Peugeot 205 1.4 Green (TU3M)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: Pluto »

Jak namierzę coś na mieście to dam znać 8)
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: allman1 »

Wczorajszą pocztą przyszły drobiazgi z Greena na części z tablicy. Nie są w najlepszym stanie, więc myślę jak je tanio odrestaurować. Po weekendzie spróbuję znaleźć jakiś zakład który mi może takie paski wyprodukować. A jak nic z tego nie wyjdzie, kupię markery :-) . Do tego wydębiłem z niego stacyjkę żeby w przyszłości mieć zapłon i wlew pod jednym kluczykiem. Póki co robię to na co mam szmal - czyszczę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Załączniki
1450039_702079053150600_773480097_n.jpg
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: operatorbazooki »

Powoli do przodu, będzie laleczka! Będzie trzeba części to wiesz Piotrze gdzie szukać :mrgreen:
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: allman1 »

Auto wróciło po 2 tygodniowym pobycie w serwisie u kolegi Daro który tradycyjnie spisał się wzorcowo. Nie wiem czy zapamiętałem wszystko co naprawił i wymienił, ale spróbujmy:
Półoś napędowa
Krzyżak kolumny kierowniczej
Olej Total 10W40
Filtry
Rozrząd z pompą wody (Raf, to nie to samo co oleju, ale i tak czad, nie?)
Uszczelka pod osłoną głowicy
Kopułka
Palec
Przewody wysokiego napięcia
Świece
Kierunkowskazy (Teraz to jedyna nieoryginalna część w aucie :-) )
i pewnie wiele innych...

Skutki:
Auto jedzie... Jak nowe! Już nic nie chrobocze przy przyśpieszaniu w winklach, nic się nie telepie na 5-tym biegu, nie ma luzów na kierownicy.
Zauważono jednak mały wyciek pod głowicą oraz stwierdzono iż jednak coś nie gra z monowtryskiem - oddawanie mocy poprawiło się po wymianie elementów zapłonu (nie szarpie), ale nadal nie jest idealnie linearna i odnoszę wrażenie że wóz mógłby przyspieszać jeszcze lepiej. Na naprawę tych rzeczy zabrakło mi niestety $$$
Problemy które zostały do rozwiązania w kwestii mechaniki to ten monowtrysk, wypadające na nierównościach biegi i kiepskie hamulce (tarcze i klocki w dobrym stanie). Czekam na paski od manwe żeby przytroczyć białe plastiki na tylny słupek, szukam czwartego białego kołpaka no i po zimie ogarnę wgniotki i naloty.
Na liście życzeń jest (po za kołpakiem) przednia biała dokładka. Ta która mam nie jest najgorsza, ale naprawiona 4 nitami 8)7 8)7 8)7
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: levis »

Odnośnie przyśpieszenia :-)

tutaj pamiętny zlot i potyczki z 405 w mojej "biedronce" garrosie 1.4 ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=dTs6JuJdSkc

Generalnie dla porównania - 205 1.4 75 koni idzie łeb w łeb ze 125 konna 405 1.9 sri
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: allman1 »

Się z tą cholerną deską naszarpałem, ale udało się. Żaróweczki wymienione, i nawet nocą wiem już ile jadę. Przysposobiłem też farbą w sprayu kołpak po nissanie kolegi. Jest podobny do oryginału, właśnie schnie i jutro green stanie na białych nogach. Oczywiście nadal szukam oryginalnego kołpaka. Cały dzień w garażu, mnóstwo nerwów w obawie bym tylko czegoś nie zepsuł, ale radość z tych pierdołków przednia... Auto ma już założone oryginalne kołpaki. 3. A czwarty przysposobiony z Nissana. Ale dopóki nie znajdę oryginalnego to ujdzie.
Załączniki
Podróba :-)
Podróba :-)
Znajdź niepasujący element :-)
Znajdź niepasujący element :-)
image.jpg
operatorbazooki
Maniak
Posty: 1061
Rejestracja: 11 lut sob, 2012 3:08 pm
Posiadany PUG: 205 xs
Lokalizacja: Komorów pod W-wa

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: operatorbazooki »

Policyjna suka jest tam dla mnie niepasującym elementem :mrgreen:
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: allman1 »

Pojeździłem sobie przez weekend Primerą P11 kolegi, co by taniej było - ma LPG. Przypomniałem sobie po 6-7 latach jak się micha cieszy na stacji paliw. No i jest pomysł - zagazować Greena. No i jest pytanie: Czym? Instalacja ma być dobra - nie chcę kłopotów. W zamierzchłych czasach instalowałem u siebie na wsi w tej firmie http://www.instal-gaz.com.pl/preisliste.php w Golfie III 1.4 i przez 3 lata użytkowania nie miałem żadnych problemów (niestety nie pamiętam jaka to była instalacja). Auto świetnie jeździło na paliwie i gazie i nigdy nie zepsuło się nic przez LPG. Może ktoś mógłby polecić jakąś konkretną instalacje która będzie się dobrze spisywać w Greenie (1,4 monowtrysk)? Dzikson?
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: Martinoo »

allman1 pisze:Pojeździłem sobie przez weekend Primerą P11 kolegi, co by taniej było - ma LPG. Przypomniałem sobie po 6-7 latach jak się micha cieszy na stacji paliw. No i jest pomysł - zagazować Greena. No i jest pytanie: Czym? Instalacja ma być dobra - nie chcę kłopotów. W zamierzchłych czasach instalowałem u siebie na wsi w tej firmie http://www.instal-gaz.com.pl/preisliste.php w Golfie III 1.4 i przez 3 lata użytkowania nie miałem żadnych problemów (niestety nie pamiętam jaka to była instalacja). Auto świetnie jeździło na paliwie i gazie i nigdy nie zepsuło się nic przez LPG. Może ktoś mógłby polecić jakąś konkretną instalacje która będzie się dobrze spisywać w Greenie (1,4 monowtrysk)? Dzikson?
Ja mam w Vitarze 1.6 instalacje BRC, świtnie sie sprawuje, nigdy nie miałem żadnych problemów
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
scaliburgreg
Junior
Posty: 319
Rejestracja: 11 gru ndz, 2011 4:04 pm
Posiadany PUG: 205 XS TU3S 88'
Numer Gadu-gadu: 5932746
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: scaliburgreg »

Ja mam u siebie inny wynalazek firmy BRC - BLOSa :D
Obrazek
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: dzikson »

allman1 pisze:Może ktoś mógłby polecić jakąś konkretną instalacje która będzie się dobrze spisywać w Greenie (1,4 monowtrysk)? Dzikson?
Hej! Wysłałem Ci garść informacji na PW, mogą być pomocne.
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: allman1 »

Nowy lewy, nowy prawy.
Załączniki
image.jpg
image.jpg
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: Orfister »

Słuszna koncepcja...jakiej firmy ?
Awatar użytkownika
allman1
Uzalezniony
Posty: 714
Rejestracja: 04 mar ndz, 2012 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 1,9. Pod opieką: 205 XE leżak. Ex. Green. R.I.P. 205 XRD.
Numer Gadu-gadu: 0
Login tlen: allman1
Lokalizacja: Leszno

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: allman1 »

Koncepcja wymuszona. Nie wiem jakiej firmy, mechanior rzekł że "takie lepsze ci wziułem, nie takie najtańsze".
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Green (Zwariowałeś??? Po co Ci ten złom???)

Post autor: Orfister »

Już lubię mechaniora ;-)
ODPOWIEDZ