XS laleczka ;)

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Sąsiad Przemo kupił wosk mokry, położył na swoje A6 i mówi że JJ też będzie wyglądał Obrazek no to umyłem i położylimy warstwę. Nawet nieźle wygląda ten mój peugeot 205 ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tapatalk z xcovera Obrazek
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: doktorkowy GENTRY 1991

Post autor: szasz »

Jutro wyjazd na drugie w moim 205 szaleństwie spotkanie z podobnymi do mnie szaleńcami Obrazek Ale tym razem znacznie bliżej, niż do Ustronia Obrazek na Mazury i Warmię, z Gdańska rzut beretem.

Tak jak sygnalizowałem, jakieś atrakcje muszą być: sparciał jeden z węży układu chłodzenia, co wymagało niezwłocznej interwencji fachowca. O ten tu diabeł. Ogólnie dobrze, że na miejscu, a nie w drodze; wczoraj wieczorem Laleczka została zawiedziona do majstra, w związku z czym dzisiaj poruszałem się rowerem Obrazek później rower trafił do wozu. Z wrażenia zapomniałem zabrać tylnej półki i musiałem się wracać. Cóż.. Ale mam założony wąż i wymieniony płyn chłodniczy, sprawdzony termostat i wentylator. Wszystko działa jak ta lala.

A w ogóle, jakiś czas temu, jak wymieniłem olej, majster Andrzej wymienił też tzw. przelotki bo były już nieźle zmęczone i był to strzał w 10 Obrazek

Sija jutro w Olsztynie ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tapatalk z xcovera Obrazek
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: XS laleczka ;)

Post autor: nowak68 »

Jakież to jest ładne auto :Y
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
oster88
Nowicjusz
Posty: 69
Rejestracja: 23 lut sob, 2013 4:33 pm
Posiadany PUG: 306 cabrio 1.6 8V
Numer Gadu-gadu: 0

Re: XS laleczka ;)

Post autor: oster88 »

Tak z ciekawoście gdzie Pan Andrzej ma swój warsztat??
Mam żółte auto i dobrze mi z tym
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Dzieje się

W zeszłym tygodniu wymieniłem tłumik końcowy. Stary był ze mną od początku, a po tym jak wymieniłem rurę kolektorową oraz tę najdłuższą, tłumik końcowy był ostatnim "starym" elementem i teraz cały wydech jest nowy samochód lepiej jedzie, takie mam obserwacje.

Poza tym tak.
Dzisiaj wymiana półosi prawej (długiej) bo przegub zmęczony, osłona padła, majster zasugerował wymianę bo bez sensu mówi wyciągać półoś i nakładać nową osłonę piernicząc się smarze, jak i tak za chwilę trzeba będzie wymieniać przegub. Widziałem osobiście jak na ostatnim tripie czynność tę wykonywał Tomek Banan ręce po łokcie No to jazda. Wymieniamy. Do tego nowe klocki hamulcowe, na przód oczywiście, info dla tych co nie wiedzą, że z tyłu są bębny

No ale gorzej, że kapie z chłodnicy, konkretnie z czujnika temperatury, w wężu ciśnienie, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują więc, iż azaliż, uszczelka pod głowicą dobiega swojego żywota @#$/^&
I to jest słabe.

Ale ogólnie, to od wymiany silnika, nigdy z tego co pamiętam więcej niż 500 zł za sztorcowanie wozu nie położyłem (nie licząc oczywiście blachy) więc mam świadomość, że czas taki nadejść musiał

Czuwaj wiara!!!

Tapatalk z xcovera
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: dzikson »

A czemuż to miałaby się jakoby uszczelka pod głowicą skończyć? Wyciek w chłodnicy to wyciek w chłodnicy, uszczelnić i latać :W
Awatar użytkownika
czargosia
Junior
Posty: 415
Rejestracja: 26 sty ndz, 2014 10:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTI 91-gutek, 205 Rallye 1,9 , 205 Automatic 1,9b+g 5D 89r,
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Olsztyn --- WARMIA I MAZURY

Re: XS laleczka ;)

Post autor: czargosia »

Głowa do góry wycieki z chłodnicy to jedno a uszczelka pod głowicą to druga sprawa. sprawdz czy masz olej w zbiorniczku wyrównawczym. Można kupić prosty przyrząd do sprawdzenia czy w płynie chłodniczym jest CO2 co świadczy o przedostających się spalinach do płynu chłodniczego. Uszczelka pod głowicą to ostateczność.
Peugeot 205 CTI zielony - Jak dorosnę będę JAGUAR-em
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Uszczelka

Tapatalk z xcovera
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: XS laleczka ;)

Post autor: nowak68 »

Zrobisz i będzie po sprawie na długo :Y
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
dzikson
Maniak
Posty: 1191
Rejestracja: 23 sty wt, 2007 10:23 pm
Posiadany PUG: 205XS
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: dzikson »

Jeśli to rzeczywiście uszczelka, możesz przy okazji obrobić głowicę, powiększyć kanały, a przy planowaniu zdjąć odrobinę więcej (u mnie podobno było 1,1 mm) i doprężyć silnik. Zmiana jest odczuwalna :Y
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Dziksik, dzięki, Pan Andrzej to peugetowy ortodoks, musi być fabryka jak mu to powiem, to popatrzy na mnie z politowaniem i pokiwa głową..

Także trzymamy się oryginału.
Idę zaraz zanieść kasę i dowiem się więcej. Wiem tylko że jak przerywał ostatnio, co zrzucałem na karb zatankowania na wiosce, to jeden cylinder powodował kompresję w układzie chłodzenia i dlatego te węże były takie napięte i bulgotało po odkręceniu zakrętki zbiornika wyrównawczego.

Tapatalk z xcovera
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Głowica już zdjęta i splanowana. Tragedii nie ma. Zdjęto 0,6 mm. Jeden cylinder nie pracował we wszystkich fazach i stąd wygląda inaczej niż pozostałe. Na poniedziałek będzie fertig.

Pięknie, aż pała miękknie Obrazek

Aha, półoś i hamulce wymienione wcześniej. Będzie moc. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tapatalk z xcovera Obrazek
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Wpis pokładowy nr enty Obrazek
Samochód odebrany od mechanika w pon. 9. Lipca. Wymieniona półoś, klocki hamulcowe z przodu oraz uszczelka pod głowicą. Głowica splanowana, złożona przy użyciu nowych śrub, nowa uszczelka pokrywy zaworów. Koszt samych części i usług dodatkowych (planowanie) wyliczyłem na ok. 700 zł.

Silnik pracuje normalnie do 4 tys. obrotów, później przerywa, przy czym są to bardzo krótkie szarpania przy przyspieszeniu. Do tej pory nie zdiagnozowane.

Następnie pojechałem na przegląd, który mimo pewnych perturbacji związanych z systemem przeprowadzania przeglądów, zaliczyłem pozytywnie.

Ganiamy dalej. Jeżdżę samochodem więcej niż myślałem, bo mam kontuzję kolana którą ciągle diagnozuję i muszę się oszczędzać - nie jeździć rowerem.

Z szarpaniem, jeśli nie ustanie, podjadę na początku sierpnia, zanim pójdę na urlop. Może trzeba wtrysk oczyścić, może kabel, może pompa, może cewka, zobaczymy. Ja jestem od jeżdżenia, od wymyślania co nie działa jest Pan Andrzej Obrazek

Pzdr wiara.
Ps. Zdjęcie poglądowe, post bez zdjęcia się nie liczy ObrazekObrazekObrazek

Tapatalk z xcovera Obrazek
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
szasz
Uzalezniony
Posty: 736
Rejestracja: 10 lip czw, 2014 8:45 am
Posiadany PUG: XS '92 [i] Partner Tepee Outdoor 1.6 HDI [i] Citroen C4 1.6 BlueHDI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk, miasto rodzinne Tomaszów Lubelski

Re: XS laleczka ;)

Post autor: szasz »

Nawet brudny, jest piękny Obrazek i wydaje mi się że na stalówkach wygląda lepiej niż na sl 189 ObrazekObrazekObrazekObrazek

Tapatalk z xcovera Obrazek
Zawsze iść, rozkaz który mam we krwi..
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: XS laleczka ;)

Post autor: RafGentry »

Stalówka bez kapsla to jakiś koszmarny sen. Niedokończony obraz, niedojedzony obiad, niedopite piwo... :mrgreen:

No i weź te naklejki skompletuj, bo jesteś metr od mety z wizualną stroną projektu. Tak mu niewiele brakuje :Y
ODPOWIEDZ