czego szczerze Ci życzę.
Awatar użytkownika
fazi_pna
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź wt, 2011 8:43 pm
Posiadany PUG: 205 1.4 GT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pszczyna

Re: 205 GT

Post autor: fazi_pna »

Orfister pisze:Witaj,
jak patrzę na to Twoje auto, to mogę stwierdzić jedno - dziadek przed Tobą baaaaardzo o niego dbał. Mimo, ze jak twierdzisz - zaniedbał go, weź pod uwagę, że auta z tego rocznika w zdecydowanej większości służą teraz do golenia bród i innych tam....sam wiesz :twisted:
utrzymaj go w najlepszym stanie w jakim tylko będziesz mógł, czego szczerze Ci życzę.
Dlatego sie tutaj zarejestrowałem bo jednak bede potrzebował pomocy gdyż to moja pierwsza 205 i mam ją od 1.5 miesiąca z czego miesiąc stała u znajomego w serwisie. Są dupsy związane z blacharką musze poszukać w moich okolicach dobrego blacharza zeby mi pomógł go ratować i kuźwa to lanie wody do auta muszę zlokalizować i zrobić.


Sound :p

http://www.youtube.com/watch?v=paaNFwNF ... lmzTOKt5nU
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 GT

Post autor: Manwe »

leżak pod maska, jedno przedliftowe lusterko i stara deska w odcieniu kawy z mlekiem, po prostu cud miód malina, wszystkie planowane mody zrób tak żeby były full odwracalne, jakbyś potrzebował jakichś elementów wnętrza lub coś większego do silnika daj znać, mam tego trochę w garażu,

przedlift rządzi, a zrób mu krzywdę to się tam do ciebie wybiorę i... 8)

powodzenia w przywróceniu do ideału, a sprzęgło może być zaolejone dlatego ślizga, pamiętaj żeby spuścić olej z silnika jak się za nie weźmiesz

:W
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
leon
Junior
Posty: 324
Rejestracja: 12 lip wt, 2011 4:27 pm
Posiadany PUG: biały i szybki
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 205 GT

Post autor: leon »

świetna 205-tka z pierwszych lat. Jeszcze te czarny blachy dodają jej charakteru :) nie ingeruj tylko za bardzo w oryginalność i będzie naprawę super. Gratuluję i życzę powodzenia _O_
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere"
ODPOWIEDZ