GentryTCT

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: GentryTCT

Post autor: grzesiek309 »

Rozmawiałem z wieloma osobami, które jeżdżą po torach, w KJSach i szaleją po ulicach. Praktycznie każdy stwierdził, że poza wyglądem nie mają innych zalet w stosunku do opon po 180-200 zł/sztuka 8)7 Więc jeżeli zwracasz uwagę głównie na wygląd, to spoko. Jednak do ostrej jazdy po zakrętach są po prostu słabe :wink: Ja zainwestowałem i kupiłem R1R na przód i szukam czegoś podobnej klasy na tył, bo na parę kolejnych R1R nie mam kasy :P
Kierownica jest po prostu wieśniacka, pasuje może do gulfa w tedeiku, lub gruza e36 :lol: Widziałbym tu coś pokroju Nardi w skórze 8)
Z lampami się po prostu zgrywam, ostatnio panuje na forum moda na czepianie się lamp i kierunków :lol: Idę za trendem 8)7

EDIT:
To chyba jeszcze większy brzydal 8)7
http://allegro.pl/nardi-personal-gutman ... 58468.html

A ta Twoja, to przypadkiem nie taka: http://www.carscoops.com/2014/02/peugeo ... ti-19.html
Z nakładką już w miarę znośnie pasuje, ale i tak brzydka :evil:

A o Nardi takim myślałem: http://www.tunersgroup.com/images/large/large2244.jpg
Moim zdaniem pasuje praktycznie do każdego starszego auta :D
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: GentryTCT

Post autor: jozek »

Grzesiu parady kosztuja wlasnie 200zl za sztuke ale to nie o cene chodzi. Zreszta nie upalam 205 na kjs i nie szaleje po ulicach bo to nie miejsce na takie zabawy. Czyli nie jezdziles na tych oponach tylko wiesz to z drugiej reki? Zwroc uwage ze r1r to zupelnie inna liga jezeli chodzi o opony.
Swoja droga to dziwny pomysl kupic 2 semislicki i laczyc je z jakimis shitami. Nie polecam
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: GentryTCT

Post autor: grzesiek309 »

Zmyliła mnie cena z oponeo ~240zł :oops: Ja nie mówię, że musisz mieć super opony, żeby latać po zakrętach, ale warto taką mieć do codziennej jazdy. Parada po prostu nie jest tak dobra, na jaką wygląda. Lepiej mieć opony gorzej wyglądające, ale zapewniające lepsze zachowanie na mokrym i krótszą drogę hamowania :wink:
Nie traktuj tego osobiście i jako atak :wink: Po prostu ostatnio zagłębiłem się nieco w temat opon w rozmiarze do puga i jestem Twoim wyborem mocno rozczarowany :(
Do GTI na przód mam R1R, a na tył prawdopodobnie trafi para nowych semi polskiej "produkcji" :wink: Szity zachwalane na lewo i prawo miałem. Mocno mnie rozczarowały. Teraz idę po bandzie z R1R wiedząc, że pewnie nie wykorzystam ich potencjału w 100%, ale jedno jest pewne- wyjdzie to tylko na dobre.
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: GentryTCT

Post autor: jozek »

Zapytam jeszcze raz. Przejechales na nich choc 1 km ze jestes takim znawca? Bo ja przejechalem 17 tys i mam porownanie do m.i. goodyearow eagle f1, toyek i jestem z nich tak zadowolony ze kupilem 3 komplety. Ale ty pewnie wiesz lepiej i twoi koledzy od kjsow tez.
Powiedz mi tez jak te twoje r1r maja sie do dobrego zachowania na mokrym?
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GentryTCT

Post autor: RafGentry »

Kapitalny projekt, wyjątkowy w skali nawet nie Polski, ale właściwie całej światowej sceny 205, a tu tak groteskowa, przyziemna wręcz dyskusja :lol:

Co kogo obchodzi, jakich gum używa Józek? Ważne, że nowe, świeży DOT, pasują do klimatu auta i nic nie obciera nawet przy czterech osobach na pokładzie 8)7

Gdyby punktem odniesienia dla naszych samochodów było jedynie forum, to człowiekowi by się po pierwszej 205-tce odechciało.

Grzesiu, zapraszam na tripa. Weź jakąś mocną 205-tkę i dobre opony. Pojeździsz z nami, porównanie będziemy mieć na bieżąco każdego dnia KJS vs real life :)
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: GentryTCT

Post autor: nowak68 »

Raf: faktycznie nikogo nie obchodzi jakich gum używa Józek, nawet przy obciążeniu :wink:

Samochód Józkowy jest jedyny w swoim rodzaju i czapki z głów za pomysł i realizację _O_
Każdy detal w aucie który nie jest dostępny w detalicznej sprzedaży wykonany był pod ten projekt nakładem czasu, sił i pieniędzy, dlatego efekt końcowy jest rewelacyjny.

Choć osobiście nie robiłbym takiego auta- przynajmniej jeszcze nie teraz, to i tak podoba mi się okrutnie.
Mogę mieć odmienne zdanie co do odmienności stylistycznej tej 205, ale pomysł i włożoną pracę w projekt szanuję i podziwiam.

Ciekawe jaki będzie kolejny projekt :)

A opony można założyć i zdjąć, jakie tylko się chce :)
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: GentryTCT

Post autor: PrezesBednarz »

A mnie obchodzi...
Józek jak ostro jedziesz przy pełnym obciążeniu Twoje gumy wytrzymują dwa razy, czy tylko raz?
Podobno teraz te nanotechnologie i można nawet na nowej gumie dwa razy ostro przyciąć, tylko nie wiem czy na sucho, czy na mokro...
Awatar użytkownika
kubas
Maniak
Posty: 1183
Rejestracja: 14 lip pt, 2006 10:15 am
Posiadany PUG: rallye
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: GentryTCT

Post autor: kubas »

jozek pisze:Zapytam jeszcze raz. Przejechales na nich choc 1 km ze jestes takim znawca? Bo ja przejechalem 17 tys i mam porownanie do m.i. goodyearow eagle f1, toyek i jestem z nich tak zadowolony ze kupilem 3 komplety. Ale ty pewnie wiesz lepiej i twoi koledzy od kjsow tez.
Powiedz mi tez jak te twoje r1r maja sie do dobrego zachowania na mokrym?
Jozek ja duzo jeździłem zarówno na r1r jak i r888 i obie dobrze zachowują sie na wodzie przy czym r1r na wodzie to jest mistrz przecież to prawie deszczowa opona :) fakt nie polecam na tylnej osi mieć czegoś mniej klejącego szczególnie w 205 :)
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: GentryTCT

Post autor: jozek »

Dzieki Kubas za ciekawy wpis.
Prezesie musisz zmienic dealera bo nie rozumiem cie wcale;)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: GentryTCT

Post autor: grzesiek309 »

Widzę, że doszliśmy do etapu "przecież to zajebisty projekt, czego się czepiasz?" A szkoda, bo forum służy do wymiany poglądów co powyżej robiliśmy, a takie ucinanie tematu jest na prawdę słabe :roll:
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
PrezesBednarz
Maniak
Posty: 1517
Rejestracja: 01 lip sob, 2006 11:19 pm
Posiadany PUG: 90' 205 CTI XU5 JA i inne
Lokalizacja: waw

Re: GentryTCT

Post autor: PrezesBednarz »

Od jakiegoś czasu Wujekmichcio szprycuje mnie amerykańskimi preparatami mlekozastępczymi dla żołnieży typu "POWERPUDER"...
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: GentryTCT

Post autor: moralez »

Wow niezle to wyszlo... Lusterka ph1 i czerwone paski na drzwiach i zderzakach tez planujesz?
Awatar użytkownika
fila1223
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 8:47 pm
Posiadany PUG: 205 zenith s16 in progres
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: GentryTCT

Post autor: fila1223 »

Ja trochę może zmienię temat :)
Kolor moim zdaniem nie pasi, tak samo jak światła tylne i migacze. Nie mniej jednak są gusta i guściki, i pracy widać było włożone sporo.
I jeszcze jedno pytanie, gdzie ukryłeś kurek od gazu ?
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: GentryTCT

Post autor: krzyska »

Pewnie pod tablica rejestracyjna.
Auto faktycznie ma te 180km czy to tylko kaczka dziennikarska?
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GentryTCT

Post autor: RafGentry »

Mówią, że o gustach się nie dyskutuje, ale takie dyskusje paradoksalnie są najciekawsze :)

Fila, a tak z ciekawości - jak Ty byś skonfigurował kolor lakieru i oświetlenie tego auta? Bo koncepcji było sporo i naprawdę wiele czasu poświęciliśmy na tę kwestię...

Nie każdy lakier dobrze siądzie na laminatach. Nie każdy będzie odpowiednio podkreślał obłości i przetłoczenia.
krzyska pisze:Auto faktycznie ma te 180km czy to tylko kaczka dziennikarska?
To już piszą o nim w prasie? Zapodaj linka!
ODPOWIEDZ