205 CJ

Prezentacje posiadanych 205tek, krótkie opisy, historia i zdjęcia posiadanych samochodów.
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: 205 CJ

Post autor: nowak68 »

I pięknie, nawet bardzo :Y
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
simon3
Maniak
Posty: 1082
Rejestracja: 03 lis ndz, 2013 3:53 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1.4 XY8 Leżak '88
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 CJ

Post autor: simon3 »

No i pięknie! Czaiłeś się na te blaszki aż w końcu zdecydowałeś ;) Przynajmniej wiadomo do kogo się zgłosić podczas rejestracji na zabytek ;)
Leżak, Monoblok, Suitcase... XY...
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 CJ

Post autor: Indjana »

Peugeot kolejny raz przestał mi odpalać, ale i tak już zimno jest, wiec zimowanie czas zacząć.

Plany na zimę mam dosyć ambitne, bo poza odnowieniem felg (jak się okazuje znalezienie ory kołpaków graniczy z cudem), dopracowaniem kilku detali, zdecydowałem się na powrót do starego silnika.
Po pierwsze, oprócz tego, że teraz mi Pug nie odpala, to leje się z tego silnika, co mam teraz chyba wszystkimi możliwymi drogami, poza tym wolę mieć oryginał przy żółtych blachach i wreszcie doszedłem do wniosku, że zdrowe 1.1 będzie jeździło i tak lepiej od tego, co mam terasz, szczególnie, że wtrysk to MM.

Muszę go 'tylko' wyremontować, ale sam się w to bawić nie będę, pewnie więcej popsuje niż dobrego zrobię.

Nie wszystko jednak będzie ory - mam bałagan środku z licznikiem, dlatego chyba zmienię zegary na te z XSa. Poza tym mam opcję zmiany deski na miekką i też chyba w to pójdę.

Mam pytanie do szyb - jak przednią chcę po prostu zmienić na nową, to boczne chce zostawić, ale są bardzo porysowane. Da się je jakoś odnowić?
Załączniki
Żeby była jasność - to ja ratowałem tego Pontiaca, nie na odwrót :)
Żeby była jasność - to ja ratowałem tego Pontiaca, nie na odwrót :)
Awatar użytkownika
hans
Junior
Posty: 361
Rejestracja: 18 maja śr, 2016 10:01 pm
Posiadany PUG: mito 1.8 D 1996 ,generacion 205 1.4 1997, 307 2.0 hdi 136 KM 2005,307 2.0 hdi 107KM, 807 2,2 hdi 128
Numer Gadu-gadu: 3320593
Lokalizacja: panki

Re: 205 CJ

Post autor: hans »

tlenek ceru i polerowac
En mis venas en vez de gasolina y el corazón de trabajo de la turbina!!!
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 CJ

Post autor: Indjana »

No i plany na zimę sobie, a życie sobie. Kompletnie nie miałem na niego czasu ani pieniędzy, a chłopaki mnie straszą, że po ślubie będzie tylko gorzej.

Rzadko nim jeżdżę, zrobiłem w tym sezonie niecałe 1000 km, wliczączając w to podróż do Łodzi, z braku innego samochodu. Tym bardziej przyjemnie było go dzisiaj wyciągnąć, w końcu umyć i korzystając z idealnej pogody, pobujać się bez celu. Żeby nie było za słodko, to odkryłem, że tłumik końcowy zaraz mi odpadnie, więc muszę sobie sprawić nowy - najlepiej ory, bez tej trochę wsiowej nakładki, jeszcze od Helmuta.
Załączniki
DSC_0521a.jpg
Niestety, nie wziąłem statywu, a jak się okazuje, ręce mi się trzęsą jak po 40 latach chlania wódy, i takie efekty.
Niestety, nie wziąłem statywu, a jak się okazuje, ręce mi się trzęsą jak po 40 latach chlania wódy, i takie efekty.
Jareg
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja wt, 2018 1:02 pm
Posiadany PUG: 205 Junior '93
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Re: 205 CJ

Post autor: Jareg »

Indjana pisze: No, ekstra biznes zrobiłem, trzeba przyznać. Nigdy go nie sprzedam, żeby wyjść chociaż na 0. Co ja mam zrobić, mam chwile zwątpienia, na drodze mnie nie szanują, na spotach i zlotach olewają, samochód zrobiony z gównolitu, ciągle coś się psuje, ale jak idę się nim przejechać to ta mordka z bieda dokładką się do mnie śmieje i zapominam o rozsądku ;x
Też mam białego CJ i jak czytam to co napisałeś to lepiej sam bym tego nie ujął :lol:
Piękny CJ, mam nadzieję że mój kiedyś będzie wyglądał w połowie tak ładnie jak twój :cry:
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 CJ

Post autor: Indjana »

Jak pisałem wcześniej, prawie nic się nie działo w tym sezonie. Nigdzie się nim nie pojawiłem, nic nie zmieniłem, poza bieżącym serwisem i nowym tłumikiem. Tym razem skończyłem sezon o własnych siłach, a nie jak to bywało rok w rok, bo przestał mi odpalać.
Oczywiście plany na 2019 jak zwykle turbo ambitne, pewnie skończy się jak zwykle.

Duża rzecz za to wydarzyła się w moim osobistym życiu i nie mogłem sobie odmówić przyjemności, żeby wpleść w to przedsięwzięcie mojej 205 :) (nawet dzięki uprzejmości Tomka Bananowca pierwszy raz założyłem pokrowiec na dach - super sprawa, muszę sam sobie taki sprawić)
Załączniki
sylwia jędrzej (82)a.jpg
Ostatnio zmieniony 02 mar sob, 2024 11:40 pm przez Indjana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawel
Maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 lis czw, 2003 11:16 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Lokalizacja: Włocławek

Re: 205 CJ

Post autor: pawel »

Pięknie się prezentuje Twój CJ!
P205
Awatar użytkownika
nowak68
Maniak
Posty: 1892
Rejestracja: 12 sty ndz, 2014 11:19 pm
Posiadany PUG: 205 GENTRY 1991, 405 GRDTubo 1992
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Świętygród

Re: 205 CJ

Post autor: nowak68 »

Na początek życzę wszystkiego czego w życiu trzeba :Y
To zdjęcie w samochodzie z otwartym dachem jak dla mnie jest świetne 8) :Y
Pogratulować wszystkiego ze zdjęć :wink:
Był XRD 1988, XAD 1989, XLD 1986, GREEN 1991, Automatic 1.9 z 1990, XS 1990, GTI 1.9 EXPORT 1987
Awatar użytkownika
wit007
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 26 gru śr, 2018 9:13 pm
Posiadany PUG: 205 Roland Garros i 205 CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: 205 CJ

Post autor: wit007 »

Gratulacje!

PS. Auto wygląda świetnie! Dobrze wiedzieć, że w Bstoku jest taki dobry magik i gdzie można zrobić dach ;) Bo prawdopodobnie do mojego parku dołączy identyczny CJ :)

Przy okazji mam pytanie - jakie felgi fabrycznie miał CJ? Stalowe z kapslami? Jakimi?
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 CJ

Post autor: Indjana »

wit007 pisze:Gratulacje!
Przy okazji mam pytanie - jakie felgi fabrycznie miał CJ? Stalowe z kapslami? Jakimi?
Dziękuję ;)
Stalowe 13, z kołpakami jak w Greenie, które to kołpaki swoją drogą, niedługo do mnie dotrą :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 CJ

Post autor: Indjana »

Niestety, ten egzemplarz dotarł do końca swojego życia ze mną, i niestety przeze mnie. Na pytanie co się stało, odpowiadam - urodziłem się, a 30 lat później przez chwilę byłem nieuważny na drodze. Na całe szczęście nic poważnego się nikomu nie stało.

Spotkanie było z autobusem. Na początku łudziłem się jeszcze, że może się da naprawić, ale buda jest przekoszona - pomijając fakt, że naprawa byłaby ekonomicznie nieopłacalna, to jeszcze ładowałbym pieniądze w auto, które już nie będzie do końca bezpieczne. Po paru konsultacjach, z ciężkim sercem, podjąłem decyzję, że z tej budy nic nie będzie. Uwielbiałem to auto, podjąłem mnóstwo niezbyt przemyślanych decyzji z nim związanych, ale teraz muszę myśleć racjonalnie.

Mam nadzieję, że to nie jest koniec mojej przygody z 205 - w końcu to już moja druga była.

Szukam zatem białego CJ, stan mechaniczny mniej istotny, interesuje mnie blacharka. Zamierzam ze swojego wraku powyciągać co lepsze fanty i przełożyć do drugiego.
Załączniki
Śpij aniołku
Śpij aniołku
Ostatnio zmieniony 06 maja śr, 2020 9:24 pm przez Indjana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

Re: 205 CJ

Post autor: helterskelter »

Smutny widok :(
Trzymam kciuki za znalezienie zdrowej budy.
Awatar użytkownika
Yamazakura
Junior
Posty: 124
Rejestracja: 11 lut pn, 2013 10:10 pm
Posiadany PUG: CJ, CT, GT, XS, GREEN
Lokalizacja: Łódź

Re: 205 CJ

Post autor: Yamazakura »

Pozwolą Ci zezłomować ma "żółtych" tablicach?
Indjana
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 14 kwie pn, 2014 1:53 pm
Posiadany PUG: CJ
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: 205 CJ

Post autor: Indjana »

Tak, jest z tym trochę więcej formalności, ale da się.
ODPOWIEDZ