205 Automatic - Swiss quality

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Tak wygląda równe 54000 w 205... :)
205Automatic-5400.jpeg
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: Orfister »

To po prostu jest świętokradztwo by tak mało jeździć 205 ;-)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: RafGentry »

Jak mało? Z 10 tysięcy już najeździł! Katuje maszynę, że aż szkoda patrzeć... :cry:
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Bo to nie jest auto do tłuczenia na co dzień. ;P
To jest 205 na specjalne okazje... nawet jak się w ServiceBoxie wpisze VIN to pojawia się pojazd specjalny. :mrgreen:
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: Orfister »

Janek - rozbawiłeś mnie dziś jako pierwszy ..wygrywasz talon na 10 l smacznego V-powera :D

A swoją drogą jak mało jeździsz, co jest wiadomą sprawą, to musisz pamiętać o starzejącym się paliwie w baku i częstych wymianach oleju...
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Automatic lubi V-Powera, przyjmuje go chętnie, ale nie łapczywie... ostatnim razem przy średnio szybkiej jeździe, dużym ruchu na trasie spalił 6,69l/100km tego smacznego paliwka. :mrgreen:
RafGentry pisze:Jak mało? Z 10 tysięcy już najeździł! Katuje maszynę, że aż szkoda patrzeć... :cry:
Myślę, że będę musiał odkręcić licznik o te 5000. 8)7
Znacie kogoś kto robi takie rzeczy czy muszę się wybrać na Tripa na wstecznym? 8)7
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Dawno nie było aktualizacji, choć trochę się zmieniło... myślę, że zdecydowanie na lepsze! :)
Ponieważ Automatic'iem jechaliśmy z Agnieszką do ślubu to i on brał udział w przygotowaniach...

...posłużył do codziennej jazdy. Czasem może szkoda poruszać się po dziurawych polskich ulicach, ale gdyby cały czas był schowany przed światem to nie znalazłbym za szybą takiej kartki.
205_Automatic_kartka.jpg
Niedługo po tym wydarzeniu nastąpiła, przez niektórych długo oczekiwana, zmiana kół. Pojawiły się odnowione SL-321 (w zasadzie to chyba są to SMRy, ale nie pamiętam jaki jest ich numer).
SL321_odnowione.jpg
Jak to zwykle bywa, wzięliśmy się z kolegą za zmianę kół o wczesnej godzinie (czyli wtedy gdy większość ludzi już śpi lub kładzie się spać). Ze względu na konieczność przegwintowania otworów na śrubki trzymające dekielki skończyliśmy pewnie wraz z pianiem kogutów. Na szczęście w centrum Warszawy ich nie ma. Sprawa rozgrywała się w bunkrze, do którego sygnały radiowe nie docierają. Pewnie dlatego po wyjeździe z niego mój telefon zawiesił się od ilości powiadomień.
205_Automatic_zmiana_kol.jpg
Przy okazji... na felgi założone zostały nowe opony. Uniroyal RainExpert3.
205_Automatic_RainExpert3.jpg
Jak widać na załączonym obrazku, paliwożerne, głośne, nie były najtańsze, ale za to z przeznaczeniem na mokrą nawierzchnię. Wszystko po to by podczas deszczu nie zastanawiać się czy w ogóle się zatrzymam, jak to miało miejsce w przypadku wcześniej założonych opon.
Wracając do wątku zmiany kół, oto efekt:
205_Automatic_SL321.jpg
Po udanej akcji, pojechaliśmy z kolegą na pobliską stację benzynową posilić się i Automatica.
Przy okazji nawinęli się jacyś ziomale, którzy omawiali pewnie jakieś nieformalne interesy, i zaczęli zachwalać stan 205tki i dopytywać się o szczegóły.
Kolejny dowód na to, że warto pojeździć klasykiem i pokazać go światu, choć kilometry lecą...
205_Automatic_55500.jpg
Z takim przebiegiem oddałem go do prania tapicerki. Środek został trochę odświeżony, a jako ostatni element upiększania pojawiły się beżowe dywaniki.
Tutaj wielkie podziękowania dla Rafała za namiary, a kiedyś zorganizowanie miejsce gdzie produkują dywaniki jak oryginalne. _O_
205_Automatic_dywaniki.jpg
P.S.
Zdjęcia robię tym, co mam pod ręką, więc jakość nie najlepsza.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: nowak68 »

Beżowy środek jest powalający :Y Piękny samochód :D
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: Vroobell205 »

A tak prezentowali się bliźniacy na YTW.
Załączniki
image.jpg
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: woocash »

w pomarańczowych kierunkach ZNACZNIE bardziej pugowi do twarzy. oba piękne. bardzo.
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

woocash pisze:w pomarańczowych kierunkach ZNACZNIE bardziej pugowi do twarzy. oba piękne. bardzo.
Kwestia gustu... dla mnie do beige mayfair znacznie bardziej pasują białe kierunki. Choć są kolory do których znacznie bardziej pasują pomarańczowe kierunki. Choć, jak to z Vrooblem dyskutowaliśmy, każda 205-tka jest inna. Nawet dwa, tak podobne do siebie, egzemplarze w wersji Automatic.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: RafGentry »

Janku, zapodaj kilka wyraźniejszych fot auta na tych kółkach.

Tak jak się spodziewałem - przypasowały mu bardzo dobrze. To jednak bardzo elegancka felga, pasuje do bardziej dystyngowanych, spokojnych 205-tek.

Widzę, że patent z śrubkami na dekielki też zastosowany. Można jeździć spokojnie _O_

Co do kierunków, to nie ma dyskusji - wyznacznikiem jest tu rok produkcji. Polift = muszą być białe :mrgreen:
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

Wątek przygotowań do ślubu zakończyłem, ale był oczywiście dalszy ciąg historii.
Jak już nastał ten dzień i przygotowany do ślubu, choć jeszcze niczym nie przejęty, jechałem sobie Automaticiem to przez przypadek udało mi się zrobić poniższe zdjęcie.
205_Automatic_dywanik.jpg
Tak wrzucam, bo choć zdjęcie samo w sobie nie przedstawia żadnej wartości artystycznej, to chciałem się podzielić opinią, że beżowe dywaniki bardzo mi się podobają w tym samochodzie.

Nadszedł jednak czas ślubu i... ponieważ jest to temat o Automatic'u to i usunęliśmy się na drugi plan, a on przed Katedrą prezentował swoje wdzięki.
205_Automatic_ślub.jpg
Jednak po pewnym czasie postanowiliśmy mu trochę poprzeszkadzać ściągając trochę statystów.
205_Automatic_ślub_2.jpg
Następnie musiał znieść wszystkie niedogodności... spojrzenia gości, zachwyt zespołu i brak ruchu z rana. To twardy zawodnik i plamy nie dał.
Gdy już opadły wszystkie emocje, pogoda dopisała, nasz fotograf miał wolną chwilę to wybraliśmy się w plener. Zrobiliśmy tam kilka fajnych zdjęć, a Automatic miał swoje "5 minut".
205_Automatic_sesja.jpg
205_Automatic_sesja1.jpg
A na zakończenie tej ślubnej historii...
205_Automatic_koniec.jpg
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: simon3 »

Prawdziwy członek rodziny :lol:
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3560
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 Automatic - Swiss quality

Post autor: cejot »

simon3 pisze:Prawdziwy członek rodziny Obrazek
Tak mu się trafiło... 8)7
RafGentry pisze:Janku, zapodaj kilka wyraźniejszych fot auta na tych kółkach.
Tak jak się spodziewałem - przypasowały mu bardzo dobrze. To jednak bardzo elegancka felga, pasuje do bardziej dystyngowanych, spokojnych 205-tek.
Widzę, że patent z śrubkami na dekielki też zastosowany. Można jeździć spokojnie _O_
Co do kierunków, to nie ma dyskusji - wyznacznikiem jest tu rok produkcji. Polift = muszą być białe :mrgreen:
Nie wiem, czy te zdjęcia powyżej będą Cię satysfakcjonować, bo felg tak dobrze na nich nie widać, ale nie na nich się skupialiśmy. :)
Felgi miałem u siebie już od jakiegoś czasu (gdzieś w temacie jest o tym wzmianka), ale nie odnawiałem ich ze względu na brak zaufania do popularnych lakierni w Warszawie i okolicach. Niestety mam złe doświadczenia.
Z tymi felgami nie chciałem ryzykować. Oddałem w sprawdzone miejsce... w Radomiu. Nie mam zastrzeżeń. Felgi zostały bardzo ładnie odnowione i teraz stanowią piękny dodatek do Automatica. :)
Jeśli chodzi o mocowanie dekielków na śrubki to nie było się co zastanawiać - otwory w dekielkach już były.

To jakie powinny być kierunki to jedno, a jakie komu się bardziej podobają to drugie. ;) Ja u siebie zmieniać nie zamierzam. :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
ODPOWIEDZ