XS laleczka ;)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: XS laleczka ;)

Post autor: czargosia »

Ładny jest
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Zapadł w sen zimowy. W końcu wybrałem się do Gdyni i został tam, w garażu podziemnym kumpla.

U mechanika przed zimą nie był, nadal do wymiany łożysko amortyzatora i lampki od podświetlenia deski. Ale to już wiosną. Czekamy.

Pzdr wiara.ObrazekObrazek

Tapatalk z xcovera Obrazek

Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

To jest mój citroën C4. Jest extra. Bardzo dobrze sie nim jeździ (o ile jeździ), mało pali, działa w nim klimatyzacja, ogrzewanie szyb i cały szereg innych rzeczy.

Ma silnik 1.6 HDI. Ma również turbinę, filtr cząstek stałych oraz zbiornik płynu adblue czyli mocznika, który za pomocą specjalnego wtrysku rozpylany jest w okolicach katalizatora, aby spaliny mogły spełniać normę w zakresie toksyczności.

Niestety technika tego systemu jest tak zaawansowana, że czasem zawodzi. Właśnie padł sterownik dozowania płynu adblue, który został przez konstruktorów koncernu PSA chytrze ukryty w zbiorniku. Wraz z czujnikami i innymi ważnymi rzeczami. Trzeba naprawić poprzez wymianę całego zbiornika. Koszt to około 6 tyś.
Uuu Uuu!!

Na zdjęciu poniżej jest peugeot 205, rocznik 1992, wersja XS z silnikiem benzynowym 1.4 o mocy 75 km.
Samochód ten nie ma turbiny, filtra cząstek stałych oraz zbiornika adblue.
Ten samochód jeździ po uruchomieniu silnika.

Dziękuję Ci moja dwieściepiątko za to że:
- jeździsz,
- że jesteś moja,
- że nie masz miliona czujników, dpf-uff, adblue-uff, turbin i innych rzeczy mogących się spierdolić i sprawić że nie będziesz jeździć,
- że na desce rozdzielczej nie świeci ci się tysiąc kontrolek,
- że można Twój silnik gasić bezzwłocznie po zatrzymaniu pojazdu,
- że twój koszt utrzymania jest praktycznie żaden,
- że minusy które oczywiście masz nie przesłaniają plusów, których jest zdecydowanie wincyj,
- że wozisz mnie tam gdzie i chcę i ratujesz od konieczności korzystania z komunikacji zbiorowej.

ObrazekObrazek

Tak!! Taki oto wpis musiałem popełnić.ObrazekObrazekObrazekObrazek

Tapatalk z xcovera Obrazek

Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
a2legro
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 02 lip czw, 2009 12:19 am
Posiadany PUG: XSD 92' / Automatic 1.9 91' / GTI 1.9 89' / GTI 1.9 88' no sunroof
Numer Gadu-gadu: 5211157
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: a2legro »

205 najbardziej cenię za to, że sam ją potrafię naprawić i nie potrzeba do tego specjalistycznych komputerów ani narzędzi.
Awatar użytkownika
forest80
Junior
Posty: 250
Rejestracja: 26 mar śr, 2008 8:46 pm
Posiadany PUG: 1.4 podobno SX;) forever 1.9D
Lokalizacja: Stalowa Wola/Kielce

Re: XS laleczka ;)

Post autor: forest80 »

Dokładnie tak, dodatkowo maja dusze i potrafią się odwdzięczyć.
Rafał 99
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 13 gru pt, 2019 9:54 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: XS laleczka ;)

Post autor: Rafał 99 »

Ładna sztuka , gratuluje
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Słońce rzuca cień na zagłówek, jakby miał odciśniety napis, bomba!

Stoi w robocie, jeżdżę nim do domu raz na tydzień. Pasek klinowy piszczy, wygląda to jakby był blokowany przez alternator, może łożysko jest do wymiany. Ale byłem u majstra, powiedział że nie. Czekam chwilowo na pensję, w przyszłym tygodniu dam laleczkę do roboty. Zobaczymy co tam siedzi. Pan Andrzej wymieni olej i żarówki podświetlenia zegarów, bo smutno jak nic się nie świeci na desce.

I zobaczy co jeszcze. Felgi letnie muszę w końcu wyważyć, a SL 189 nie każdy wyważa Obrazek ale Tujko owszem.

Czuwaj wiara! 3majcie kciuki za Trip 2020!Obrazek

Tapatalk z xcovera Obrazek


Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
Vroobell205
Junior
Posty: 389
Rejestracja: 26 mar śr, 2014 12:33 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: Vroobell205 »

To dobry pomysł zeby miec auto pod pracą. Wiem ze napewno w kazdy piatek celebrowalbym powrót. Fajnie ze sie nie nudzicie.
Siergiej
Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: 25 wrz wt, 2018 11:33 am
Posiadany PUG: 205 XS '90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: XS laleczka ;)

Post autor: Siergiej »

Przeczytałem od 14 strony wątek. SZACUN!!! Pytanko mam - co z tym 5 dłuższym biegiem? Temat olany czy wciąż w planach?
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Leży u mechanika. Nie montowałem go. Stwierdziłem że w trasę nie jeżdżę, więc na razie nie zakładam. Poczeka, może się kiedyś doczeka.



Tapatalk z xcovera

Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

W związku z tym, iż trochę zazdraszczam inszym użytkownikom 205 ich dbałości o auta, postanowiłem sam coś zrobić z laleczką.

Najpierw ją umyłem i zrobiłem rozeznanie. Niestety trochę zmęczenie się już wdaje
Po myciu, przed majstrem.
Po myciu, przed majstrem.
Obrazek

Opracowawszy usterki, sporządziłem ich listę i umówiłem się do majstra. Majstry przy robocie nie klękają!!!
Koncert życzeń.
Koncert życzeń.
Master w ogóle dzisiaj powiedział, że jak robi przy tym samochodzie, to czuje się 30 lat młodszy ;)
Master w ogóle dzisiaj powiedział, że jak robi przy tym samochodzie, to czuje się 30 lat młodszy ;)
Zostawiłem wóz w piątek, a dzisiaj odebrałem. Zrobiono:

- wymianę oleju,
- wymianę manszety półosi z simeringiem,
- wymiana żarówek oświetlenia deski rozdzielczej,
- naprawa tylnej wycieraczki, instalacja nowej pompki i naprawa tylnego spryskiwacza,
- regulacja obrotów biegu jałowego,
- wymiana termostatu,
- smarowanie piasty tylnego koła, co by ręczny nie trzymał.
Światełka się świecą.
Światełka się świecą.
I jest pięknie.
I jest pięknie.
Jest zajebiście! Zawieszenie w porządku, przelotki w porządku, łożysk amorryzatorów wymieniać nie trzeba było. Działa spryskiwacz tylnej szyby i wreszcie światełka na desce migajo!! Ależ to jest fajny samochód! Dzisiaj czerwona cytryna została w robocie, wróciłem sobie 205. Czuję moc!
I wóz piękny.
I wóz piękny.
Przede mną zmiana kół na letnie, z ich wyważeniem. To wkrótce.

Czuwaj wiara!

Tapatalk z xcovera Obrazek

Ps. Edit. Ładuję zdjęcia z kompa, bo przez ten tapatalk to guzik widać.
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Byłem w sobotę 11 lipca 2020 r. na przeglądzie. Teraz się samemu robi wszystko w covid time. Ręczny słabo hamuje, mimo, że trzyma dobrze. Poza tym mechanika ok. Natomiast mam zepsuty licznik główny - aktualny przebieg to 733 tysie. Rok temu było 230.000. Licznik żyje własnym życiem, przez rok to on się 10x zdążył przekręcić. Powiedziałem panu. Mówił, że dziwne rzeczy musi do CEPIKU wpisywać, no ale mówię, co robić. Jest jak jest. Ja mogę sobie pozwolić na to, żeby mieć to gdzieś.

Miejsce na pieczątki się w dowodzie skończyło, muszę po nowy iść. Jak znam życie, pójdę w czerwcu przyszłego roku, tuż przed przeglądem.

Jeździmy dalej.

8)

Czuwaj wiara.
Załączniki
20200702_174431.jpg
20200711_103903.jpg
20200711_103923.jpg
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: XS laleczka ;)

Post autor: czargosia »

przyjedz do Olsztyna to zrobimy porządek z licznikiem.
Mam kilka na części to się wymieni lub naprawi Twój.
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: XS laleczka ;)

Post autor: DJPreZes »

W Garrosie mam brak miejsc na pieczątki od 3 czy 4 lat :P Diagnosta co roku "no, ale teraz to 30 dni i nowy przegląd", a ja tak tak, jak znajdę chwilę 8)7
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Uliczny wojownik ciągle w akcji.
:mrgreen:
20210201_144148.jpg
Na jesień 2020 r. nic już przy Laleczce nie robiłem, miałem robić hamulce i co tam jeszcze, ale zwlekałem i zwlekałem, bo się nie chciało wozu do majstrów prowadzić. I to każdego z mojej floty. Aż przyszła połowa stycznia i się okazało, że trzeba jednego chłopaka wozić do szkoły i żona musi jeździć do swojej szkoły, a żaden wóz nie był w serwisie. I mnie to lekko wnerwiło, więc zadziałałem.

Na pierwszy ogień poszła cytryna; tutaj od razu uwaga: od czasu wymiany zbiornika adBlue co miało miejsce na przełomie 2019/20, w wozie nie zanotowałem żadnej, ale to żadnej usterki, żadnej świecącej się kontrolki, nic. Nawet żadna żarówka się przez ten czas nie spaliła. Uważam ten samochód za zajebisty.
Zdjęcie, dla zobrazowania sytuacji.
20200403_083141.jpg
Wymienili olej, tarcze i klocki z przodu, klocki z tyłu i przeważyli koła, bo odkąd założyłem całoroczne opony w maju 2019 r., nie były wyważane. I załatwione.

Zabrałem Citroena, zostawiłem 205. U tych samych moich majstrów na Kartuskiej, tym razem nie u pana Andrzeja. Lista napraw okazała się niezwykle okazała. Za serwis 205 zapłaciłem więcej niż za Cytrynę.
8)7
Ale warto było! Olej tym razem Motul, zrobione hamulce, w tym ręczny, wóz jeździ jak po szynie. Na tym oleju silnik pracuje jakby bardziej miękko. Będę stosował. Wymieniony też wahacz, termostat, jestem bardzo zadowolony. Foty dla zobrazowania sytuacji.
20210126_110341.jpg
20210126_110451.jpg
Oczywiście zostawiłem też Partnera, w którym tym razem dokonano kolejnych napraw zawieszenia, ale też wymieniono np. pokrywę zaworów (silnik HDI 1.6 16V 90 km). W listopadzie zrobiono alternator, chwilę wcześniej sprzęgło (na szczęście nie ma w nim dwumasy) i praktycznie kompletne hamulce. Ten wóz zaczyna być najdroższy i niedługo będę wymieniał go na nowszego, ale muszę jeszcze trochę poczekać.

Wracając do 205, jeżdżę nią na zmianę z Citroenem, kilka dni tym, kilka tym. W weekendy 205, do sklepu czy do rodziców. Ciągle daje dużo radości z jazdy. Jak jest śnieg, to w ogóle, małe koła fajnie sobie radzą, mimo, że moje opony zimowe jeżdżą właśnie 7 sezon i jest to prawdopodobnie ich sezon ostatni.

Czuwaj wiara.
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
ODPOWIEDZ