205 XS Leżak, Tortue Géniale

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Alimantado »

Wczoraj zadziwił mnie czas wymiany końcówek drążków kierowniczych. Zrobiłem to w niespełna 30 minut. Szykowałem się na ciężką walkę z zardzewiałymi śrubami, biorąc pod uwagę, że prawy drążek był ostatnio ruszany przez fabrykę. :roll:
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: simon3 »

Gdzie zaopatrujesz się w części do silnika? Jakiś sklep on-line czy gdzieś w okolicy?
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Alimantado »

Części kupiłem w sklepie poleconym przez Manwe w Nowej Hucie z częściami do francuzów.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Alimantado »

Mam problem z wolnymi obrotami, w zasadzie nie są wolne ale w okolicy 2000 obr. Gaźnik jest całkiem skręcony na najniższe obroty. Do tego samochód nie gaśnie po przekręceniu kluczyka na pozycję zero, w zasadzie samochód nadal jest zapalone po jego wyciągnięciu. Może ktoś ma jakieś rozwiązanie.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: mlody333 »

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to samozapłon. Miałem tak w służbowym poldku na gaźniku, był mocno wyeksploatowany. Jak wyjąłem kluczyk to nadal chodził, zdarzało się, że bez wciskania gazu sam zwiększał obroty. Gasiłem go dławiąc na 5-ce. Tam silnik był trupem i podobno tak się działo bo brał dużo oleju. Tak to tłumaczyli "mechanicy". Piszę w cudzysłowie bo wg. mnie to naprawiacze i lenie.
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Manwe »

trza by znalezc miejsce dla tego wolnego wężyka podciśnienia sprawdzić czy nie ssie gdzieś powietrza i sprawdzić zapłon bo mówiłeś, że nie był regulowany po regeneracji gaźnika, a kluczyk da się wyjąc bez przekręcenia stacyjki ??
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Alimantado »

Kluczyk przekręcam na pozycję "stop" i wyciągam, mimo to silnik nadal pracuje.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: BzyQ »

Regulacja zapłonu co najwyżej pomoże na obroty , problem jest taki że nie znika plus na cewkę . Winowajcą może być albo stacyjka albo komuś brakowało prądu na cewkę i dołożył :P bo szczerze nie wiem skąd może się tam brać prąd w inny przypadku...
2.9 V6 ot co !
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Manwe »

no z zapłonem chodziło mi tylko o obr, cewka jak ja widziałem nie do końca wygląda jak od tego wiec może ma poprzestawiane kabelki albo jakaś rzeźba, chyba że ze stacyjka coś nie halo jest
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Alimantado »

I jeszcze pytanie za 100 punktów: Gdzie powinien być podpięty wężyk idący od zaworów podciśnienia (o ile dobrze je nazywam). Umiejscowione w lewym górnym rogu komory silnika, przy ścianie grodziowej (stojąc twarzą do samochodu) Odchodzą od nich 4 wężyki. Jeden poprzez trójnik do 2 gaźników, drugi podpięty gdzieś w rejonach kopułki? Trzeci do przyśpieszacza zapłonu? (takie ufo przy gaźniku poprawej) i Czwarty, któy kończy się w okolicach gaźników. Wychodzi z tego samego króćca co wężyk idący do kopułki. Przy większych obrotach pojawia się w nim niewielkie ciśnienie. Dodatkowo dziś to zauważyłem, przy podpinaniu klemy w skrzyneczce przy tychże zaworkach coś stuka.
Taka sytuacja. :?

Edit:
Jutro podepnę inną stacyjkę i sprawdzę czy działa prawidłowo.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Manwe »

wyprzedzenie zapłonu to ten wężyk co idzie w okolice kopułki a nie gaźników, to ufo przy gaźnikach to jest chyba korektor ssania, a tak mi wpadło jeszcze, do kolektora ssącego masz wszystkie popodpinane :?:
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Alimantado »

Żeby nie było, że piszę 4 post z kolei to usunąłem poprzednie. Ale za to piszę o nieoczekiwanym cudzie jaki mnie spotkał (myślę, że to wstawiennictwo świętego papieża u matki boskiej peżotowskiej)
Po wymianie kabli, palca i kopułki, silnik gaśnie po przekręceniu kluczyka na pozycję "stop" co nie miało miejsca wcześniej. :Y
Ale żeby nie było ładnie to rura wydechowa, wymieniona na nową uderza o budę dając denerwujący dźwięk. Znowu muszę zanurkować pod samochód.
Idziemy do przodu.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
Alimantado
Uzalezniony
Posty: 616
Rejestracja: 04 cze pn, 2012 9:51 am
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 leżak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Alimantado »

Przymierzam się do obniżenia zawieszenia Żółwia.
Sprężyny chcę zakupić Jamexy -40mm. Pomyślałem również o wymianie amorków, głównie tył co by nie obcierały opony nadkoli na polskich drogach.
Znalazłem na alledrogo takie oto amorki: http://allegro.pl/peugeot-205-amortyzat ... 41655.html
Czy ktoś kojarzy może samą firmę lub ten konkretny produkt? Co polecilibyście do mojego Puga?
Z góry dzięki.
"Bądź zmianą, jaką chciałbyś widzieć na świecie"
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: Martinoo »

Alimantado pisze:Przymierzam się do obniżenia zawieszenia Żółwia.
Sprężyny chcę zakupić Jamexy -40mm. Pomyślałem również o wymianie amorków, głównie tył co by nie obcierały opony nadkoli na polskich drogach.
Znalazłem na alledrogo takie oto amorki: http://allegro.pl/peugeot-205-amortyzat ... 41655.html
Czy ktoś kojarzy może samą firmę lub ten konkretny produkt? Co polecilibyście do mojego Puga?
Z góry dzięki.
najtansze amory na rynku i w zasadzie jedyne sportowe na alledrogo
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyQ
Uzalezniony
Posty: 568
Rejestracja: 01 maja ndz, 2011 1:00 am
Posiadany PUG: chyba Ty
Numer Gadu-gadu: 4534544
Lokalizacja: Kraków

Re: 205 XS Leżak, Tortue Genial

Post autor: BzyQ »

Miałem zawias tej tjunowej firmy w VW Polo 86c2f i powiem tak ... beton beton beton 8)7 prowadziła się jak gokard co prawda ale dało się wyczuć przejazd po jednogroszówce :lol:
2.9 V6 ot co !
ODPOWIEDZ